רשת בתי הקולנוע סינמה סיטי תמכור פופקורן ב-10 ש"ח בלבד בשנים הקרובותבמסגרת הסכם פשרה בין רשת בתי הקולנוע למלי פרידמן, שהגישה ב-2018 בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד סינמה סיטי אשר לטענתה, לסינמה סיטי הסדר כובל של בלעדיות למכירת פופקורן במרכזי הקניות בהם בתי הקולנוע שלה, וכי היא גובה מחירים מופרזים על הפופקורן , הוחלט שסינמה סיטי תמכור פופקורן ב10 שקלים למשך ה4 שנים הקרובות. בנוסף במשך שנה וחצי סינמה סיטי תעניק הנחה של 25% מהמחיר הקיים על פופקורן באחד מימי השבוע, החל משעות אחר הצהריים.

depositephoto  קולנוע

במסגרת התביעה נטען כי סינמה סיטי גובה מחירים מופרזים על הפופקורן אותו היא מוכרת לצרכנים במזנונים של בתי הקולנוע וזאת, בניגוד לחוק ההגבלים העסקיים, האוסר על ניצול כוח מונופוליסטי לרעה וגביית מחיר מופרז.

הסדר הפשרה מוטל על סינמה סיטי ברקע לחזרתם בקרוב של בתי הקולנוע לפעילות לאחר שנת הקורונ בה היו סגורים

על פי הנחיות הממשלה בתי הקולנוע  הורשו להפתח בתחילת מרץ 2021, אך בלי למכור פופקורן, מזון ושתיה – המהווים את עיקר הרווחים של החברות. 

המתווה לתרבות קבע כי התפוסה באולמות תהיה עד 75%.

בנוסף, נאסר על בתי הקולנוע להכניס ילדים, שהם עיקר הלקוחות שלהם בחופשות הפסח, ולכן הם העדיפו להשאר סגורים בחופשת חול המועד. 

סינמה סיטי  התחייבה לתת הטבה לציבור,  מכירת פופקורן בגביע קטן במחיר שלא יעלה על 10 שקלים לגביע וזאת למשך 4 שנים לפחות לאחר אישור הסכם פשרה זה בפסק דין.

בנוסף התחייבה כי במשך שנה וחצי מאישור ההסכם, באחד הימים מידי שבוע, ולמשך פרק זמן מסוים באותו יום שכולל לפחות 3 שעות שבין 16:00-23:00, תקיים מבצע ובו תמכור במתחמים בהם היא פועלת את כלל גביעי הפופקורן ב-25% מהמחיר הרגיל.

אם לא יתקבלו התנגדויות, הפשרה תיכנס לתוקפה בעוד 45 ימים.

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה