תערוכת יחיד לסער בוכבינדר, אמן צעיר על הרצף האוטיסטי מאשדודלאחר שיצירתו זכתה מבין 41 יצירות בתערוכה הקבוצתית 'מימד הזמן' של אגודת אמני אשדוד, האמן סער בוכבינדר, צעיר על הרף האוטיסטי מאשדוד, יציג את יצירותיו בתערוכת יחיד. פתיחת התערוכה תיערך בשבוע הבא (חמישי) בגלריה העירונית לאמנות "דואט"   

סער בוכבינדר מצייר-צילום: עמית בוכבינדר

במסגרת התערוכה הקבוצתית 'מימד הזמן' של אגודת אמני אשדוד, נערכה בפעם הראשונה תחרות לבחירת היצירה המצטיינת מבין היצירות שהוגשו, כשהפרס נקבע כתערוכת יחיד לאמן הזוכה. מבין 41 יצירות, היצירה של סער בוכבינדר "סבתא ואני – מה שהזמן מסמן לי", זכתה במירב הקולות.

סער (27), צעיר על הרצף האוטיסטי בן העיר, חבר באגודת אמני אשדוד. על אף ההתמודדויות והאתגרים שהאוטיזם זימן לחייו, הוא בוחר להגשים את חלומותיו ומעבר להיותו צייר בחסד, הוא רוקד, שוחה קילומטרים, רוכב על אופניים, גולש, מתנדב בחיל האוויר ואף נחשב לצעיר הראשון על הרצף האוטיסטי שרץ מרתונים בארץ.

	 סער בוכבינדר | צילום: שרון גוטמן

כיום הוא מופיע ומקיים פעילויות הסברה להגברת המודעות ליכולות ולאתגרים של אנשים על הרצף האוטיסטי בכל רחבי הארץ. קשת עיסוקיו הרבים כמוזיקאי: פסנתרן ומתופף, מתנדב בצה"ל, כספורטאי: גולש גלים, מתחרה בטריאתלונים, במרתונים בארץ ובעולם, מוכיחים כי כמו סער גם אחרים מסוגלים להתעלות על כל מגבלה.

סער מצייר בעיקר מצילומיו - נופים, טבע דומם ופורטרטים. הוא מצייר באופן חופשי, ללא גריד ומתייחס לערכיה הבסיסיים של השפה הציורית: קו, כתם, צורה, צבע, חומר וקומפוזיציה באופן יצירתי ופתוח. הוא מתחיל לצייר מרישום קווי, מאד מדויק ויחד עם זאת חופשי, מגלה עצמאות בתהליך הציור ואף בוחר צבעים לציור בהתאם להרגשתו.

מיצירותיו של סער בוכבינדר. צילום: יח"צ

מירי גרינבאום, אוצרת התערוכה: "אחת היכולות היוצאות דופן של סער הינה המבט האחר על העולם סביב שבאה לידי ביטוי בציורים ובצילומים שלו, מכאן שמה של התערוכה. ביצירותיו, סער מביא את עולמו הפנימי ומאפשר לנו הצופים להביט דרך עיניו".

"בציורי הפורטרטים" - דרינבאום ממשיכה לספר, "ניתן להבחין בעוד נקודת מבט מיוחדת של סער הנובעת מתופעה המכונה "עיוורון פנים" שנפוצה בקרב אנשים על הספקטרום האוטיסטי. הוא רואה את הפנים אחרת וכך הוא מצייר אותם ולמרות הקושי, סער מצליח להעביר את אמינות הדיוקן".

הציור "ריצת המרתון – אני עף", לדבריה, הוא בין הציורים היחידים שסער צייר מהזיכרון, ומתאר את תחושתו במהלך ריצת המרתון נבחר כציור שיופיע בהזמנה בגלל ייחודו וכן בזכות המסר מעורר ההשראה, כי כולנו שווים ואם רק נרצה – השמים הם הגבול.

פתיחת התערוכה: " מבט אחר"- תערוכת יחיד של האמן סער בוכבינדר. יום חמישי, 30.01.20 בשעה 19.30, 'דואט' – גלריה עירונית לאמנות, קניון 'עופר-לב אשדוד', ביאליק 14, אשדוד. שעות פתיחה לגלריה: ימים ראשון –חמישי בשעות 8:00-16:00, נעילת תערוכה: 4.3.20. למידע: 08-8651320

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה