בבית החולים אסותא אשדוד נערכים לקראת פיתחת המחלקה המבודדת לאשפוז חולי קורונה. המחלקה, שתוכל לקלוט 27 חולי קורונה סה"כ, צפויה להיפתח כבר בשעות הקרובות. 

המחלקה כולה מבודדת והכניסה של חולי קורונה אליה תיעשה במסלול ייעודי, תוך שמירה על צוות בית החולים והמבקרים בו. הנתונים והמדדים הרפואיים של החולים יוזרמו אל חדר בקרה ייחודי ממנו הצוות הרפואי יוכל לנהל את הטיפול בחולים.

ד"ר ארז ברנבויים, מנכ"ל בית החולים, בכניסה למחלקת הקורונה. צילום: שמואל סרדינס

ד"ר ארז ברנבויים מנכ"ל בית החולים: "בשעות הקרובות אנחנו צפויים לפתוח מחלקה לאשפוז של חולי קורונה במרחב אשדוד. המחלקה נבנתה לפי הטכנולוגיות שאומצו בשאר בתי החולים בישראל ומטרתן לטפל בחולים כמו שצריך ולהגן על הצוות מפני חשיפה מיותרת לוירוס הקורונה".

"המחלקה החדשה תאפשר לנו לרכז כמה עשרות חולים בתוך מתחם אחד מרוכז" - הוסיף ד"ר ברנבויים. "בית החולים הכשיר את הצוות ותרגל אותו באמצעות סימולציות במטרה שירגיש בטוח לטפל בחולים". 

מחלקת הקורונה באסותא אשדוד. צילום: שמואל סרדינס

ד"ר טל ברוש מנהלת מחלקת מחלות זיהומיות: "המחלקה תשמש מקום בטוח וטוב לאשפוז חולי קורונה מהאזור. שם נוכל לטפל בהם. כרגע אני מניח שנטפל בחולים קלים כמו ברחבי הארץ, אבל אנחנו נערכים לטפל גם בחולים במצב קשה. כל זאת כמובן תוך שבית החולים ממשיך לעבוד ולטפל בחולים אחרים באופן שגרתי". 

הצוות הרפואי שעומל על פתיחת המחלקה. צילום: שמואל סרדינס

"המחלקה מופרדת בצורה מאוד טובה משאר בית החולים בכל ההיבטים" - הוסיף ד"ר ברוש. "גם בהיבט האוויר, התשתיות והצוות שנכנס אליה. בית החולים נערך באופן כללי לנתב את כלל החולים החשודים והמוכחים במסלול כניסה ספציפי שיסתיים במחלקה מבלי לסכן מבקרים, מטופלים ואנשי צוות". 

חדר הבקרה של המחלקה אליו יוזרמו הנתונים של החולים. צילום: שמואל סרדינס

מי שתנהל את המחלקה המבודדת לחולי קורונה היא ד"ר קרינה גליק. צפו בראיון עמה >> 

צילום: אשדוד נט, דוברות אסותא אשדוד