"אלפים בעולם מתו. ראינו מה קורה במדינות אחרות שלא נקטו את הצעדים הללו", אמר נתניהו בפתח דבריו. "זו מגפה קשה, זה לא משחק ילדים. זה עניין של חיים או מוות".

ראש הממשלה אמר כי המדינה נערכת להגברה דרמטית של איתור ובידוד הנדבקים בקורונה, וכי הדבר ייאכף "ללא פשרות", כדבריו.  "זהו מהלך קריטי להאטת ההתפשטות", אמר נתניהו.

"אנחנו מגדילים את מספר הבדיקות ל-3,000 בדיקות לפחות, אפילו עד 5,000", המשיך ראש הממשלה וציין כי "ביחס לאוכלוסיה זהו מספר הבדיקות הגדול בעולם". נתניהו אמר כי המהלך השלישי הוא הגברת ההיערכות בבתי החולים לקליטת חולים קשים. 

"אני מבקש מכם משמעת ואחריות", קרא רה"מ. "כל הצעדים שאנו נוקטים בימים האחרונים שמים את ישראל בקדמת המדינות בעולם.

צילום מסך

כל הצעדים לא יעזרו כהוא זה אם לא תהיה משמעת ואחריות מצדכם. אני אומר בצער שיש רבים שלא מבינים את גודל הסכנה.

אני רואה את ההתקהלות בחופים ואת התורים הצפופים ולא מאמין למה שאני רואה. יש בעיה של הפנמה. "היום אני יכול להגיד שאהבה זה ריחוק", אמר ראש הממשלה. "אתם אוהבים את היקרים לכם מכל - שמרו על מרחק מבני המשפחה כמיטב יכולתכם".

ראש הממשלה הוסיף כי למרות שהדבר טרם פורסם כהנחיה רשמית - הוא מבקש להישאר בבית ככל הניתן. "כרגע אני אומר זאת כהמלצה, כבקשה ולא הנחיה. זה עוד יכול להשתנות", אמר נתניהו.
"אני מבקש לצמצם את היציאות רק ליציאות נחוצות מבקש שתאמצו את 'ביתי הוא מבצרי'. הישארו בבית, דברו אחד עם השני בטלפון, באינטרנט ובסקייפ. השיא עוד לפנינו. אין לנו כוונה להרים ידיים. ניאבק בכל האמצעים עד שנמצא לו מזור". 

לאחר מכן עלה מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שאמר כי לפי התחזיות מספר החולים החדשים מדי יום יעלה ב-100 בני אדם - וייתכן שיהיו גם מתים מהקורונה בישראל.

"אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לנו, שזה יקרה במדינות אחרות ולאנשים אחרים, שזה אירוע שיחלוף עם בוא הקיץ", אמר בר סימן טוב.

"זו לא המציאות שאנחנו נערכים אליה. אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיערך לתרחישים אחרים, והאפשרות שלנו למנות תרחישים קיצוניים תלויה בהתנהגות שלכם". 

"אנחנו נראה עלייה במספר החולים ועליה בקצב העלייה. נראה 100 חולים חדשים ליום, והמספרים עוד ימשיכו ויעלו. אולי נגיע למצב של מאות חולים חדשים ליום ואולי גם אנשים שימותו מהמחלה.

אנחנו רוצים להביא את מספר החולים והמתים למספר נמוך ככל שניתן. אם נקפיד על הצעדים, נשטח את העקומה כמה שיותר כדי שנוכל להגיע לכל אחד מהחולים", הוסיף המנכ"ל. 

"זה לא משחק", המשיך בר סימן טוב. "לא דאגנו לכם לחופשה, אנחנו רוצים שתישארו בבית ותצמצמו מגע עם אנשים אחרים.

ככל שנצמצם יותר ויותר מגע עם אנשים אחרים, ככה נדביק ונידבק פחות. זה לא הזמן ללכת לפארק או לחוף הים, זה לא הזמן לבקר את סבא וסבתא. לכולנו יש הורים ואנחנו מתקשים עם הצעד הזה, אבל בעת הזו הדרך שלנו לשמור על סבא וסבתא ועל אבא ואמא זה לא ללכת לבקר אותם, לשמחתנו יש דרכים אחרות לשמור על קשר". 

בר סימן טוב הדגיש כי "אם אתם מרגישים לא טוב - אתם חייבים להיות בבית. שואלים אותנו אם אלה הנחיות או המלצות, אז אנחנו מעדיפים שתקיימו את ההמלצות ותראו בהם הנחיות מחייבות.

זו הדרך שלנו להבטיח את הבריאות שלכם. אנחנו רוצים להיות בטוחים שנגיע לכל אחד מהחולים וניתן לו טיפול מצוין. אם צריך - נפעיל אמצעי אכיפה, אבל אנחנו לא רוצים להגיע לשם". 

בנוסף נמסר מבית החולים אסותא באשדוד: "בתיאום עם משרד הבריאות הגיעו היום שלושה חולים עם תסמינים חיובים לקורונה לבית החולים אסותא אשדוד והוכנסו להמשך טיפול במחלקת התפרצות (קורונה) שנפתחה אמש.

מדובר בחולים מספר: 304, 305, 306. גברים בעשור הרביעי והחמישי לחייהם עם מחלות רקע קלות. מצבם מוגדר קל".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]