פרופיל עסקי באינסטגרם - כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאולאינסטגרם היא אחת הרשתות חברתיות הפופולריות ביותר ועסקים רבים מנצלים אותה כדי לפנות ללקוחות שלהם ולפרסם מוצרים או עדכונים שונים דרך סטוריס. ישנם גם עסקים העושים שימוש במספר חשבונות במקביל על מנת לפנות לקהלים שונים (לדוגמה מותג אופנה עשוי להשתמש בפרופיל רגיל ופרופיל לאופנת ילדים).

freepik

השימוש באינסטגרם אפקטיבי במיוחד לאור העובדה שפייסבוק הגבילה מאוד את היכולת של עסקים לזכות לחשיפה ללא שימוש בפרסום ממומן וגם מכיוון שהאוכלוסייה הצעירה יותר (בני נוער וצעירים בשנות העשרים לחייהם) נמצאת בעיקר שם.

ולמרות כל היתרונות האלו, מהשיטוט שלנו בין פרופילים של עסקים ורשתות גדולות (לפחות בישראל) נראה כי רבים מהם עדיין עושים שימוש בפרופיל רגיל המוגבל מאוד באופן בו הוא יכול להציג נתוני חשיפה, סוגי הפוסטים שהוא יכול להעלות והקמפיינים בהם הוא יכול להשתמש.

בשורה התחתונה, אם אתם עסק ועוד לא עברתם לחשבון עסקי באינסטגרם, חבל על כל דקה. כאן במאמר תוכלו ללמוד על כל היתרונות של פרופיל עסקי ואיך לנצל אותם לטובתכם.

מהו פרופיל עסקי באינסטגרם?

פרופיל עסקי באינסטגרם הוא פרופיל שיש לו מידע עסקי מורחב. כמו פרופיל רגיל, אפשר לבחור שם משתמש שהוא לא בהכרח זהה לשם שיופיע בפני אחרים. מלבד זאת, הוא מסוגל לעשות שימוש בכלים עסקיים שלפרופיל רגיל אין גישה אליהם. לדוגמה, כלי ניתוח אודות הביצועים של הפוסטים, פרסום ממומן, פתיחת גלריית מוצרים ועוד.

במה שונה פרופיל עסקי באינסטגרם מפרופיל עסקי בפייסבוק?

בעוד לפרופיל עסקי בפייסבוק חייב להיות דף משויך, לפרופיל עסקי באינסטגרם אין חובה כזו, אף על פי שהדבר מומלץ. מלבד זאת, אין צורך לקפוץ כל הזמן בין הפרופיל העסקי לפרופיל הפרטי, מה שיכול להתאים מאוד לפרילנסרים או אנשים שמזוהים עם העסק שלהם (פחות מתאים לחברות וארגונים).

הבדל נוסף הוא שעל פרופיל עסקי באינסטגרם ניתן להציב מגבלת גיל, כך שרק משתמשים מגיל מסוים יוכלו לראות את הפוסטים שלכם. זה יכול להיות מצוין אם יש לכם עסק בתחומים שלא מתאימים לילדים (למרות שבאופן רשמי הגיל המינימלי לשימוש בשירות הוא 13...).

אילו אפשרויות מיוחדות נותן לכם פרופיל עסקי באינסטגרם?

דף ביו מורחב

דף הפרופיל (ביו) המורחב מציג בפני המשתמשים ברשת והעוקבים שלכם את המיקום המלא של העסק והקטגוריה אליה הוא משתייך. בנוסף לכך תוכלו לבחור כי הדואר האלקטרוני שלכם ומספר הטלפון ישמשו ליצירת קשר. תוכלו גם להוסיף חיבור לשירותי הזמנה איתם יש לכם אינטגרציה, אך נכון להיום מדובר רק במספר מצומצם של אתרים שפעילים בחו"ל כמו למשל Resy (שירות הזמנת מקומות במסעדות).

נתוני שימוש

ממש כמו שלדף עסקי בפייסבוק יש נתוני שימוש על מספר הצפיות, הפעילויות וכו', גם לפרופיל אינסטגרם עסקי ישנו מסך נתונים שמציג את כל נתוני השימוש ומידע אודות הפעילות האורגנית בפוסטים והסטוריס

מסכי התובנות מציגים את המספרים השונים בתוספת מגמות. לדוגמה, אם דף הביו של החשבון זכה בשבוע הקודם ל-200 צפיות והשבוע ל-300 צפיות, יופיע סימון ירוק של עלייה ב-50% ליד הנתון הזה.

נתונים נוספים שאפשר להציג:

  • לכמה חשבונות הגעתם
  • מספר המעורבויות עם התוכן שלכם (לייקים, תגובות, שמירות ושיתופים)
  • מספר העוקבים הכללי
  • הסטוריס והפוסטים המובילים
  • מספר הלחיצות על הקישור שלכם בעמוד הביו

נתון מעניין נוסף שכדאי לעקוב אחריו הוא מספר העוקבים החדשים לעומת מספר העוקבים שהפסיקו לעקוב אחריכם. כמו כן, תוכלו לראות את המקומות שמהם מי שאינו עוקב שלכם (או עדיין לא החל לעקוב אחריכם באותו הרגע) מצא אתכם. למשל: מסך הבית, הפרופיל ופיד הסיור (Explore)

אפשרות מעניינת נוספת נותנת לכם יכולת לקבל סטטיסטיקה של סטוריס ספציפיים. לדוגמה, כמה אנשים דפדפו בו קדימה או אחורה וכמה אנשים דילגו לסטורי הבא. אפשר אפילו לראות כמה אנשים נטשו את הסטורי חזרה לעמוד הבית שלהם.

המספרים האלו אולי נשמעים מאוד ספציפיים, אבל חשבונות עם מספר עוקבים גבוה שמעלים סטוריס על בסיס יומי יכולים להפיק מהם לא מעט תובנות. 

פתיחת גלריה של מוצרים, יצירת תיוגים וסטיקרים

פתיחת גלריה של מוצרים מעניקה לכם את היכולת למכור מוצרים דרך אינסטגרם ואף לתייג אותם בפוסטים שונים, דבר שבתורו יכול להיות נהדר עבור עסקים שעובדים עם פרסום וויזואלי ומציגים פריטים ייחודים. ההוספה של הפריטים נעשית באופן מרוכז דרך העלאה לקטלוג כפי שמעלים מוצרים לדף הפייסבוק שלכם.

לחילופין, אתם יכולים להתחבר לפלטפורמות מסחר שונות, כשהפלטפורמה הכי רלוונטית אלינו היא Shopify (כיום אין תמיכה במג'נטו או WooCommerce למרות הפופולאריות שלהן בעולם).

חשוב לדעת: למרות שלא בכל המדינות ניתן לשלם ישירות דרך אינסטגרם, תמיד ישנה אפשרות להעביר את המשתמש לקישור חיצוני בחנות שלכם.

סטוריס עם קישורים חיצוניים בחשבונות גדולים

באופן רגיל, רק פרסום ממומן באינסטגרם בצורת סטורי יכול להעביר את הגולש לקישור חיצוני, אך אם יש לכם פרופיל עסקי וגם 10,000 עוקבים ומעלה, אתם יכולים להוסיף קישור לסטורי ללא עלות. זה אולי נשמע כמו פרט שולי, אבל עבור רוב הפרופילים המקום היחיד בו הם יכולים להשתמש בקישור הוא בדף הביו, ומדובר בקישור בודד שצריך כל פעם לשנות אותו אם רוצים להעביר גולשים למקומות שונים.

קידום פוסטים

פתיחת קמפיין משולב עבור אינסטגרם ופייסבוק היא פשוטה למדי ולמעשה אינה דורשת חשבון עסקי באינסטגרם, אלא רק דף פייסבוק עסקי.

יחד עם זאת, אם תרצו לתת "בוסט" לפוסט שכבר יצרתם בתוך אינסטגרם, תצטרכו מן הסתם חשבון עסקי. כך יהיה לכם גם קל יותר לגשת לתובנות של ביצועי הקמפיין.

בנוסף לכך, יש מספר פורמטים של מודעות הייחודים לאינסטגרם:

  • הפיכת סטוריס למודעות שיושבות בפס הסטוריס שהמשתמש רואה. כיום יש גם סטוריס בפייסבוק, אך התצוגה של אינסטגרם יושבת "בול" על המסך האנכי.
  • מודעות במסך הסיור (באופן ספציפי כאן אין להם סימון של מודעות)

למעשה, גם אם אתם לא מכירים את מערכת הפרסום של פייסבוק, לאינסטגרם יש ממשק יצירה מהירה שמוריד הרבה מהאפשרויות המתקדמות שיש בממשק הרגיל ומתרכז בפונקציות שרלוונטיות באופן ספציפי לאינסטגרם.

מלבד זאת ניתן להשתמש בכל המודעות הרגילות: מודעות תמונה, מודעות קרוסלה ומודעות וידאו.

האם אינסטגרם מפלה לרעה חשבונות עסקיים?

מזה מספר שנים אנחנו יודעים שפייסבוק הורידה באופן דרסטי את החשיפה של הפוסטים האורגנים שמקורם בעמודים עסקיים, אך נכון להיום זה לא המצב באינסטגרם.

אינסטגרם אומנם ביצעה לא מעט שינויים באלגוריתם שלה, אך השינויים האלו נועדו בעיקר לחזק את הרלוונטיות של הפוסטים שהעוקבים רואים בפיד שלהם. כלומר, אם הפוסטים שלכם יהיו מספיק אטרקטיביים ורלוונטיים על סמך הפרמטרים השונים של אינסטגרם, פוטנציאל החשיפה שלהם יהיה זהה לזה של פוסט מחשבון רגיל.

יש גם לזכור שאינסטגרם דוחפת יותר ויותר חשבונות להפוך לחשבון עסקי, כך שאין לה סיבה לתקוע לעצמה כדור ברגל, לפחות לא בשלב זה...

האם כדאי לפרסם במקביל גם בפייסבוק וגם באינסטגרם?

בהחלט, אך יש לזכור שלא כל פוסט בפייסבוק אפשר להפוך לפוסט באינסטגרם וגם המבנה שלהם מעט שונה. לכן, מרבית העסקים יעדיפו לבצע את המסלול ההפוך ולהפוך פוסט באינסטגרם לפוסט בפייסבוק.

אם אתם עושים שימוש בתוכנות אוטומציה שונות כמו למשל Zapier, זכרו גם שהפורמט של התמונות באינסטגרם אינו בהכרח מתאים למי שצופה בפייסבוק מהמחשב והן יכולות להפוך למעט מעוותות.

 

 

 

 

 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה