דם טבורי: "תרופת העתיד" שתצטרכו לדאוג לה כבר היוםבינה מלאכותית, טיפולים מרחוק ומתן שירות אנושי ואישי יותר, הם רק חלק מהאלמנטים שעליהם מדברים ממש עכשיו בנוגע לעתיד הרפואה. אלא שלכל אלה מתווסף גם אלמנט נוסף שמשפר מהותית את חייהם של חולים ומטופלים רבים, אפילו מציל חיים. שימוש בדם טבורי הוא איננו פעולה עתידנית ודמיונית, אלא דבר שמתרחש כבר עכשיו בכל רחבי העולם המערבי והוא צפוי להרחיב את פעילותו בעתיד הקרוב.

depositephoto

עתידות הרפואה: מניעתית יותר מאשר טיפולית

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, אתה מתגבשת גם הבנה גבוהה יותר של גוף האדם ומציאת הפתרונות האפקטיביים ביותר שיוכלו לסייע לו. מומחים במערכת הרפואית צופים שככל שהמודעות הבריאותית תתגבר ואנשים יפסיקו להמתין למחלות, הרפואה המניעתית תהפוך להיות סוג הרפואה הרלוונטי ביותר בעולם. זהו בדיוק הנושא החם שעליו מדברים וככל שקיים רצון גדול יותר למנוע מראש מחלות או לדעת עליהן יותר כדי להתמודד עמן בבוא הצורך, קיימת חשיבות גבוהה גם לדיון ביתרונותיו של הדם הטבורי, שמספק הגנה וביטחון כבר מרגע הלידה ועד בכלל, ליילוד עצמו ולבני משפחתו מדרגה ראשונה (אחים והורים).

דם טבורי התגלה בשנות ה-80 כמקור עשיר ואיכותי של תאי גזע, המסוגל לסייע במלחמה מול מחלות סרטניות כמו לימפומה ולוקמיה, לשמש כתחליף יעיל להשתלת מח עצם ולסייע לשיקום ושחזור רקמות גוף פגועות. כבר למעלה מארבעים אלף טיפולים של השתלת דם טבורי בוצעו בישראל ובעולם והולידו סיפורי הצלחה מרשימים. הדם הטבורי נמצא אף כגורם סיוע משמעותי בקרב הלוקים בשיתוק מוחין ואוטיזם ולאחרונה גם נבחן כאמצעי למניעת נזק מוחי בקרב תינוקות עם מומי לב מולדים, במסגרת מחקר שמתבצע בימים אלה בבית החולים שיבא תל-השומר.

מניעה, שיפור ושקט נפשי

ככל תהליך חדשני ויעיל, נטילת הדם הטבורי לשימור היא פעולה בלתי פולשנית-בטוחה ובלתי מורגשת. הדם ניטל מדם שהצטבר בחבל הטבור והשליה לאחר שהתינוק נולד (ובטרם יולדה השליה) והוא נשלח אל בנק דם ייחודי, שם יישמר ויהיה זמין לשימוש בכל רגע נתון. אמנם לא מדובר בלרכוש מוצר פיזי שיש בו בהכרח צורך עכשווי או עתידי, אך עצם העובדה שהדם הטבורי שמור למקרה של חולי קשה ופתאומי בקרב אחד מבני המשפחה הקרובה, מספק שקט נפשי עצום, שכן ייתכן והוא יהיה הפתרון היעיל ביותר עבור מצבים מסוימים.

למעשה, ניתן לאסוף ולשמור דם טבורי בלידה רק מאחד הילדים והוא יוכל להתאים לכל אחד מבני המשפחה: 100% התאמה ליילוד עצמו והתאמה בסבירות גבוהה לאחיו והוריו. על מנת להגדיל את המאגר האישי ואת סיכויי ההתאמה, ניתן לאסוף דם טבורי בכל לידה, ללא התניה או הגבלה במספר הפעמים. כמו כן, ישנן לקויות כגון אוטיזם או שיתוק מוחין שהטיפול בהן מתבצע באמצעות מנת דם טבורי עצמי בלבד.

טבורית: החברה הטובה בישראל לשימור דם טבורי

בישראל קיימים מספר בנקי דם וחברות לשימור דם טבורי. ועם זאת, היתרונות המשמעותיים יותר בענף שייכים לחברת טבורית, מי שאמונה על הנושא מטעם בית החולים שיבא תל השומר ומבצעת אליו איסוף דם טבורי מכל בתי החולים בארץ. השירות מטעם טבורית לא מסתכם רק באיסוף והשימור בבנק הדם שבבית החולים שיבא, אלא גם מסייע לאם ולאב ככל האפשר מרגע קבלת ההחלטה ועד קבלת מנת הדם לטיול במידת הצורך, כולל סיוע בפנייה למוסדות רפואיים מתאימים ובתהליך קבלת המנה.

בנוסף מעניקה טבורית פוליסת ביטוח בעבור כל תינוק שדמו נשמר. פוליסה זו עומדת על סכום של למעלה מארבעה מיליון ₪ ויפה הן להוצאות בעבור השתלת מנת הדם וכל מה שכרוך בה והן למצב שבויש צורך להיעזר בתורם אחר או לחפש מנת דם טבורי בבנק ציבורי.

הצטרפו לפייסבוק של טבורית ותוכלו להתייעץ איתנו אונליין.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה