כבר 11 אלף מנויים למשכן לאמניות באשדודנתון מדהים מציג השבוע המשכן לאמנויות הבמה באשדוד - בסה"כ כחצי שנה מאז הוא נחנך וכבר הוא רושם לעצמו 11 אלף מנויים!!! המשכן באשדוד הפך למקום שני בישראל במספר המנויים ועוד היד נטויה. האם זה הרעב ששרר באשדוד לתרבות והתפרץ עם פתיחת המשכן? האם זהו שיווק אגרסיבי? מה שברור שאין יותר מה לכתת רגלים וגלגלים על לתל אביב... בקשתם תרבות? יש כאן מהכל. מעמדה של יובש - אשדוד (בזכות השילוב של המשכן והאמפיתאטרון) קפצה בשנה האחרונה לצמרת התרבות הישראלית.

שישה חודשים תמימים עברו מאז אירוע הפתיחה של המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד וכבר המשכן מציג נתונים חסרי תקדים, 11 אלף מנויים בחצי שנה. 

הנהלת המשכן הביאה לאשדוד את מיטב התיאטראות וההצגות, את המופעים הנחשקים ביותר ואת האמנים מהשורה הראשונה בישראל - החל מריטה, מירי מסיקה, דרך ה"ווקה פיפל" ועד אהוד בנאי ושלום חנוך, כולם הספיקו לעלות ולהופיע על במת המשכן באשדוד בחצי השנה האחרונה, במה שהיא מהמקצועיות ביותר הקיימות בישראל ויש שיגידו המקצועית ביותר.

 

יש במה להתגאותשלום חנוך באשדוד

מאז ומתמיד אשדודים התמרמרו על כך שאין תרבות בעיר - שהמופעים הגדולים והמצליחים לא מגיעים למחוזות עירנו, בשביל קצת תרבות אנחנו נאלצים לצאת ולהתאוורר מחוץ לגבולותיה של אשדוד. עד ש... לפני חצי שנה המשכן לאמניות הבמה נפתח במלאו הדרו והציע לנו שפע של מופעים והצגות מהשורה הראשונה.

בחצי השנה שחלפה המשכן זכה גם בתואר המבנה החמישי הכי יפה בארץ על פי גולשי האתר  Xnet, שדירגו את המבנים היפים ביותר בישראל.

 

ראש העיר מברךיחיאל לסרי במשכן

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אשדוד נמצאת היום בצמרת התרבות הישראלית ובקרוב גם הבינלאומית.יתרה מכך והחשוב בעיני היא האפשרות שלתושבי אשדוד יש היום מגוון אפשרויות לבילוי בעיר. ההצלחה של המשכן היא חסרת תקדים וההוכחה לכך היא מספר המנויים הגדול בזמן קצר וזאת הודות לתוכנית האומנותית הנותנת מענה לכלל האוכלוסיה".

 

סטנדרטים בינלאומייםמשכן האמניות באשדוד

המשכן, למי שלא זוכר, נבנה בסטנדרטים בינלאומיים. כבר מהחנייה אל המשכן, המבקרים מתחילים להריח ניחוחות של אירופה – כאילו אנחנו נמצאים באחת מערי הבירה החשובות והתרבותיות בעולם המערבי. דרך מפלי מים, רחבה ענקית מעוצבת ופינות חמד מגיעים אל האולם. האולם עצמו מונה קרוב ל- 1000 מקומות ישיבה, הוא מצויד במערכות טכניות ברמה גבוהה ולכן מאפשר קיומן של הצגות תיאטרון, קונצרטים ואופרות לצד מופעי בידור ומוסיקה ברמה הגבוהה ביותר. שלא תתבלבלו, למרות גודלו הוא מאפשר צפייה והאזנה מצוינים מכל מושב ונשמרת בו התחושה האינטימית האופיינית לאולמות קטנים יותר.

 

11 אלף מנויים

אחת ההצלחות היא מספר המנויים שנרשמו למשכן, 11,000 מנויים נכון להיום והשמיים הם הגבול. מוטי מלכא, מנהל המשכן, מקבל לידיו את הנתונים, ואומר: "עובדי המשכן עושים לילות כימים במטרה להגיע למספרים הללו, זה לא מובן מאליו, אבל אני רואה זאת כהצלחה משותפת לנו ולתושבי העיר. כשאני רואה את הקהלים שלנו, תושבי אשדוד מכל הגילאים, וגם כאלה שמגיעים מהאזור ואף ממרכז הארץ כדי לראות מופע איכותי וייחודי שמציג אצלנו, אני יודע שהחזון התרבותי אותו בנה ראש העיר למען תושבי העיר - הצליח".

 

מעבר לכל דמיון

מוטי מלכא כיון גבוה, הוא משוויץ ובצדק במגוון העשיר של המופעים וההצגות שהמשכן הביא לאשדוד, "בכל תוכניות העבודה שלנו לא חשבנו שנצליח להגיע ל-11,000 מנויים בחמישה חודשי הפעילות הראשונים, הקדמנו בביצועים את לוח הזמנים, ליעד מספר המנויים המתוכנן, ואני זוקף זאת לזכות התוכנית האמנותית המגוונת והמעולה, כדוגמת סדרת המחול שתארח השנה את להקת המחול בת שבע, להקת המחול הקיבוצית ושני מופעים מחו"ל, 'ספיריט אוף דה דאנס' - להקת המחול האירית שמגיעה למשכן במסגרת סיבוב ההופעות העולמי שלה ולהקת המחול של שאנגדו-סין, עטורת הפרסים".  

 

מלכא מתרשם מההיענות הרחבה, ונהנה להיווכח שהאשדודים אוהבים מאוד  מחול ומתחברים למועדוני זמר: "לצד כל אלה משמש המשכן בית חם לסדרת מופעי מועדון הזמר שעבר למשכן כשכמות המנויים גדלה וכן לסדרה המצוינת של ערים מרתקות במסגרתה ניתן חוש ולהריח את הערים המרתקות והיפות בכל רחבי העולם".

 

חנוכה במשכן

בחנוכה משפחות רבות צפו בעשרת מופעי החנוכה הטובים בארץ. בזה אחר זה, יום אחרי יום עלו המופעים "גיבורי האור 2", פיטר פן (הראל סקעת וישראל קטורזה), מסביב לעולם ב-80 יום, טררם קידס, פנטזי קידס, חגיגת השירים של דתיה, קופיקו וכמובן סינדרלה עם שלישיית מה קשור ובר רפאלי.

 

יציע צעיר – לחיילים וסטודנטים

פרויקט "יציע צעיר" המציע לסטודנטים וחיילים כרטיסים במחירי מבצע ומנוי ל-7 הצגות ב-210 ש"ח שמטרתו לעודד את הסקטור הזה להגיע ולצרוך תרבות במחירים שגם הם יכולים לעמוד בהם.

 

ביקורת
ליווינו את מוטי מלכא ביום בו הופיעה ריטה, מיותר לציין כי כל הכרטיסים למופע השלישי שלה בחצי השנה האחרונה, נמכרו.

מלכא מסתובב בלובי בין רוכשי הכרטיסים ומבקש את חוות דעתם, הוא הנחה את עובדי המשכן להקשיב לקהל ולא להירתע  מביקורת. "ביקשתי מכל עובדי המשכן לעשות את אותו הדבר, לצד הדברים הטובים ישנה גם ביקורת, כזו שלפעמים אנו לא מודעים לה, אליה אנו מתייחסים בשיא הרצינות על מנת להשתפר כל הזמן".

 

סטנדרטים אירופאים במשכן

"במשכן עובדים קשה בכדי להטמיע סטנדרטים חדשים בקרב הקהל", מספר  מלכא ומוסיף: "הקהל שלנו כבר יודע שהמופעים מתחילים בשעה מדויקת ושלא מאפשרים כניסת קהל לאחר סגירת הדלתות. אדם שמאחר מופנה  על ידי הדיילים ליציע למעלה ובמידה ויש הפסקה בהצגה, הוא מורשה להיכנס  ולהתיישב במקומו כפי שנקבע בכרטיס שרכש".

 

גאווה אשדודית

כששאלנו את מלכא באילו מקרים החזה שלך מתמלא בגאווה הוא ענה ללא היסוס: "הבסיס התרבותי של אשדוד הוא גדול - להקת הבלט פאנוב שזוכה להצלחות בארץ ובעולם, התזמורת האנדלוסית הישראלית שברה שיא והצליחה השנה להעלות את מספר המנויים, להקת המחול 'אביבים', הפעילות התרבותית הענפה במתנ"סים בעיר, המוזיאונים המציגים תערוכות מובילות ונותנים במה גדולה לאמנים מקומיים. בתמונה הכוללת, ניתן לראות שהמגוון התרבותי הוא עצום, בבוקר ניתן ללכת למוזיאון ובערב לבוא למופע במשכן או בבית יד לבנים או באולם רמי נעים ומתנ"ס דיונה המארחים גם הם מופעים והצגות תיאטרון".

 

"תל אביב הגיעה לאשדוד"

בעודי רצה אחרי מלכא כדי לקבל יותר פרוט הוא דואג להתעניין במבלים הצעירים. הוא ניגש לזוג מבלים צעיר, מציג את עצמו ומבקש לקבל חוות דעת/ביקורת על המשכן . הזוג הצעיר מופתע למדי מאופן הפנייה ואומר בחיוך:
"תל אביב הגיעה לאשדוד".

 

צרות של עשירים - הכרטיסים אוזלים

הביקורת הרווחת ביותר שאני שומעת מאנשים כאן, אם ניתן לקרוא לה כך, היא שהכרטיסים למופעים אוזלים כמעט מיד עם פרסומם, מה שגורר לעיתים כעס בקרב הקהל. לביקורת הזו קורא מלכא "צרות טובות". אבל הוא אומר: "מתייחסים לזה ברצינות ואם זה אפשרי מבחינת לוח המופעים העמוס, אז מביאים שוב את המופע, כפי שקרה כבר עם המופע של שירי מימון ושמעון בוסקילה וכמו שקורה היום עם ריטה - אנחנו מתחשבים בקהל שלנו ורוצים לרצות אותו".

 

 

שיווק באינטרנטמוי מלכא אשדודו

השיווק האגרסיבי למשכן מתמקד באינטרנט באמצעות אתרי התרבות, האתר שכבש את אשדוד – אשדוד נט ובפייסבוק.  הציבור נהנה ממידע און ליין על כל הופעה שמתקיימת ואף יכול לרכוש כרטיסים ישירות באמצעות האינטרנט.
ככה אפשר לרכוש כרטיסים גם בשעות שמוקד המכירות והקופה לא עובדים. "לשם כך התקנו מערכות חכמות שחוסכות לכולם זמן וכסף", אומר מלכא.

 

הבטחת בחירות

מוטי מלכא מבקש להסיט את המחמאות למקומם הנכון – אל ראש העיר.
"ראש העיר הבטיח להרים את התרבות באשדוד לגבהים חדשים. הוא סימן את המטרה, כפי שעשה עם בית החולים ובמקרים רבים נוספים, וביצע אותה חד וחלק. את התוצאות אנו רואים כבר עכשיו ועוד נראה בשנים הבאות.
אני בסה"כ מבצע את המשימות והיעדים שמוטלים עלי, עם הכלים הטובים שמעמידים לרשותי".

 

מה צפוי?

המשכן לקח על עצמו גם את ניהול האמפיתיאטרון בכדי ליצור איגום משאבים חכם. השילוב של משכן גדול פלוס אמפי ענק (הגדול בישראל, המיועד לכ-7000 מקומות ישיבה) פלוס אלומות בינוניים כדוגמת יד לבנים, האודיטוריום, פלוס האולמות הקטנים כדוגמת האולמות במונארט ובמתנ"סים ואירועי החוץ, יוצרים מגוון אפשרויות אין סופי של פעילות תרבותית ענפה שהופכת ועוד תהפוך את אשדוד למרכז תרבות בינלאומי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]setImageBanner('e284a344-6c37-4099-bbb4-fad805c93d4e','/dyncontent/2020/6/28/cfd94f59-1e5a-4922-9c27-c3bbc4eec016.jpg',10862,'',525,78,false,20405);
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה