המאבק בקורונה: הממשלה מחמירה את ההגבלותבמהלך הלילה אישרה הממשלה הגבלות חדשות, במסגרתן תיאסר התקהלות של יותר משני בני אדם, חתונות ייערכו ללא אורחים ומספר העובדים במקומות העבודה יצומצם עוד יותר. בנוסף, חיילים יפטרלו לצד שוטרים החל מהיום. הפרטים בכתבה

ראש הממשלה מודיע על ההודעה הדרמטית. צילום מסך

על פי ההנחיות החדשות, לא תותר כאמור התקהלות של יותר משני אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית, יוטל איסור על השתתפות בחתונות במרחב הציבורי החל מיום רביעי בחצות, תותר חופה וקידושין אך ורק בחיק המשפחה הגרעינית, בלי אורחים ומוזמנים.

הממשלה אישרה גם כי במקום עבודה לא ישהו בו זמנית יותר מעשרה עובדים או 15% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. מעסיק יהיה רשאי להחזיר את מספר העובדים לשהייה בו-זמנית ל-30%, ובלבד שהעלאה חיונית לפעילות השוטפת של מקום העבודה. כמו-כן, לא תהיה מגבלה על המשך העבודה בענף הבנייה ובתחום התשתיות.

מספר העובדים במגזר הציבורי לא יהיה גדול מ-20% ממצבת העובדים. אם מנהל משרד סבר שיש צורך חיוני בשהייה של עובדים חיוניים נוספים, יגיש דיווח לנציב שירות המדינה ויפרט את מספר העובדים הנוספים שנוכחותם חיונית והטעמים לכך.

למסמך המלא שהוצג לממשלהלחצו כאן

הנחיות הממשלה שאושרו הלילה:

1. לא תתאפשר התכנסות, לרבות לא לצורך תפילה וחתונה, במרחב הציבורי. יתאפשר בכותל המערבי קיום מניין אחד, בכל תפילה, של 10 אנשים במרחק של 2 מטרים זה מזה. הלוויה תערך במקום פתוח בלבד ובהשתתפות של עד 20 אנשים. ברית מילה תיערך בהשתתפות של עד 10 אנשים. התקנות לעניין חתונה יכנסו לתוקפן ב-1 באפריל בשעה 08:00.

2. נקבע כי טרם הגעת העובד למקום העבודה, העובד ימדוד חום וימלא הצהרה על מדידת חום והיעדר תסמינים (חום גוף מעל 38 מעלות צלזיוס, שיעול, קושי בנשימה). העובד יגיע למקום העבודה עם הטופס המלא לאותו יום, ועל המעביד לאסוף ולשמור את הטפסים כאמור. לעניין עובד שאינו מועסק במסגרת עסק או משלח יד של המעסיק – הצהרה יכולה להיעשות בעל פה.

3. במקום עבודה שבו לא ניתן לשמור על מרחק של 2 מטרים בין עובד לעובד ידאג המעסיק לאמצעים אחרים למניעת הדבקה.

4. לכל עובד יוקצה ציוד אישי קבוע ככל הניתן. ציוד בשימוש של יותר מאדם אחד יעבור חיטוי קפדני לפני כל העברה מאדם לאדם.

5. תינתן הנחיה לעובדים לשמור בקפדנות על כללי היגיינה ובכלל זה שטיפת ידיים.

6. תינתן הנחיה לעובדים כי בעת שימוש במעלית במקום העבודה, לא יהיו במעלית יותר משני נוסעים.

7. גם מעבדות לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים יורשו לקבל לקוחות בבית העסק בהתאם להנחיות משרד הבריאות. שירותי משלוחים מותרים לכל סוגי המוצרים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

8. הבהרה בעניין בעלי דוכנים בשוק קמעונאי: בעל דוכן בשוק קמעונאי רשאי לפתוח חנות מקוונת, שממנה יוכל לספק מוצרים בשירות משלוחים בלבד. הכל כמובן בתנאי שהשוק והדוכן עצמו סגורים לקהל.

9. הבהרה לסעיף הנוגע ליציאת אנשים: הממשלה החליטה כי יציאה ממקום מגורים, תותר ליחיד או לאנשים הגרים באותו בית, לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטר ממקום המגורים.

עוד נדרשה הממשלה לאשר הקצאת 600 חיילים לסיוע למשטרת ישראל באכיפת הוראות תקנות שעת חירום. זאת במטרה לאפשר את הרחבת הנוכחות המשטרתית במרחב הציבורי וכדי ליצור נוכחות ובולטות בימי קורונה.

החיילים לא יבצעו משימות ולא ישתתפו בפעילות ליבה משטרתית. לא יוענקו לחיילים סמכויות שוטר. הם יוצבו במשימות לצד שוטרים ויפעלו בהתאם להנחיות השוטרים.

מדובר צה"ל נמסר כי החיילים הוקצו לביצוע סיורים, בידוד שטחים ואבטחתם, חסימת צירים ועוד. הכוחות עברו הכשרה למשימה במרחב האזרחי והוצגו להם מאפייני ואתגרי המשימה. עוד ציין דובר צה"ל בהודעתו כי החיילים יפעלו בצמוד לשוטרים ויענדו תג ועליו דגל ישראל - מפקדים יישאו נשק.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה