הרב יצחק יוסף

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, פסק כי אזרחי ישראל כולם - כולל שומרי השבת - שנבדקו ושלא נבדקו, צריכים להיות זמינים לקבלת שיחות טלפון במהלך סוף השבוע, בכדי שמשרד הבריאות יוכל לעדכן במידת הצורך כל אדם על אבחונו כחולה בקורונה או על חובה לשהות בבידוד.

בנוסף הנחה הרב להקים מערך כרוזי שבת שיודיע בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד, אם יתברר במהלך השבת שהם חייבים בכך. במכתב ששיגר אמש (ד') לשר הבריאות, יעקב ליצמן - פסק הרב כי בתי הכנסת שבבתי החולים ייסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של שני מטרים מאדם לאדם.

"אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה, עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין, שיוכלו לעדכנו על מצבו ולאן עליו להתפנות" - כתב הרב יוסף לשר הבריאות. "גם מי שלא נבדק ישאיר את הפלאפון זמין, כדי שאם ימצא שהוא שהה בקרבת חולה מאומת ועליו לשהות בבידוד, יוכלו להודיעו בהקדם".

"יש להקים מערך רכבים עם כרוז שיכריז בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד" - הוסיף הרב, "לפי האזורים שיתברר במהלך השבת שחייבים בבידוד".

פסק ההלכה התקדימי ניתן במענה לשאלות ההלכתיות המתעוררות במצב החירום כמוהו לא ידעה ישראל.

מאגף ההסברה למאבק בנגיף הקורונה במגזר החרדי שע"י משרד הבריאות נמסר: "פסקי הדין של גדולי הדור מדברים בעד עצמם ומלמדים על עת החירום המחייבת פעילות מואצת בטרם פורענות חלילה. אנו פועלים באופן נמרץ לתכלל את כלל הפעולות הנדרשות לביצוע מבצעי של ההודעות לציבור החרדי בשבת במקרה הצורך. אנו שבים ומדגישים את המחויבות והדחיפות להישמע לכל הוראות משרד הבריאות כדי להיאבק בנגיף".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]