"קו מקשר": תערוכת יחיד לאיש הים יוסי מאירבשבוע הבא בגלריה העירונית לאמנות "דואט", תיפתח באירוע חגיגי תערוכת היחיד לאיש הים והאמן יוסי מאיר. כמי שמחובר בנפשו אל הים, מרבית יצירותיו עוסקות בו ובתרבות השלמה שמביא עמו

מיצירותיו של יוסי מאיר

פלטת הצבעים של האמן יוסי מאיר המורכבת ברובה מכחולים, אפורים וירוקים לגווניהם, וכן מרבית מנושאי הציור, שניהם רומזים על עיסוקו המרכזי לאורך השנים - היותו איש ים ומורה למקצועות הים בבית ספר אורט ימי באשדוד.

יוסי מעיד על עצמו כמי שתמיד צייר ושרבט כתחביב ומשנות ה- 80 התחיל לצייר יותר בקביעות וברצינות. בדומה לדרך בה התפתח בחייו המקצועיים, כך באמנות, יוסי הוא אוטודידקט. מלבד כמה שיעורים בודדים בציור שלקח אצל האמן האשדודי סולי לוי ז"ל והצייר שיש חייט מרחובות, הניסיון הוא המורה העיקרי שלו.

מיצירותיו של יוסי מאיר

הוא מתנסה בפרקטיקות שונות כציור בשמן, צבעי מים או גירי פסטל, נעזר במכחולים, שפכטלים ועוד, וכך מתפתח ומתקדם. את תהליך הציור הוא מתחיל בדרך כלל בשטח, בעמידה מול הנוף החי, בניסיון לספוג את האווירה, לחוות ולהתרשם.

בהמשך, הוא מתקדם בסטודיו הביתי שלו על סמך הזיכרון ובעזרת צילומים. בנוסף לציורים הרבים של יאכטות במרינה, ספינות וים, יש גם ציורי נוף רבים מערים שונות כמו יפו, אשדוד, ירושלים ואתרים נוספים, וממקומות עתיקים המקבלים הקשר עכשווי. 

מיצירותיו של יוסי מאיר

"יוסי אוהב את החיבורים בין המדיות השונות ובין ישן לחדש, ומתרפק על נוסטלגיה" – מספרת סיגל מאוד, אוצרת התערוכה, "הגם שמרבית הציורים קטנים יחסית במידותיהם, הסגנון הוא אקספרסיבי ומלא קצב, חיות ורגש. מראות הטבע והנופים הנשקפים מהציורים מזמינים את הצופה לשקוע בתוכם, להתחבר וליהנות".

פתיחה חגיגית לתערוכה 'קו מקשר', יום רביעי, 18.9, בשעה 19:30. נעילת תערוכה 24.10. "דואט" - גלריה עירונית לאמנות, קניון עופר לב אשדוד, בלפור 14, אשדוד. למידע: 08-8677353. הכניסה חופשית.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה