נשות עסקים - לא פחות טובות מהגברים – הסגולות של אשת עסקים בעולם העסקיבעולם המודרני ביטוי זה לא צריך לבוא ובהחלט שלא ניתן למדוד אישה אל מול גבר על מנת להשיב עליה. אומנם לומר כי יש המון נשות עסקים - לא פחות טובות מהגברים אשר אינם מתנהלים באווירה מיטבית, עדיין מאוד קשה להיות נשות עסקים - לא פחות טובות מהגברים.

אשת עסקים

נשות עסקים - לא פחות טובות מהגברים – להיות אשת עסקים בעולם אשר מעודד גברים -

אף במציאות של שנת 2020, כמעט חמש שנים מאז דבריו של טרודו, עדין ניתן להבחין כי מאוד קשה להיות אשת עסקים אל מול איש עסקים. הגורמים לזה מורכבים שחרף כי התפתחנו רבים מכם עדיין שקועים בתפישה מן העבר, אשר סחה כי על האישה לנהל את בני המשפחה ואת הבית שלה ויתרה מזאת, תפיסה אשר יוצאת מנקודת השערה כי לאישה בצורה אוטומטית ייטב במידה ותהווה אמא ונשואה.

הסגולות של נשים בעולם העסקי -

נשים אשר מחליטות להיות נשות עסקים מביאות עמן הרבה פעמים משנה מרץ רב, לעומת המון גברים. הן מבינות כי הן יכולות להיתקל בהשתוממות, קושיות והרבה פעמים בניכור ובשל כך, מגיעות מבעוד מועד עם כוונה לשגשג, חרף הבעיות. כל מי שיוצא לדרך עם עודף מרץ יכול לשגשג שגשוג ניכר , אבל נשים מבינות מלכתחילה כי הן צריכות אותה ובשל זאת, מכינות את עצמן למאבק נגד כשל. כמו כן, אשת עסקים תהיה בדרך כלל בעלת אינטואיציה רבה, אפשר של האזנה לסמוכים אליה ותשגשג לרתום בני אדם בהיקף שלה לשגשוג הדדי. אלו יכולות אשר מאפיינות נשים ונותנות בידן להיות לא מעט מיטביות מהגברים וגם למעלה מהם. נשות עסקים בוודאי נשאלות מעט על מחיר של שגשוג בראיונות אשר אותן הן נותנות עבור תקשורת, אך הן עדיין נדרשות אל מול גברים לענות על קושיות אשר מתייחסות לילדים שלהם וגם לבישול – כך עולה ממחקר של יפעת מחקרי מדיה בהדדיות עם נעמת שבוצע למען דה מרקר.

המחקר בדק קבוצה של ראיונות אשר בוצעו בשנה אשתקד, שבה רואיינו שני הצדדים. על ידי ניתוח של נתונים, נבדק ההקשר בתקשורת עבור נשים מקודמות והצורה אשר בה היא נבדלת מהקשר של גברים. הראיונות אשר נותחו צוינו בכלי תקשורת אשר הינם מקיפים ולא כאלה המאפיינים רק נשים, לרבות ערוץ עשר, דה מרקר, גלובס, ישראל היום, ויי נט, וכן ידיעות אחרונות.

קודם כל, בשלושים אחוז מהראיונות שבוצעו עם נשים, עשויה להיות הקשר למגדר של המרואיינת, הווה אומר – עלתה לשיח הנושא שהינה אישה, זה לא ניצב באף אחד מהראיונות שבוצעו עם גבר. בשבעים אחוז מן הראיונות עם נשים, הוקשר המראיין למשפחה ולילדים, אל מול רק שלושים אחוז בראיון עם גבר. הווה אומר – נשים בעלי נטיות רבות להישאל הודות תחומים משפחתיים לעומת גברים. עוד נושא שגבר אינו נשאל הינו בישול, אשר הוענק בידיו קישור בשלושים אחוז מהראיונות אשר בוצעו עם נשים.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה