רופא בכיר באסותא אשדוד: "לשחרר את הרסן ולתת לנו לעבוד"מאז תחילת המשבר הורה משרד הבריאות לעצור את כל הטיפול האלקטיביים (שאינם דחופים) בבתי החולים. כעת, עם ההקלות שהולכות ומתרבות במשק, רופא בכיר באסותא אשדוד קורא למשרד הבריאות לשחרר את הרסן ולאפשר את הניתוחים האלקטיביים בבתי החולים

"בהוראת משרד הבריאות, כבר למעלה מחודש, חל איסור על פעילות אלקטיבית. מדובר בצעד אגרסיבי שנועד היה להתמודד עם גל חולי הקורונה- דבר שלא קורה. נכון לעכשיו, מדובר בעיכוב מיותר ומסוכן לחולים ולדורשי הטיפול". כך אומר הבוקר ד"ר שי פיין, מנהל מערך הרדמה חדרי ניתוח,טיפול נמרץ ואחראי מרפאת הכאב ביה"ח אסותא אשדוד. 

טיפול אלקטיבי הוא כל ניתוח שאינו דחוף. ניתוח לתיקון קטרקט הוא דוגמה בולטת לכך. הסיבה העיקרית לצמצום הפעילות האלקטיבית היא הימנעות מחשיפת הצוות הרפואי (ובמיוחד המרדימים, שהם המשאב החיוני ביותר במערכת הרפואית בימים אלה) לנדבקים פוטנציאלים. פעולות ההרדמה הכרוכות באינטובציה - צנרור קנה הנשימה ואקסטובציה - הוצאת הצינור, הן בסיכון הגבוה ביותר להדבקה.

ד"ר שי פיין: "טיפולים אלקטיביים אינם פריווילגיה, כי אם טיפולים מסודרים, וככל שהזמן עובר, הנזק הבריאותי למטופל גדל ועלול להיות בלתי הפיך. אסותא אשדוד, כמו גם שאר בתי החולים ערוכים לטפל בחולי הקורונה, לצד הימצאותם של טיפולים אלקטיביים. הגיעה העת לשחרר את הרסן ולתת  לנו לעבוד, הדבר יעשה תוך שמירה מקסימלית עלינו ועל המטופל".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה