צריכים הלוואה? הכירו את שיטת מימון ההמונים לקבלת הלוואהשיטת מימון ההמונים מוכרת לנו היטב מתחומים שונים, אם אלה פלטפורמות מימון לגיוס כספי השקעות, להוצאת ספרים לאור, לגיוס כספים למיזמים ועוד. תחום זה הפך בשנים האחרונות למדובר מאוד, וזאת תודות לרשתות החברתיות ששינו את הלך הרוח בשוק והוסיפו גוונים שיתופיים, קהילתיים ויותר סוג של "ביחד".

depositephoto

גם לתחום ההלוואות הגיעה שיטת מימון ההמונים, והביאה בשורה חדשנית לאנשים המחפשים הלוואות מהירות שאינן תופסות את מסגרת החשבון שלהם בבנק. מלבד זאת, הלוואות אלה אינן דורשות לעבור סבב חתימות כדי לקבל הלוואה למימון לימודים או לסגירת המינוס, כך שבהחלט מדובר על מגמה חיובית. 

מהי שיטת המונים לקבלת הלוואה?

הלוואות המונים נקראות גם 'הלוואות חברתיות' ומבוססות על חיבור בין אנשים המעוניינים להפקיד כספים על מנת לקבל תשואה על כספם, לבין אנשים הזקוקים להלוואה. הגורם המתווך יכול להיות גוף המפקח על התהליך, כאשר הכספים מועברים לחשבון נאמנות ועליהם מפקחים רואי חשבון ועורכי דין. לכל גוף שכזה יש מערכת חיתום ייחודית המבצעת בדיקות מהירות על הלווה, כדי להבטיח שהכסף יועבר לאדם אמין ושיוחזר במלואו. למעשה, בדרך זו כולם יוצאים נשכרים, בואו נראה מי מרוויח מהעניין?

המלווה (המשקיע) – הוא זה שמפקיד הכסף לגוף המתווך בין השניים, ולכן הוא נהנה מתשואה על כספו. כיום הריבית האפסית בבנק על כספי ההשקעות מביאים אנשים רבים לחפש אלטרנטיבות אחרות לכספם, כך שמדובר בהזדמנות נהדרת לעשות כסף מכסף. רק נציין שמדובר בהשקעות סולידיות שכמעט ואין להן סיכונים, כאשר התשואה נעה בין 3-7% שזה לא רע בכלל ביחס לתשואה מהבנק.

הלווה (מקבל ההלוואה) – הוא זה שמקבל הלוואה של סכום מסוים בתנאים טובים. הלווה יוכל לקבל הלוואה לכל מטרה, החל מהלוואה לצורך מימון הלימודים, מימון אירוע, ניתוח פלסטי, לסגירת המינוס, לרכישת רכב, לטיול לחו"ל ועוד. לקיחת הלוואה שכזאת היא מהירה מאוד ביחס ללקיחת הלוואה מבנקים, וגם אטרקטיבית מבחינת תנאי החזר וריביות.

הגוף המקשר – הגוף המקשר מנהל את הפעילות, כלומר את החיבור בין המלווה והלווה, כאשר בין היתר על הגוף להיות מפוקח ולהחזיק את הכספים בנאמנות אצל עורך דין, ואף להיעזר בשירותיו של רואה חשבון. כיום ישנם כמה גופים בישראל אשר מנהלים אופרציה שכזאת, בהם חברתE-LOAN BTB, בלנדר ואפילו חברות אשראי נכנסות לתחום. המטרה המרכזית של הגופים הללו לייצר אלטרנטיבה טובה יותר לשני הצדדים, כלומר לאפשר ללווים לקבל הלוואות בריביות נמוכות על ידי פרוצדורה מהירה, ומצד שני לאפשר למלווים ליהנות מהשקעה סולידית.

כיצד לוקחים הלוואה בשיטת מימון המונים?

את ההלוואות ניתן ליטול דרך אתרי האינטרנט של חברות המציעות את ההלוואות, כאשר הגוף עצמו מפקח על כל התהליך מתחילתו ועד סופו. חברות אלה מציעות אתרי אינטרנט ידידותיים בהם ניתן למלא פרטים אישיים, את סכום ההלוואה הרצוי ועוד. הנתונים מועברים לחברה, אשר בודקת האם קיימת זכאות או לא. רק נציין שכל בקשה שכזאת עוברת חיתום, על מנת לוודא כי מקבל ההלוואה אינו בעל סיכון. מחלקות החיתום של הגופים הללו עובדות בקפדנות רבה, ומונות אנשי מקצוע מהטובים בארץ אשר יודעים לחשב סיכונים ולדעת בדיוק איזה לקוח נחשב בגדר סיכון, ואיזה לא.

איך משקיעים כספים בשיטת מימון המונים?

אם ברצונכם להשקיע את כספכם בפלטפורמת מימון המונים, דעו כי תוכלו להרוויח תשואה נאה שיכולה להגיע ל – 7%. כדי להשקיע, תוכלו לפנות לאחת הפלטפורמות הללו, למלא טפסים ולעקוב אחר הפעולות באתר. כיום ניתן להשקיע בפלטפורמות אלה סכומים נמוכים, החל מ- 2,000 שקלים.

* אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה