עובדים קשה? תנו לרכב שלכם לעשות חלק מהעבודהאם אתם עובדים קשה, סוחבים ציוד כבד או נוסעים בדרכי עפר בטח תרצו לדעת על יתרונותיו של הטנדר. מאמר זה יפרט את היתרונות של טנדרים שונים ומערכות שקיימות בהם.

pexels

למי מתאים טנדר?

טנדר הוא רכב עבודה המיועד לאנשי מקצוע והובלת עובדיהם. ברכב צריך להיות מספיק מקום גם לציוד כבד, סחורות, כלי עבודה וחומרים. קבלנים בעלי טנדר מובילים את עובדי הבניין לשטח הבנייה ולעיתים מובילים בהם גם ציוד וצינורות. גננים מובילים בו כלי עבודה וגינון, שיפוצניקים מעבירים בטנדר ציוד כבד וחומרים כמו שקי מלט, סוחרים מעמיסים עליו ארגזים עם סחורה לשוק או לחנויות, מובילים קושרים בתוכם ריהוט במעבר דירה. אלו רק חלק מהדוגמאות של אנשי המקצוע הזקוקים לטנדר. גם אנשי מקצוע הנוסעים בדרכי עפר וצריכים להעביר את הציוד שלהם והסחורה יזדקקו לטנדר. כמו: חקלאים, אנשי המוביל הארצי, חברת חשמל וכד'. משקלו של הטנדר עד 6,300 ק"ג והוא מגיע בגדלים שונים. לכן, חשוב לבחור בגודל הטנדר על פי השימוש בו. למשל, עובד מכבסה המעביר את הכביסה יזדקק לטנדר קטן וכן הלאה.

 

הטנדר כרכב עבודה

המערכת של רכב עבודה מסוג זה היא בעלת תא נהג רחב (קבינה) ומאחוריו תא מטען פתוח להובלת הציוד והסחורה. יש לקשור כמובן את הציוד בצורה בטיחותית. רכב עם תא סגור בנוי כך כדי להוביל את צוות העובדים. השיקול בין תא פתוח או סגור צריך להיות בהתאם לצרכים. כאשר סוחר בגדים למשל יוצא עם ציוד יקר עדיף לו תא סגור.

יתרונותיו של הטנדר באים לידי ביטוי קודם כל בצורך שלו. רכב מסוג זה הוא זול, חסכני וחזק. הוא בנוי לשאת משקל רב וצריך לתת עבודה גם בשטח ולכן יש לו יכולות גרירה חזקות. כדי לשמור על היכולות שלו יש לתחזק אותו באופן שוטף באחד מהמוסכים המורשים.

 

הטנדר כרכב שטח 4X4

השנה נמכרו בישראל כ-4,000 רכבים כאלו שאומנם מתאימים לשטח אך בשל המסיביות והחוזק שלהם מתאימים גם להובלת ציוד כבד וכד'. חקלאים העובדים בשטח ונוסעים בדרכי עפר, יוכלו להוביל באמצעותו את סחורתם החקלאית בצורה בטוחה. כמו כן, זהו הטנדר הנמכר ביותר בארץ והוא בעל יכולת נהיגה בכמה מצבים. הוא יכול לנסוע על דרכי כורכר, סלעים, בוץ, חול ושלג. יש לו הילוך כוח ונעילה דיפרנציאלית, מערכת בלימה חזקה ועמידות גבוהה. ברכב מסוג זה משתמשים גם אנשים שיוצאים לטיולים בשטח ולאו דווקא לעבודה. אנשים אלו מאותגרים בנסיעת שטח ובשבילם זהו רכב החלומות. היתרונות שלו רבים, הוא אמין, נוח, עם רמת בטיחות גבוהה, יש לו מנוע חזק, אבזור עשיר וברכבים מסוימים בלימה אוטונומית. מי שזקוק לטנדר עבודה ואוהב טיולי שטח זה הרכב המתאים לו ביותר.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה