גיוס כספים לעסק – 2 טיפים יעילים במיוחדיזמים חדשים ועסקים קיימים נזקקים מפעם לפעם לסיוע פיננסי, ומחליטים לצאת במהלך גיוס כספים לעסק על ידי פניה למשקיעים פוטנציאליים. את הכספים הללו ינצל העסק לטובת המשך פעילות שוטפת, התרחבות והתחדשות, שיפור או קידום של מטרה חדשה ובה פוטנציאל כלכלי רב. הגורמים אליהם ניתן לפנות בהקשר זה יוכלו להיות הבנקים, גורמים חוץ-בנקאיים, קרנות וקופות גמל, משקיעים פרטיים ועוד.

Pixabay

גיוס כספים לעסק שלכם

כפי שציינו, במאמר זה נעסוק ב-2 טיפים יעילים במיוחד עבור גיוס כספים לעסק שלכם;

  • טיפ ראשון – תהיו ממוקדים: לא משנה אם מדובר בסטארט אפ או בעמותה ללא מטרות רווח, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להישאר ממוקדים עד כמה שניתן ולהבין מיהו מקור המימון הפוטנציאלי הטוב ביותר עבורכם. כשמדובר במיזם חברתי למשל, נהוג לפנות לאנשי עסקים פרטיים או קרנות פילנתרופיות. הייתם חושבים שהמטרה היא לפנות לכמה שיותר גורמים שכאלו כדי להגדיל את הסיכוי שיצליחו למצוא, אך בפועל "יריות לכל הכיוונים" עלולות להביא לפספוסים רבים. מדוע? מכיוון שהגורמים הנ"ל עמוסים בבקשות להשקעות. כדי למשוך את תשומת ליבם, יש להשקיע ולבנות פנייה המותאמת באופן ספציפי לאותו גורם. לכן, מצאו את הקרן או איש העסקים שעשה עליכם רושם חיובי, והשקיעו בפנייה שלכם אליו.
  • טיפ שני – תפרטו: לא משנה למי תחליטו לפנות בסופו של דבר, חשוב שתדעו שכל גורם שעתיד להשקיע בכם כסף ירצה להיות בטוח שהוא עושה החלטה חכמה, ושבסופו של דבר ההשקעה תשתלם ותחזור אליו. לכן, גם אם מדובר בעסק קטן בשלבי ההקמה או בגיוס הון לארגון שמעוניין לגדול ולהתרחב, יש ליצור תכנית מפורטת במיוחד אותה תציגו בפני המשקיעים הפוטנציאליים שלכם. שימו דגש על נושא ההיתכנות, כלומר עד כמה ודאי שהתכנית שתציגו תצא לפועל ותשתלם למשקיעים. תראו להם שאתם מכירים את השוק ומודעים היטב לבריכה שאתם עומדים לקפוץ אליה, שאתם יודעים בדיוק מי הם המתחרים שלכם ומי קהל היעד.

שותפים לדרך

חשוב לזכור שתהליך גיוס כספים לעסק הוא בעצם תהליך של שיתוף פעולה בין היזם ובין הגורם המשקיע בו; היזם יהיה מעוניין בתמיכה הכלכלית כדי להתניע תהליכים חשובים, ואילו המשקיע מעוניין במקום בטוח להשקיע בו את כספיו. לכן, על היזם ליצור תכנית מפורטת, ברורה ומושקעת אותה יגיש לגורמים השונים, ולהציג אותה בביטחון מלא ועם תשובות מפורטות לכל השאלות שהמשקיעים יהיו מעוניינים לדעת עליהן את התשובות.

 

למידע נוסף על גיוס כספים לעסק תוכלו להיכנס לאתר: https://www.2biz.co.il/

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה