לא מוותרים על התרבות: פסטיבל אשדודשירה חוזר בפעם השישית לעיר וייערך באופן מקווןלמרות ועל אף ההגבלות, במשכן לאמנויות הבמה אשדוד לא מוותרים על התרבות: פסטיבל אשדודשירה חוזר החודש (22-26.11) זו השנה השישית לעיר ומציע מגוון מופעי שירה בהשתתפות מיטב המשוררים בישראל. מופעי הפסטיבל שיתפרסו על פני 4 ימים, ישודרו באופן מקוון באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות ללא תשלום. מה מחכה לכם שם?

תחת הכותרת "לא מוותרים על התרבות" יתקיים באשדוד זו השנה השישית פסטיבל אשדודשירה, שכבר צבר לו קהל אוהדים רב ברחבי הארץ, ובמהלך 5 שנות קיומו הפך לאירוע מרכזי ומוביל בעולם השירה והתרבות בישראל.

הפסטיבל אמנם ייערך השנה במהדורה צנועה יותר ובאופן מקוון כמצוות אילוצי הימים האלה, אבל יתקיים וייתן הזדמנות לקהל ליהנות ממיטב המשוררות והמשוררים בישראל ומחדוות תרבות אמיתית שבימים אלו כל כך חסרה לכולנו.

ערב הפתיחה "עוד חוזר הניגון - 50 שנה למותו של נתן אלתרמן ומחווה לבית החולים אסותא באשדוד", יתקיים בסימן הוקרה לבית החולים אסותא בעיר, לרופאות ולרופאים, לאחים ולאחיות ולכל עובדי ביה"ח העושים ימים ולילות במלחמה נגד הקורונה ולמען בריאות תושבי אשדוד וסביבתה.

בנוסף ייערכו המופעים: "שירת נשים ללא מסכות", "שירים והרהורים בימי קורונה", "לפעמים הלילה הוא שירים רבים", "חתוכה חסן ודדון" ועוד. את הפסטיבל ינעל כמיטב המסורת האירוע "שירה ובירה (לא רק קורונה)" - ערב מיקרופון פתוח לקהל הרחב עם בירה ושירה, רק שהפעם מהבתים עם בירה (אפשר גם יין) מהספה.

מהמשכן לאמנויות הבבמה נמסר: "צוותי פסטיבלים רבים בארץ ובעולם התחבטו ומתחבטים עדיין בשאלה הקשה האם לקיים פסטיבל ב"מתכונת קורונה" או פשוט לוותר. האמת היא שכמעט ולא התלבטנו בשאלה האם לקיים את פסטיבל אשדודשירה 2020 תחת צילה הכבד של מגיפת הקורונה. כי השאלה להבנתנו היא "האם לוותר על התרבות בימים קשים?" ותשובתנו היא לאו מוחלט. החלטנו שלא מוותרים על התרבות באשדוד ובכלל".

הפסטיבל ישודר באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות – ללא תשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן

ד"ר יחיאל לסרי , ראש העיר אשדוד: "ברכתי שלוחה לכל אוהבי השירה העברית, הישראלית, ותושבי העיר אשדוד בפרט אשר לא מוותרים למרות כל המגבלות המנהלות את חיינו חודשים ארוכים. זו הרוח של אשדודשירה, זו הרוח של אשדוד, ושל שוחרי התרבות באשר הם. אני רוצה להודות מעומק ליבי לצוותי הרפואה בעיר ובבית החולים "אסותא" על עבודת הקודש שהם עושים ימים ולילות מאז חודש מרץ, במקצועיות, במסירות ובהקרבה רבה. אני מאחל שבקרוב תחזרו לשגרה שגם היא תובענית, אבל שגרה שבה תוכלו לבלות יותר עם בני משפחותיכם, ליהנות מריחות הסתיו ופריחות האביב. לכם ולכולנו בארץ ובעולם".

מוטי מלכא, יו"ר הפסטיבל: "אנו נמצאים בתקופה סוערת בין גלים של סגר ושיגרה. בין חשש לבין תקווה. בתוך כל זה אני גאה שהעיר אשדוד בחרה לנווט את ספינת התרבות שלה אל "נמל הבית" הלוא הוא מתחם התרבות בעיבורה של העיר. ולמרות כל זה לקיים את פסטיבל אשדודשירה השישי בעיר. הפסטיבל יתקיים השנה כמו תמיד בשבוע של יום הולדתה של העיר אשדוד 25/11/1956 כשהגיעו 22 משפחות העולים הראשונות ממרוקו לחולות אשדוד ים. אין ספק שאומץ הלב של משפחות אלו וחזון חלומותיהם הפכו היום את אשדוד לעיר שמכריזה בקול רם ש"לא מוותרים על התרבות", גם אם בשינויים ברוח התקופה. אני מזמין את כולכם לקחת חלק באירוע התרבותי הזה עם מיטב המשוררים והמוזיקאים".

סמי שלום שיטרית. צילום: יח"צ הפסטיבל

פרופ' סמי שלום שטרית המנהל האמנותי של הפסטיבל: "אני שמח שאנחנו לא מוותרים על התרבות. בכל שנה פסטיבל אשדודשירה נמשך שבוע ימים עם כעשרים אירועי שירה ואלפי משתתפים. השנה אנחנו עושים שישה אירועים משודרים מעל במה מקצועית, בעיקר כדי לומר, אנחנו פה ולא הולכים לשומקום. תהיה שירה ומוזיקה ואין לי ספק שאלפי החברות והחברים שלנו יבואו לצפות ולהקשיב".

הפסטיבל ישודר באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות – ללא תשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן

מה בתפריט?

יום ראשון 22.11 בשעה 20:30 - ערב פתיחת הפסטיבל: "עוד חוזר הניגון"

ציון 50 שנה למותו של נתן אלתרמן, מחווה לצוות בית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. המשורר סמי שלום שטרית, יחד עם המשוררת עדי קיסר והמוזיקאים חיים אוליאל ויונתן בר גיורא, במחווה מיוחדת לרופאים ולרופאות, לאחים ולאחיות ולעובדי בית החולים אסותא אשדוד, ולציון 50 שנה למותו של נתן אלתרמן. משוררות אורחות: אורית קלופשטוק וזהר בלאס.

חיים אוליאל, המוזיקאי והזמר, מנהיג להקת שפתיים, יוביל את הערב בקריאת שירה, בנגינה ובשירה. המשוררים יקראו משיריהם ומשירי אלתרמן בניהול ובליווי מוזיקלי של יונתן בר-גיורא ונגנים. במופע ישולבו שירים של אלתרמן עם לחנים מקוריים של יונתן בר-גיורא מתוך האלבום המשותף שלו עם יוסי בנאי "פגישה לאין קץ" (1999). בערב ישתתפו בקריאת שירה גם חברי סגל בית החולים אסותא אשדוד.

האירוע יתקיים בברכת ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל בית החולים אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים, ובשיתוף פעולה עם בית החולים אסותא אשדוד והפורום לקידום הבריאות באשדוד בראשות צחי אבו. נגנים: אדם מדר - כינור, חצוצרה ומנדולינה, צור בן זאב – קונטרבאס, עמרי בר גיורא – גיטרות, יונתן בר גיורא - לחנים, עיבודים, שירה ופסנתר.

לתרומה למען רווחת החולים במחלקת קורונה אסותא אשדוד,כנסו לאתר "הפורום" - לחצו כאן! 

יום שני 23.11 בשעה 20:30 - שתי מ(א)יות וסמדר אחת - שירת נשים ללא מסכות

המשוררת, עורכת ומנחת סדנאות, סמדר שרת מזמינה את המשוררות מיה טבת דיין ומאיה הובני, לקרוא משיריהן יחד ולחוד ולשוחח על שירת נשים במרחב הספרותי הגברי עדיין. בערב נעסוק ביחסי אם -בת כפי שהם באים לידי ביטוי בשירה ומעצבים את חיינו בכלל. ערב שכולו שירת נשים בהנחייתה של סמדר אשר תקרא גם היא משיריה. את השלוש ילוו בנגינה ובשירה יניב נחמני ורונן הרוניאן.

הפסטיבל ישודר באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות – ללא תשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן

רועי חסן-צילום מיטל דנק

יום שלישי, 24.11, בשעה 20:30 - שירים והרהורים בימי קורונה

חתן פרס ישראל לספרות, יקירנו המשורר ארז ביטון, יעמוד במרכז מפגש השירה המרגש הזה, אליו יצטרפו משוררות ומשוררים בולטים וצעירים: יודית שחר, מירי גולן, רועי חסן, אלקס ריף, שמואל בייבי ורגב אלהרר. יקרא משירתו, ינגן וישיר ניר אשכול שטרית. בהשתתפות הפייטנית ליאת יצחקי. ינחה וישתתף סמי שלום שטרית.

האירוע מתקיים בזכות שיתוף פעולה פורה עם חברינו מתנועת תיקון המופלאה, אשר עושה ימים ולילות למען פיוס וקירוב לבבות. נתקבץ יחד עם מאות חברים וחברות, לקריאת שירה ולשיחה על יצירה בימים אלה תחת שלטונו של "המלך קוביד ה-19", כמאמר שירו של גלעד מאירי. שום נגיף עם כתר לא יצליח להשתיק אותנו. היצירה הפואטית חיה, נושמת ובועטת מתחת למסכה ובלעדיה. מפיקה: אורנא נחמני, תנועת תיקון. עורך ומנחה: סמי שלום שטרית. 

יום רביעי 25.11 בשעה 20:30 - לפעמים הלילה הוא שירים רבים

המשורר עטור הפרסים רוני סומק והזמר, המלחין והמוזיקאי הצעיר לנצח חנן יובל, חוברים יחד לערב מרגש מאוד שכולו שירה ושירים, קריאה ונגינה, ושיחה על הלילה המטאפורי הזה בו אנו שרויים ואין לנו ברירה אלא להמשיך לשיר עד שיעלה השחר. בערב יתארחו המשוררת שרה מלול והמשורר דני נגר, אשר יקראו משיריהם וישתתפו בשיחה. מנחה: רוני סומק. 

הפסטיבל ישודר באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות – ללא תשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן

יום חמישי 26.11

בשעה 20:30 - חתוכה חסן ודדון  

המשוררים והשותפים לתכנית הרדיו הבועטת "חתוכה וחסן" (התאגיד) רועי חסן ושלומי חתוכה, עושים מפגש פואטי מחודש עם המשורר הצעיר ואיש הקולנוע ישראל דדון, שהוציא את ספר ביכוריו. מבטיחים ערב ללא רגע דל. ליווי מוזיקלי: ענבר זיגדון, גיטרה: רמי הופמן. 

בשעה 22:30 - שירה ובירה (לא רק קורונה)

"שירה ובירה" כמיטב המסורת של אשדודשירה. אנחנו נהיה בפאב ואתם תהיו בבית. הבירה עליכם הפעם. אה...רגע, בעצם, גם השירה עליכם. זהו ערב ״מיקרופון פתוח״ בהנחיית הסופרת והמשוררת מיכל זוהר. נרשמים גם מראש וגם תוך כדי הערב, להשמיע את השירים והיצירות שלכם בכל שפה ובכל מקצב, כולל ספוקן והיפ-הופ. בואו והביאו חברים. יהיה כיף. 

הפסטיבל ישודר באתר הפסטיבל וברשתות החברתיות – ללא תשלום. לפרטים נוספים לחצו כאן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה