נתניהו הפחיד את השרים בישיבה הלילית - מיליון נדבקים תוך חודש עם אפשרות לעשרת אלפים מתים בישראלבישיבה טלפונית שקיים ראש הממשלה אמש עם שרי הממשלה  הוא הזהיר מתרחיש איימים שיקרה במהלך השבועות הקרובים - "אנחנו עלולים להגיע למיליון נדבקים תוך חודש עם אפשרות לעשרת אלפים מתים בישראל ".
ההצהרה מוזרה שכן בכל רחבי העולם ישנם כ 400,000 נדבקים בלבד, הכיצד רק בישראל יהיו מיליון בחודש הבא?

נתניהו מול התקשורת

הדיון התקיים בעקבות שיחה שקיים ראש הממשלה נתניהו עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב. בשיחה, טען מנכ"ל משרד הבריאות כי קצב העלייה במספר החולים מזכיר את גרף העלייה באיטליה, וקיים חשש שישראל תגיע למצב דומה אם ההנחיות לציבור לא יוחמרו.

במסגרת הדיון המיוחד הוצגו מודלים שונים ובהם אחד העוסק בעליית מספר החולים בישראל. מודל זה הדגיש את הדמיון לתהליך שעברה איטליה. אחת ההערכות שניתנו היא שבתוך שלושה שבועות יהיו בישראל כ-1,000 חולים מונשמים.

לאחר תרחיש האימים שהציג ראש הממשלה לשרים מסתמן שהם יאשרו את החמרת הסגר הכולל איסור על ריצה או פעילות ספורטיבית מחוץ לבית ושהמרחק המאושר ליציאה של אזרחים מביתם יוגבל ל-100 מטר - למעט לצורך יציאה לקניות חיוניות.

ככל שבמשרד הבריאות מתגברים את הבדיקות כך מגלים כמויות גדולות יותר ויותר של נדבקים - רק אתמול זינק מספרם של החולים שאותרו בבדיקות בכ-500, ובסך הכל אותרו עד כה 1656 חולים מהם 31 במצב קשה.
ההערכה היא שככל שתימשך העלייה במספרן של הבדיקות, כך יירשם גם זינוק במספר החולים.

ביקורת קשה:

יש לציין כי קיימים חילוקי דעות חילוקי חריפים גם בתוך משרד הבריאות וגם בתוך הממשלה – כיצד יש לנהוג.

גם נציגי משרד האוצר מתעקשים על כך שהמשק לא יוכל להשתקם מצעד קיצוני כגון הסגר כללי ובסופו של דבר ההחלטה שתהיה היא מעין פשרה בין כל הלחצים של הגורמים השונים.

יותר ויותר מומחים טוענים כי הסגר הקשה נותן פתרון מאוד זמני בלבד אך הנזק לציבור ולמשק הוא עצום ובלתי הפיך - הסיבה שמשרד הבריאות מתעקש ונלחם על סגר רחב ככל האפשר הוא כדי שלא יחשף לציבור עד כמה מערכת הבריאות חלשה ולא ערוכה להתמודד עם המצב.

גם קודם למשבר היא הייתה בתת תנאים ותפוסה וכעת היא על סף קריסה!

בכך גם מסבירים המבקרים את חוסר הרצון והיכולת להגביר את הבדיקות שיגלו עד כמה המצב באמת בעייתי

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה