הסגר הסתיים אך התקנות לשעת חירום עדיין בתוקףהחל מהיום (ו') בשעה 06:00, תקנות שעת חירום ישובו למתכונת שהתקיימה עד ליום שלישי ה-7.4 ואלו עיקרי ההנחיות >>>

הסגר הסתיים ומשרד הבריאות מודיע על חזרה להנחיות שהתקיימו עד יום שלישי (7.4) וקורא לציבור לשמור בקפידה על כלל ההנחיות עם חזרת תקנות לשעת חרום למתכונת שלפני הסגר. 

כמו כן, משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך להיות שותף למאמץ הלאומי, לשמור בקפידה על כל ההנחיות הרשמיות ולא להיות שאנן במהלך המשך ימי החג.

להלן עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית:

- יציאה לעבודה - במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני - הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד

- סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי

- העברת קטין בין הורים גרושים

מעבר לכך: יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר מ-100 מטרים

- יש לשים כיסוי לאף ולפה במרחב הציבורי

- יש להימנע מכל התקהלות שהיא, להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה.

תחבורה ציבורית תשוב לעבוד בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א', 12.4, בשעות הבוקר. 

צילום: shutterstock אילוסטרציה

לגבי העיר בני ברק סוכם כי יתאפשר לתושבים לצאת מן העיר לשם יציאה לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים או צורך חיוני אחר באישור מראש. הוראות אלו תקפות למשך 5 ימים נוספים. החלטה בנושא לגבי העיר ירושלים תתקבל באופן ממוקד בהמשך. 

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר: "סכנת הקורונה עדיין לא חלפה. כולנו רואים מה קורה במדינות אחרות בעולם. אנו עוקבים כל העת אחר התפשטות המחלה בישראל. שחרור המשק באופן הדרגתי יתאפשר רק אם נקפיד כולנו על הכללים, על אף הקושי". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה