מאות אלפים מחפשים את החשבונות האבודים - מה אתכם?ימים אחרי שהשיק בנק ישראל את המיזם לאיתור חשבונות בבנקים, נרשמו כבר מאות אלפי בקשות יחיפוש חשבונות בנק אבודים וחסכונות פנסיוניים. הכסף השוכב בחשבונות ללא תנועה מוערך בלא פחות מ-9 מיליארד שקל

ימים לאחר שבנק ישראל  השיק את הממשק החדש לאיתור חשבונות ללא תנועה בבנקים. ממשק זה שולב באתר שהקים משרד האוצר לפני שלוש שנים לאיתור חסכונות פנסיוניים.

הממשק מאפשר לציבור הרחב לאתר בקלות וללא עלות, חשבונות בנק ופיקדונות ללא תנועה, וגם חשבונות של נפטרים. מדובר בחיפוש שלוקח כמה דקות, ואפשר לעשות אותו מהמחשב בבית או מהנייד.

וכך נוצרו מאות אלפי בקשות לאיתור חשבון בבנקים ולאיתור חיסכון פנסיוני. מתוך הבקשות לאיתור חשבונות בבנקים, עשרות אלפי בקשות נעשו עבור חשבונות של נפטרים.

מהנתונים עולה כי למרות שהממשק החדש מתייחס לחשבונות בבנקים, העובדה שהוא נמצא בעמוד משותף עם הממשק לאיתור חסכונות פנסיוניים הביאה לכך שנרשמה כמות מחפשים גבוה גם בחיפוש חסכונות בשוק ההון.

בבנקים בישראל קיימים כמעט חצי מיליון חשבונות המוגדרים כחשבונות ללא תנועה – כאלו שלא בוצעה בהם כל פעולה במשך זמן רב. הכסף השוכב בחשבונות הללו מוערך בלא פחות מ-9 מיליארד שקל. מנתוני בנק ישראל שפורסמו עולה כי בכ-60% מהחשבונות הללו, מדובר ביתרות כסף נמוכות של מאות שקלים בודדות ואף פחות מכך. בנוסף, בחלק מהמקרים אתם עלולים לגלות, כי החשבון נמצא דווקא ביתרת חובה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה