פשיטת רגל? יש סיבה לאופטימיותנקלעתם לחובות כבדים? עומדים לקחת הלוואות כמוצא אחרון כדי לשפר את המצב? יש דרכים אחרות להימנע מכך ולהסתבך עוד יותר. מסתבר שאם הגעתם להליך של הוצאה לפועל, הרי שיש דרך עדיפה יותר להלוואות והיא פשיטת רגל.

"קל יותר לצאת ממצב של פשיטת רגל ולהשתקם ברמה הכלכלית והעסקית מאשר להיכנס להליך הוצאה לפועל שאין לו תאריך סיום, בשל הריביות המאמירות. על אחת כמה וכמה זו הדרך הכדאית להימנע מהלוואות בשוק האפור שמסבכת לעיתים, גם היא, עוד יותר את העניינים". כך אמר עו"ד אייצ'לותם מסלה, בעל משרד  עו"ד באשדוד המתמחה בפשיטות רגל, הוצאה לפועל, ירושות וצוואות. "אני מציע לפני שעושים את המהלך ולוקחים הלוואות לכיסוי החובות, כדאי להתייעץ עם אדם מוסמך או אדם שמייעץ על הלוואות על פני הדרך שמובילה להידרדרות ולהעמקת החובות הכספיים", אמר עו"ד מסלה.

לדברי עו"ד מסלה, מי שמפחד מ"כתם תדמיתי" של פושט רגל, יש מגוון חלופות אחרות להסדיר את החובות מבלי שתוכרז כפושט רגל. מסלה למשל טיפל בתיק לקוח שהיה חייב חצי מיליון שקלים ובכוונתו היתה להכריז פשיטת רגל. לאחר התייעצות במשרדו, בחן את המצב מול הבנק ומול הנושים והצליח לקבל הסדר לפי סעיף 19א, כלומר הגיע להסדר מול הנושים באישור בית המשפט תוך תשלום 30 אחוז מהחובות שלו. "היו הרבה התנגדויות אך בנחישות והתמדה הגענו לפשרה בהליך".

דרך אחרת היא לאחד תיקים של חובות בהוצאה לפועל, אלא שבהליך זה משלמים תשלום מסוים מדי חודש אך הריבית מאמירה ולעולם לא יהיה הפטר בהליך הזה, לעומת פשיטת רגל אמר מסלה.

אז מדוע הליך פשיטת רגל כדאי???

"הרפורמה כיום בהליך פשיטת הרגל קובעת יעד לסיום ההליך, בין 1.8 שנים לבין 4.5 שנים. אם בעבר אדם היה מתנהל שנים בשיטה הזו, הרי שכיום יש לו אופק לסיום המצב וגם יכולת לראות את האור בקצה המנהרה ואפילו להיות אופטימי".

בכל מקרה, הצעד ראשון שלכם לפני שעושים מהלך כלשהו, כדאי להיוועץ בעו"ד ואיש מקצוע, שיכסכו מכם כאב ראש מיותר ולא להגיע רק אחרי ש"מתעוררים" ומסתבכים בחובות ללווים בריבית.

עו"ד מסלה טיפל למשל בתושב האזור, גרוש, שהחזיק בבעלותו 50 אחוז מדירה. בשל היקלעות לחובות, הוכרז פושט רגל והנושים ביקשו לקבל את כספם באמצעות החלק שלו באותה דירה-באמצעות מכירתה. כיום, לאחר הליך משפטי בו מסלה הוכיח שאין כדאיות כלכלית במכירת החלק היחסי בדירה והיא לא תכסה את חובותיו. מה גם שבמידה וימכור את חלקו, המדינה תיאלץ לדאוג לו למגורים למשך שנה וחצי וההוצאות בהתאם. "מדובר בפסק דין יחסית נדיר שהתקבל בבית המשפט המחוזי מרכז", אמר מסלה. נכון להיום, הלקוח בפני הפטר מהחובות.

"כשהחובות חוקים אותך והריבית בהוצל"פ מאמירות ואתה בוחן חלופות להלוואות שיגרמו לך להיות נרדף על ידי נושיך, אני מציע לשקול בחיוב את הליך פשיטת הרגל ולסיים אחת ולתמיד את הסטטוס המעיק".

עו"ד מסלה,33, נשוי ואב לשניים, תושב אשדוד, רס"ל במילואים ביחידת "אגוז" ובוגר תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, התמחה במשרד הכונס הרשמי והאפוטרופוס הכללי של משרד המשפטים במחוז ירושלים. לאחר ההסמכה, פתח בדרך עצמאית ובעל משרד במשרד בבניין סימול מתמחה בפשיטות רגל, הוצאה לפועל, חברות, נדל"ן, תביעות אזרחיות, ירושות וצוואות. בגיל 12 עלה לישראל והדמות לחיקוי הוא אביו, ישבל איינאו מסלה, שמילא תפקיד בכיר בצבא אתיופיה, שתמיד דחף את ילדיו ללימודים אקדמאיים, להוביל- לא להיות מובל. "השאיפה של כל עו"ד היא לפתוח משרד עו"ד עצמאי וכדאי תמיד להגשים את החלומות שלך ולא של אחרים. אני מתחבר למשפט 'יגעת ומצאת תאמין' שמתכתבים עם דבריו של כבוד שופט בית משפט העליון, סלים ג'ובראן, שאומר שכל מי שחווה אפליה במקום העבודה, שיהיה בעצמו היוזם ויעסיק אחרים ויקטין את האפליה. מסלה עצמו לא חש מופלה ודווקא רואה בצבע עורו כמקפצה מקצועית.

ברשימת לקוחותיו של עו"ד מסלה, ניתן למנות לקוחות מכל שכבות האוכלוסיה, חרדים ערבים חילונים ועד חברות אנשי עסקים וגם בני הקהילה האתיופית ומהגרים זרים. מסלה הוא מרצה ב"ברק", היחידה הארצית לחקירות וביטחון בע"מ, המכשירה חוקרים פרטיים וקב"טים וכן יועץ משפטי של החברה ומלווה עסקים בעיר והסביבה. בנוסף, הוא יועץ משפטי של חמ"ל קב"טים, קבוצה סגורה של פורום אנשי ביטחון ארצי.

"האג'נדה שלי מאוד חברתית וכל מי שמגיע אלי עם סוגיה משפטית סבוכה ומורכבת, הוא יוצא אופטימי לאחר שהצגתי לו חלופות שמראות שאפשר אחרת".

שאיפתו של עו"ד מסלה היא להמשיך לגדול ולצמוח עם המשרד והניסיון ולהוות מודל לחיקוי בעבור כל מי שחפץ להצליח על אף הדרך הארוכה שיש לעשות כמשפטן מוביל. חפשו אותו בדף הפייסבוק "משרד עו"ד אייצ'לותם מסלה".

או בטלפון 050-9150059

[email protected]

***אין מדור זה מחליף יצוג משפטי

עו"ד אייצ'לותם מסלה

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה