3 סיבות טובות לביצוע בדק ביתקניית דירה היא אף פעם לא דבר שעושים על רגל אחת. מכיוון שמדובר בהשקעה כלכלית עצומה, ובהתחייבות שאנחנו לוקחים על עצמנו ועל המשפחה שלנו לאורך שנים קדימה – עלינו לוודא שכל הפרטים הקשורים לעסקה הזאת מתאימים לנו. עם זאת, במקרים רבים תהליך הרכישה הוא כל כך מסובך מבחינה כלכלית ודורש מאיתנו כל כך הרבה משימות, ך שנשכח מאיתנו הדבר החשוב ביותר – הבית עצמו. אם חושבים על הבית עצמו, צריך לבצע בדק בית, וכעת נבין מדוע זה כדאי.

pixabay

מה זה בדק בית, ומתי וכיצד מבצעים אותו?

בדק בית הוא תהליך מקצועי, המתבצע על ידי איש מקצוע המתמחה בתחום זה, מתחום הנדסה והבינוי. בתהליך זה מבצעים הערכה מדויקת של מצב הנכס מבחינת שלד ומבחינת המערכות השונות בנכס. בדק הבית נותן תמונה מדויקת באשר למצב ההנדסי והטכני של הנכס, ומאפשר גם להעריך בצורה מדויקת מה שוויו הנוכחי מול שווי השוק של נכס במיקום ובמפרט הרלוונטיים. את בדק הבית ניתן לבצע עבור מטרות שונות, ואחת המטרות החשובות ביותר שלשמן הוא נועד הוא הערכה של שווי נכס ומצב נכס לפני רכישה. אם אתם עומדים בפני רכישה של דירה, בין אם חדשה ובין אם מיד שנייה, חשוב מאוד לבצע בדק בית טרם הקנייה. אז לפני שאתם שולפים מחשבון משכנתא ומתחילים לעצב את המטבח, כדאי להכיר 3 סיבות טובות שמסבירות מדוע בדק הבית הוא חשוב כל כך.

 

קודם כל – כי אתם צריכים להכיר את הבית אליו אתם נכנסים

הסיבה המרכזית בגינה חשוב מאוד לבצע בדק בית לפני שקונים נכס היא מובנת מאליה – רק כך תוכלו להכיר בצורה הטובה ביותר את הנכס אליו אתם רוצים להיכנס. כניסה לבית חדש היא אף פעם לא תהליך פשוט, ועליכם להכיר את הבית הזה לעומק מבחינה טכנית ומבחינת המערכות השונות בו, בכדי לדעת כיצד לתכנן את מגוריכם במסגרתו בצורה הנכונה ביותר. רק בדק בית מדויק יבטיח לכם שהמפרט של הבית שאותו אתם רוכשים מתאים לצרכים שלכם, ושהמצב שלו מתאים למגורים ארוכי הטווח שאתם מתכננים בו.

 

איתור מוקדם ותיקון של ליקויי בינוי

ליקויי בינוי הם חלק בלתי נפרד ממגורים בכל בית ודירה באשר הם. עם זאת, במיוחד כאשר אתם רוכשים דירה מיד שנייה – חשוב לאתר את הליקויים האלה באמצעות בדק בית עוד לפני שחותמים על המשכנתא. בדק הבית יאתר לכם את ליקויי הבינוי, ותוכלו להבטיח שהם יטופלו ויתוקנו לפני שכף רגלכם תדרוך במפתן הבית החדש שלכם.

 

קלף מיקוח במשא ומתן על קניית הדירה

בדק בית הוא תהליך חשוב מאוד לא רק לצורך תיקון הליקויים וההיכרות עם הבית, אלא גם עבור יצירת קלפי מיקוח במשא ומתן על קניית הדירה. בעיקר כאשר מדובר בדירה שנרכשת מיד שנייה, היכרות מעמיקה עם מצב הבית מאפשרת לקבל הערכה מדויקת של השווי שלו – הערכה שיכולה להיות נמוכה יותר מהמחיר אותו המוכר דורש. בדק הבית, שיכול להתבצע על ידי גורם שלישי ובלתי תלוי באף אחד מהצדדים הקשורים בעסקה, נותן לכם הערכה מדויקת ומאפשר לכם לשלם בדיוק כמה שהנכס שווה.

ביצוע בדק בית הוא לא סתם אפשרות נחמדה שאתם יכולים לבחור – אם אתם רוצים לקנות דירה ולהשקיע בכך את מיטב כספכם ושנותיכם, מן הראוי לוודא שאתם קונים את הדירה הנכונה עבורכם. בלי בדק בית, לא תוכלו להבטיח זאת – ועכשיו נשאר לכם רק לפנות לאיש המקצוע המתאים לביצוע המשימה.

*כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה