בצל הקורונה: מאגר ידע וקו חם להתייעצות עבור הורים לילדים עם אוטיזםהורים לילדים יודעים עד כמה התקופה הזו מאתגרת, ובמיוחד היא מעלה קשיים רבים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים. כדי לסייע בתקופה זו, המרכז הלאומי לחקר אוטיזם שפועל באוניברסיטת בן גוריון בנגב בנה מאגר ידע וקו חם להורים

בימים מוזרים אלו, בהם אנו סגורים עם הילדים בבית, אין ברירה אלא לנסות וליצור עבורם סביבה מאורגנת, מכילה, ומקדמת. ​זהו אתגר גדול שמלווה בקשיים רבים ובאותה העת גם מכיל הזדמנות חד פעמית לנסות ולקדם בעצמנו את היקרים לנו מכל. האתגרים בימי הקורונה קשים אפילו יותר עבור ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. בעקבות כך, המרכז הלאומי לחקר אוטיזם שפועל באוניברסיטת בן גוריון בנגב, בנה מאגר ידע להורים לילדים עם אוטיזם שמכיל סרטונים וטיפים מאנשי מקצוע בתחומים שונים להתמודדות עם מגוון האתגרים שעולים בימי הקורונה, נוסף לקו חם להתייעצות.

המרכז הלאומי לחקר האוטיזם הוקם בכדי לקדם את האבחון והטיפול באוטיזם בישראל על ידי יצירת תשתית מחקר שתשרת חוקרים באוניברסיטאות, במרכזים הרפואיים ובתעשייה. כעת, הצוות הקליני של המרכז הלאומי לחקר אוטיזם בשותפות עם אנשי מקצוע מאלו"ט, עמותת ילדים בסיכון והמרכז לאוטיזם באוניברסיטה העברית, ריכזו עבור ​הורים לילדים עם אוטיזם מידע במגוון נושאים שבהם צפויים קשיים, עם עצות והמלצות לימי הקורונה המאתגרים.

בנוסף פועל גם קו חם להורים שרוצים להתקשר ולהתייעץ עם הצוות הקליני של מרכז האוטיזם. הקו יפעל בימים ראשון עד חמישי בשעות 00 8 עד 10:00 וב- 20:00 עד 22:00. במספר 076-5302714.

לכניסה למאגר הידע להורים לחצו כאן

 צילום אילוסטרציה Shutterstock

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה