סקר חדש בדק ומצא: הרוב נשמעים להנחיות, היתר מאמינים שלא יידבקולשכת הפרסום הממשלתית מפרסמת את תוצאותיו של סקר אשר נערך בקרב ישראלים מהמגזר היהודי: מרבית הנשאלים העידו כי הם אכן נשמעים להנחיות משרד הבריאות, אולם יש מי שנמנע לעשות כן מתוך אמונה שלא יידבק בקורונה, ביניהם גם כאלו שעדיין לא הצליחו להבין את ההנחיות

צילום: עופר אשטוקר

האם הישראלים מקפידים לחבוש מסכה בכל יציאה מהבית, שומרים על מרחק של 2 מטרים במפגש עם אנשים ומקפידים לשטוף ידיים בשובם הביתה? וגם - כיצד מרגישים הישראלים ביחס לניתוק מההורים ובני המשפחה המבוגרים?

לשכת הפרסום הממשלתית מפרסמת את תוצאותיו של סקר אשר נערך בקרב ישראלים מהמגזר היהודי ובדק את עמדת הציבור להנחיות משרד הבריאות.

תוצאות הסקר

על פי תוצאות הסקר, עולה כי הרוב (95%) אכן מקפידים על חבישת מסכה בכל יציאה מהבית. לעומתם, כאחוז אחד העידו כי אינם מקפידים לחבוש מסכה בשל אי נוחות, כשני אחוזים נוספים העידו כי מבחינתם אין כל טעם במסכה וליתר הנשאלים (כמעט אחוז) לא ברור מתי בכלל יש לחבוש מסכה.

תוצאות הסקרעוד לפי הסקר, 92.7% מהנשאלים השיבו כי הם מקפידים על שמירת מרחק של 2 מטרים במפגש עם אנשים שאינם מתגוררים איתם באותו הבית. לעומתם, 5.6% מהנשאלים טענו כי זה בלתי אפשרי לשמור על מרחק במקומות בהם הם שוהים. היתר השיבו כי אינם רואים בכך טעם וכי הם נזהרים מספיק.

תוצאות הסקר

קרוב ל-88% מהנשאלים ציינו כי הם מקפידים על שטיפת הידיים אחרי כל יציאה מהבית. לעומתם, כ-7% טענו כי אינם זוכרים לעשות זאת בכל פעם שהם שבים הביתה ו-4.2% מהנשאלים השיבו כי הם מקפידים ללבוש כפפות ולכן אינם חוששים להידבק.

תוצאות הסקר

בקשר לאיסור נסיעה של יותר מ-2 נוסעים באותו הרכב, 95.7% מהנשאלים ציינו כי הם מקפידים על נסיעה עם נוסע אחד בלבד. לעומתם, קרוב ל-3% השיבו כי אורח חייהם אינו מאפשר להם לעמוד בהנחיה. השאר דיווחו כי ההנחיה לא הייתה ברורה והיו גם מי שהשיבו כי הם פועלים בזהירות ואינם חוששים להידבק.

תוצאות הסקר

עוד מהסקר עולה כי הרוב (כ-81%) עומדים בהנחיה שלא לצאת יותר מ-100 מטר מבית ומקפידים לצאת רק לצורך הצטיידות במזון או בתרופות. לעומתם, כ-16% השיבו שזה לא אפשרי מבחינתם ולכן הם יוצאים גם לצרכים אחרים. 2% השיבו כי הם פשוט נזהרים ולא חוששים להידבק ולכן הם מרשים לעצמם שלא לעמוד בהנחיה.

תוצאות הסקר

ביחס לניתוק מההורים ובני משפחה מבוגרים, כ-81% מהנשאלים העידו כי הם מבינים ומקבלים את המצב וכי התארגנו בהתאם לשמירה על קשר וסיוע מרחוק. לעומתם, קרוב ל-14% העידו כי אינם מצליחים לתמוך בקרובי המשפחה המבוגרים בשל המרחק, כ-4% מהנשאלים העידו כי ההגבלות מקשות על המבוגרים להצטייד במזון או לצאת לטיפולים רפואיים וכי אין באפשרותם לסייע בכך מרחוק.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה