לא עומדים בתנאי הקבלה? 3 דרכים להתקבל ללימודים שעליהם אתם חולמיםעם השנים השכלה אקדמית הופכת להיות דרישת קבלה בסיסית למשרות נחשקות בתחומים שונים, לכן צעירים רבים אשר רוצים לפתח קריירה מצליחה בתחום שמעניין אותם, בוחרים להקדיש 3-4 שנים מחייהם לרכישת השכלה גבוהה. הנהירה הגדולה למוסדות להשכלה גבוהה ושוק העבודה התחרותי גורמים לכך שתנאי קבלה ללימודים הולכים והופכים ליותר מאתגרים כל שנה, שכן העלייה בכמות המתעניינים מעוררת צורך בסינון ומיון מועמדים קפדני יותר. אם כן, ככל שיותר אנשים מתעניינים בלימודי תואר מסוים, כך יש פחות סיכויים שתצליחו לעמוד בתנאי הקבלה שלהם.

Pixabay

 שיפור ציוני בגרות או מכינות

כידוע, רוב מוסדות הלימוד מגדירים ציון סכם מינימלי לקבלה, שמורכב מממוצע הבגרויות ומציון הפסיכומטרי שלכם, כאשר לכל מוסד לימודים שיטה משלו לחישוב. אם אתם מרגישים שמיציתם את יכולותיכם במבחן הפסיכומטרי והגעתם לציון הכי גבוה שאתם יכולים, תוכלו לעשות שוב את מבחני הבגרות של המקצועות שהיו חלשים אצלכם בזמן הלימודים בתיכון. כך תשפרו את ממוצע הבגרויות הכללי שלכם לטובת עמידה בסכם המינימלי שהוגדר על ידי האוניברסיטה או המכללה בה אתם רוצים ללמוד. דבר זה תקף במיוחד במוסדות לימוד שמציעים מסלולי קבלה ללימודים בלי פסיכומטרי, כלומר מקבלים מועמדים רק על סמך ציוני הבגרות שלהם, מבלי לדרוש ציון פסיכומטרי כלל.

לחילופין, מוסדות לימוד רבים מעמידים לטובת מועמדים, שאינם מצליחים לעמוד בתנאי קבלה, מכינות קדם אקדמיות שמטרתן לעזור למועמדים להתקבל בכל זאת. לאחר הלימודים במכינה, ניגשים בוגריה למבחני הבגרות ומשפרים את ממוצע הציונים שלהם, או אפילו מקבלים תעודה שהציונים בה מחליפים את ציוני הבגרויות לטובת קבלה למוסד הלימודים שמפעיל את המכינה. לכן המכינה היא כלי נוסף שיוכל לעזור לכם להתקבל לתואר שבו אתם מעוניינים.

שיפור ציון הפסיכומטרי

בהמשך לאמור בסעיף הקודם, גם ציון הפסיכומטרי הוא תנאי קבלה בסיסי במוסדות לימוד רבים, ולרוב הוא אף מרכיב בעל משקל מכריע בציון הסכם שהם מגדירים. לכן, דרך אחרת להצליח להתקבל ללימודים למרות תנאי קבלה מאתגרים היא שיפור הציון שלכם בבחינה הפסיכומטרית. ישנן דרכים רבות ומגוונות לעשות זאת, בין אם באופן עצמאי, בעזרת קורסי למידה עצמית או בקורסים פרונטליים. השוק רווי באנשים מוכשרים ומקצועיים, בעלי שנים רבות של ניסיון בתחום, שרוצים לעזור לכם להגשים את חלומכם האקדמי, והתפקיד שלכם הוא רק לבחור בסוג הלימודים המיטבי בשבילכם. קורסים שמציעים שיפור ציון פסיכומטרי יכולים לעזור לכם להגשים את החלו!

לכל מסלול שתבחרו יש יתרונות משלו: למידה עצמאית מאפשרת לכם להתקדם בקצב שלכם ולהתמקד רק בנקודות החלשות שלכם, בלי להיות תלויים בהתקדמות של תלמידים אחרים. קורס פרונטלי מעניק לכם תמיכה ועזרה ממדריכי פסיכומטרי ומחבריכם לקורס. קורס למידה עצמית היא בעצם שילוב של למידה עצמאית עם תמיכה ועזרה של מדריכי פסיכומטרי מנוסים, בנוחות ביתכם ובקצב שמתאים לכם.

סקר שוק – בחנו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם

תקופת בחירת מסלול הלימודים ומוסד הלימוד שבו אנו עתידים ללמוד היא תקופה מלחיצה ומבלבלת לכולם. יש מבחר עצום של אוניברסיטאות ומכללות מצוינות ומסלולי לימוד מגוונים ולכל אחד מהם תנאי קבלה אחרים. לכן, לפני שאתם "ננעלים" על מוסד לימודים או על מסלול ספציפי, כדאי לעשות סקר שוק רציני, למצוא כמה שיותר מידע על כל האפשרות שרלוונטית מבחינתכם ולשקול כל אחת מהן בכובד ראש לפני שמגיעים להחלטה הסופית. ייתכן שתוכלו למצוא את המסלול שאתם רוצים במוסד לימודים שלא חשבתם עליו בהתחלה, אשר מציב תנאי קבלה ריאליים יותר עבורכם, כך שתידרשו להשקיע פחות זמן ומאמצים כדי להתקבל אליו.

על מנת לקבל כמה שיותר מידע אמין ורלוונטי עבורכם, תמיד תוכלו לקרוא את המידע שמופיע באתרי האינטרנט של מוסדות הלימוד השונים, באתרי מידע בנושא לימודים, שמרכזים את כל המידע על אודות כל מוסדות הלימוד בארץ וכל מסלולי הלימוד שהם מציעים. אם אתם מתקשים למצוא מספיק מידע בעצמכם או מתלבטים לגבי כמה אפשרויות, תמיד תוכלו לפנות לייעוץ לימודים מקצועי, שלעיתים מוצע לגמרי בחינם.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה