נושא התעבורה מוסדר על ידי מערכת חוקים ותקנות מקיפה שחוקקו על ידי ממשלת ישראל לדורותיהן. התחום הנ"ל הינו דינאמי בשל חידושים, שינויים, מגמות, גישות, צרכים וכדומה, ובשל כך, החוקים מתחדשים ומתעדכנים כל העת.

.

מי שאחראי על האכיפה והשפיטה הם משרד התחבורה על שלוחותיו השונות וביניהם: מכון הרישוי והגוף הפועל מטעמו: המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד). מי שאוכף את החוקים בדרכים היא המשטרה ובתי המשפט לתעבורה מוסמכים לשפוט עברייני תנועה שונים. עורך דין תעבורה מספק שירותים לכל מי שמתמודד מול גופים אלו.

אחד מהנושאים בהם הוא מטפל הינו לגבי המרב"ד שאחד מתפקידיו החשובים הוא בדיקת כשירות נהיגה מסיבות רפואיות. בין היתר הוא גם משפר עצמאותם של נהגים בעלי מגבלות רפואיות באמצעות פיתוח והתאמה של אמצעי עזר המסייעים להם לנהיגה. מכל מקום, נהג שיש לגביו חשד לבעיה רפואית מוזמן לוועדה לצורך בירור ובנקודה זאת יכול עורך דין לתעבורה לייעץ. הוא יתדרך את הנהג לגבי אופן התנהלותו מול הבוחנים, ובנוסף, יכול לייצג אותו, לערער על החלטותיהם ועוד.  

ככלל עורך דין תעבורה מטפל בעוד שלל נושאים חשובים ובין היתר: נהיגה בשכרות או תחת השפעת סם, פסילת רישיון מנהלית עקב מעורבות בתאונה עם נפגעים או חמורה אחרת, המרת עונשים והשגת זיכויים. כל אלו ואחרים נוספים תוך כדי התמודדות מול משרד הרישוי, משטרת התנועה על תובעיה ובתי המשפט לתעבורה. הידע והניסיון שלו מאפשר לו למצוא פגמים בהחלטה על דו"ח, לערער על תוצאות בדיקת ינשוף לגילוי שכרות או על עבירת מהירות שנפסקה בגלל מצלמה שלא הותקנה כראוי ועוד.

רישיון נהיגה חשוב מאוד לאנשים שפרנסתם תלויה בו, במקרים כאלו ובנסיבות שונות, הוא יכול לבקש הקלות עבור הנהג. קיימות סיטואציות מורכבות נוספות אליהם נקלעים נהגים או משתמשי דרך אחרים שלא מרצונם ולא בטובתם ונחיצות של עורך דין נדרשת מאוד. הוא יכול להרגיע את המעורבים ואת בני משפחותיהם כבר בשלבים הראשונים כאשר יש צורך לקבל החלטות חשובות, וכמובן, שלאורך כל הדרך. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין בתחום.

                           

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה