מה צריך לדעת לפני שבוחרים שמאי מקרקעין באשדוד?בשנת 1990, עקב העלייה מברית המועצות לשעבר, העיר אשדוד זכתה לתנופת בנייה מהותית ביותר. במהירות רבה הוקמו האזורים י' ו - יג' לצורך קליטת העלייה הרבה.

אשדוד הוסיפה כמות תושבים רבה ביותר, בזמן קצר ביותר. עובדה אשר הצריכה חיזוק וחידוש התשתיות הציבוריות לצורך מתן שירות ראוי לתושבים.

בזאת, העיר שינתה את פניה כליל. המרכז המסחרי ומרכז השירותים עבר מרובע א' הוותיק לרובע הסיטי, התחנה המרכזית הועתקה מרובע ד' לרובע הסיטי ובהמשך כלל משרדי הממשלה עברו גם הם לרובע הסיטי. עם התפתחות העיר והשינויים התכנוניים הרבים לשמאי המקרקעין באשדוד נוספה עבודה רבה.

תמ"א 38:

אחד הפתרונות לחידוש הרובעים הוותיקים הינה תכנית תמ"א 38 לסוגיה. אשדוד הינה בין הערים המובילות באישור תכניות תמ"א 38 (תוספת בנייה).

במסגרת תמ"א 38, היזם מחדש את הבניין, מתקין מעלית, ומוסיף לדירות הקיימות מרפסת וממ"ד.

למרות היתרונות הבולטים שמביאה תכנית תמ"א 38 לדיירי הדירות הקיימות, קיימים מקרים של חלוקה אי שוויונית בשטחי הבנייה בין הדיירים.

לדוגמה:

במסגרת תוספת ממ"ד ומרפסות, חלק מהדירות הקיימות קיבלו תוספת של 2 חדרי שינה וחלק מהדירות קבלו תוספת של חדר שינה בודד והגדלת חדר המגורים.

מבדיקה של שמאי מקרקעין באשדוד, עלה, כי שווי דירה עם יותר חדרי שינה, עולה על שווי דירה עם פחות חדרי שינה וסלון גדול יותר. במקרה זה, נקבעו תשלומי איזון (פיצויים) בגבולות עשרות ואף מאות אלפי שקלים. לבעלי הדירות שקיבלו רק חדר שינה אחד.

טרם חתימה על תכניות הבינוי שמבוצעות בבניין העובר תמ"א 38, עליכם לפנות לשמאי מקרקעין באשדוד לצורך בדיקה של התמורה שאתם עתידים לקבל.

חשוב מאוד להיעזר בשמאי מקרקעין באשדוד בכדי לנתח את תכנית הבינוי ולבדוק את יעילות הבינוי ביחס לדירות שכנות. בין הדברים שעל שמאי המקרקעין באשדוד לבדוק בתכנית הבינוי: מיקום החניה, סיפוח שטחים בדירה לצורך הקמת מעלית, כיווני אוויר, כניסת אור ועוד.

במקרים רבים תוספות הבנייה פוגעות בכיווני אוויר וכניסת אור בדירות הקיימות לאחר ביצוע ההרחבות.

בניה צמודת קרקע:

בבואו שמאי מקרקעין באשדוד להעריך שווי דירה או בית פרטי, עליו לקחת בתחשיב השווי את זכויות הבנייה הקיימות בקרקע שטרם נוצלו על ידי הבעלים.

אחת התכניות המהותיות המוסיפות זכויות בנייה בקרקע הינה תכנית 85/101/2/3 מיום 25.2.2002.

התכנית מוסיפה זכויות בנייה לשטח מגורים עיקרי ושטחי שירות, הוראות לתוספת מרתפים, מחסנים סככות לרכב, מרקיזות, בריכות שחייה ועוד.

4 טעויות נפוצות שיש להיזהר מהן טרם ביצוע עסקה במקרקעין באשדוד

 

בביצוע עסקה במקרקעין קיימים 3 רכיבי מס מהותיים שאם לא לוקחים אותם בחשבון, ייתכן והתמורה שתישאר בכיסכם נמוכה מהמתוכנן.

 

היטל השבחה: היטל השבחה חל על זכויות בניה בלתי מנוצלות. לדוגמא: ברשותכם מגרש בגודל 300 מ"ר ועליו מותר לבנות 250 מ"ר. בפועל בנוי בית ישן בגודל של 150 מ"ר. בתנאים מסויימים, תדרשו לשלם לוועדה המקומית לתכנון ובנייה את שווי זכויות הבנייה בין הבנוי (150) לבין המותר על פי התכנית העירונית (250).

סכום זה יכול להגיע לעשרות אלפים ואף מאות אלפי שקלים.

 

במידה ותעזרו בשמאי מקרקעין באשדוד, שמאי המקרקעין יכול לאמוד את שווי זכויות הבנייה, לכמת את זכויות הבנייה ובמכירה לחייב את הקונה בתשלום עבור זכויות הבנייה הלא מנוצלות המהוות פוטנציאל תכנוני מיידי. כמו כן, במידה והחיוב בהיטל ההשבחה מהוועדה המקומית יחרוג מהמקובל, ניתן להגיש התנגדות לתשלום, להקטינו ואף לבטלו על פי תיקון 84 לחות התכנון והבנייה.

 

מיסוי רשות מקרקעי ישראל: על פי החלטות מיסוי מקרקעי ישראל, מגרש שגודלו מעל 280 מ"ר בו קיימות זכויות בנייה נוספות וקיבולת הבנייה המהוונת אינה כוללת את כל זכויות הבנייה, תדרשו לשלם עבור זכויות הבנייה בלתי מהוונות תשלום מס גבוה לרשות מקרקעי ישראל כאשר תרצו למכור את הבית. שמאי מקרקעין באשדוד יידע לנתח את חוזה החכירה, לאמוד מראש את התשלום הנדרש ואף להשיג השגה לשמאי הממשלתי לצורך הקטנת התשלום העתידי.

 

מס שבח: מס שבח הינו מס שמשולם לקופת המדינה והינו משולם עבור עליית שווי הקרקע ללא קשר לשיפור תכנוני (בניגוד להיטל ההשבחה). קיימות הטבות סוציאליות רבות המקנות הנחות משמעותיות במס השבח, לרבות סעיף 49ז לחוק מיסוי מקרקעין. שמאי מקרקעין באשדוד יידע לאמוד את המס הצפוי ובכך תדעו להתכונן כלכלית לעסקה.

 

חריגות בנייה:

תקינות ההיתרים ורישוי הבית: במקרים רבים אנו נתקלים בנכסים המוצעים למכירה, בהם, הבניה הינה בחריגה מהיתר. חריגת בנייה הינה עבירה פלילית! שבגינה ניתן לקנות את עובר העבירה בכפל שווי חריגת הבנייה. בנוסף, כאשר תבקשו למשכן את הדירה - ייתכן ותתקלו בסירוב הבנק במשכון הדירה ו/או בהפחתה מהותית משווי הבית.

שמאי מקרקעין באשדוד יידע לבצע מדידה מדוייקת של הדירה ולהתריע בפני חריגות בנייה.

 

להמשך קריאה.....

 .

במשרדנו פז שמאות מקרקעין, שמאי מקרקעין עם ניסיון של עשרות שנים הבקיאים במגוון תחומי שמאות המקרקעין.

למשרדנו, הכרות רבה עם תחומי מיסוי המקרקעין וניצול זכויות בנייה. ידוע, כי בעסקת מקרקעין רב הנסתר על הגלוי, ולכן, אנו נשמח לתת לכם ייעוץ חינם בכל סוגיה.

פז שמאות מקרקעין.

 

טלפון: 2698*

אתר: https://shamay-mekarkein.com/

 

 

 

 

 

המידע הינו כללי בלבד ואינו משפטי. בביצוע פעולה במקרקעין יש להתייעץ עם גורם מוסמך.

 

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה