מבצע חיטוי אוטובוסים בחברת אפיקים. צילום מסךמשך להנחיות החדשות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתמודדות עם מגפת הקורונה. גורמי המקצוע במשרד, וברשות הארצית לתחבורה ציבורית פונים הערב (מוצ"ש) לציבור  משתמשי התחבורה הציבורית בקריאה, המעיטו את הנסיעות והשתמשו בתחבורה הציבורית רק לצרכים חיונים.

בנוסף, בדיונים שנערכו בשעות האחרונות בהשתתפות שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, מנכ"לית המשרד, קרן טרנר, מנהל הרשות הארצית לתח"צ, אמיר אסרף, וגורמי המקצוע במשרד, נקבע כי החל מיום שלישי הקרוב יופסק התשלום במזומן בכלל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל במטרה לצמצם את המגע בין הנוסעים לנהגים. 
.
ציבור הנוסעים נדרש להערך מראש באמצעות הצטיידות בכרטיס רב-קו. מי שאין ברשותו כרטיס יוכל לקנות עד ליישום ההנחיה, כרטיס רב-קו אנונימי אצל נהג האוטובוס ולהשתמש בו. 
.
את כרטיסי הרב-קו ניתן להטעין באינטרנט בעזרת קורא כרטיסים, בטלפון הנייד בטלפונים התומכים, ובאלפי נקודות הטענה ברחבי הארץ, ובהם בסניפי הדואר, רשתות הפארם. את מיקומן של כלל נקודות ההטענה ומידע על נקודות השירות ניתן למצוא באתר המידע לנוסע בתחבורה הציבורית (https://pti.org.il/ChargingMap.aspx
.
ברשות הארצית לתחבורה ציבורית עוקבים בכל העת אחר הנחיות גורמי המקצוע. התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול כסדרה, אולם בעקבות ההחלטה על סגירת מוסדות החינוך, ומקומות הבילוי – הופסקו קווי התלמידים והאקדמיה. שירות קווי לילה הופסק, והופסקה פעילות קווי תחבורה ציבורית אל מוקמות הבילוי. ברשות הארצית מעדכנים בכל העת את מפת השירות של התחבורה הציבורית בהתאם להנחיות. בפעילות כלל הקווים ניתן להתעדכן בטלפון ב*8787 וביישומונים השונים. 
.
הודעת ראש העיר אשדוד לאחר הערכת המצב שהתקיימה במטה קורונה באשדוד:
"לאחר סיום דיון והתייעצות מקוונת עם הדרג המקצועי בעירייה, בעקבות ההנחיות החדשות של ראש הממשלה ומשרד הבריאות, מבקש לעדכן כי החל ממחר בבוקר לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, כולל מעונות, פעוטונים וחינוך מיוחד.
כמו כן, כל מקומות הבילוי והפנאי יסגרו לרבות קניונים, מסעדות וחדרי כושר.
במשרדי העירייה לא תתקיים קבלת קהל אך ניתן לבצע את כל השירותים דרך אתר העירייה או באפליקציה אשדודית.
אני שב ומדגיש את הנחיות להתנהגות האוכלוסייה: אנא הקפידו על שטיפת ידיים לעתים קרובות, יש להימנע מהתקהלויות מעל 10 אנשים, להימנע מלחיצות ידיים וממגע פיזי ולשמור על מרחק סביבתי של 2 מטרים. 
מוקד 106 עומד לרשותכם 24 שעות ביממה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]