תמונת מצב נכון לבוקר 13.3.2020מספר חולי הקורונה בישראל עודכן הבוקר והוא עומד כעת על 126 חולים. על פי נתוני משרד הבריאות, 119 מהחולים מצבם קל, 5 במצב בינוני ו-2 במצב קשה (נהג האוטובוס של הצליינים היוונים ועובד נתב"ג שמקור הדבקתו לא ידוע).

לפי משרד הבריאות, לא פחות מ-2,479 עובדי מערכת הבריאות נמצאים בבידוד, מתוכם 1,174 עובדים בבתי חולים. בין עובדי מערכת הבריאות שנמצאים בבידוד: 949 רופאים, 635 אחיות ו-171 פרמדיקים.

אתמול מסר משרד הבריאות כי תינוק בן חצי שנה נדבק בנגיף - החולה הצעיר ביותר עד כה בישראל. שלשום התברר גם כי שני תלמידים בכיתות ד' ו-ו' משני בתי ספר יסודיים בכפר יונה אובחנו כחיוביים לנגיף. 

צוותים רפואיים בבידוד

בעקבות התפשטות הנגיף בארץ הוחלט להשבית את הלימודים באוניברסיטאות ובבתי הספר - צעד שלפי שעה לא כולל את החינוך המיוחד, גני הילדים והפנימיות עבור נוער בסיכון. מיליון וחצי ילדים נותרו הבוקר בבתיהם.

באסותא מאושפזת חולה אחת, חולה נוסף החלים ושוחרר. במשרד הבריאות מדווחים על 19 חולים שנמצאים באשפוז בית, ביניהם בני הזוג שיסמן מאשדוד. אתמול שלחה לנו האדריכלית רונית שיסמן מהאישפוז הביתי בו היא נמצאת, על מנת להוריד את רמת החרדה. צפו בוידאו>>>>

בתוך כך, למערכת אשדוד נט הגיעו פניות של אזרחים שלהם בוצעה בדיקה בעת שהם שוהים בבידוד בביתם, זאת לאחר שפיתחו סימני מחלה, ולמרות הודעות משרד הבריאות על כך שהתוצאות מתקבלות בתוך 36 שעות - טרם קיבלו כל תשובה.

כך מספרת אחת הנבדקות: "עשינו בדיקה ביום שלישי בשעות הערב, אנחנו בבידוד בבית לאחר שפיתחנו חום ופשוט אין עם מי לדבר. מחכים לתוצאות, הזמן שהם מפרסמים כבר חלף ואין תוצאות. אתה מתקשר למוקד קורונה ועונים לאחר שעות של ניסיונות. אף אחד לא יודע איך מתקבלות התוצאות, נציגים מנתקים את הטלפון בפנים - תחושה של איבוד שליטה מצד משרד הבריאות. חייבים לחשוב על מנגנון פשוט יותר בו נבדקים יוכלו לדעת את מצבם מבלי להעמיס על המערכת".