אצטדיון הנאיביות באשדוד: הפסד 3-2 לאשדוד מול נתניה (ציונים, ניתוח ופרשנויות)הפסד ביתי נוסף לאשדוד שכחה כבר מתי ניצחה. מכבי נתניה גברה הערב (ש') על אשדוד 3-2 במשחק מרתק, שמסבך את אשדוד מאד בתחתית. אשדוד ספגה שער ניצחון עם העקב!! מונד וקינדה בשער נהדר (מתחרה על שער העונה) כבשו לאשדוד. סבע, שטרית ואבו עביד כבשו לנתניה

כדאי שתזכירו לשחקני אשדוד מתי הם ניצחו כי זה היה ממש לפני הרבה מאד זמן. שמונה משחקים למעשה. תשעה אם סופרים גם את הגביע.

ומתי אשדוד ניצחה בבית? לשם צריך ללכת עד תחילת דצמבר אי שם שעוד הייתה שנת 2014, אז אשדוד גברה על הפועל ת"א. מאז אוהדי אשדוד (המעטים) לא ראו ניצחון ביתי בי"א באשדוד. או שמא צריך לקרוא אצטדיון הנאיביות באשדוד.

מה נגיד? מ.ס אשדוד חלשה מאד. מחצית ראשונה חלשה של שני הצדדים, הסתיימה בחלוקה צודקת של 1-1. שתי הקבוצות בעטו פעם אחת כל אחת לשער, והבקיעו. בחצי השני זו כבר הייתה אופרה אחרת.

קצב, שלושה שערים ושני שערים יפים. אחד מהם של גדי קינדה מתחרה על שער העונה. אלא שאחרי כל זה, אשדוד מוצאת את עצמה עם הפסד ביתי נוסף, אחרי הניצחון של עכו מול ק"ש זה מסבך את אשדוד עוד יותר בתחתית.

אם מישהו חשב שאשדוד תסיים את העונה הסדירה בניצחון, אז טעה. אשדוד נכנסת לפלייאוף התחתון במומנטום שלילי, בתקופה רעה. היא מסיימת את הסיבוב השני במקום האחרון בליגה (רק לפי הסיבוב השני).

אשדוד נכון לנקודת הזמן של אמצע מרץ, היא הקבוצה החלשה בליגה. והיא הולכת לקראת שמונה משחקי "רצח" בפלייאוף התחתון. 24 נק' יש בקופה, אשדוד תצטרך לירוק דם על כל נקודה ונקודה.

אשדוד לא הייתה רעה, אפילו אפשר להגיד שבמחצית השנייה הייתה טובה יותר מנתניה, אבל המצב של אשדוד הוא שכרגע שום דבר פשוט לא עובד לה. 

המומנטום השלילי בליגה

אמרנו שאשדוד היא הקבוצה החלשה בליגה. היא לא רק החלשה היא גם הקבוצה עם המומנטום השלילי ביותר בליגה. 

הערב (ש') עמדה מולה קבוצה עם לא מעט צרות, לא בדיוק הקבוצה האיכותית בליגה, שהצליחה להבקיע מולה שלושה שערים די בקלות. 

אם מישהו באשדוד חושב שבפלייאוף התחתון אשדוד תפגוש קבוצות פחות איכותיות ותצליח לקחת נקודות, הוא כנראה טועה. עכו כבר מנצחץ והפועל פ"ת עם קורצקי תהיה טובה יותר.

אשדוד מגיעה לישורת האחרונה שהיא עם 4 נק' הפרש, 27 מול 23 של פ"ת, הפער הזה כנראה ישאר גם בתום המשחק של פ"ת בשני, אלא אם כן תהיה הפתעה ופ"ת תיקח משהו מהמשחק מול מכבי.

בכל מקרה, באשדוד צריכים להתכונן לפלייאוף תחתון רצחץ כל קבוצה שתראה את אשדוד מולה, יודעת את המצב המנטאלי של השחקנים של קלינגר, את החולשה וזו בעיה.

היחיד באשדוד שנראה כמו מישהו שרוצה, מוכן לצאת למלחמה ומבין את המצב, זה גדי קינדה הנהדר. ואולי אלכסנדר דוידוב, כל היתר, חושבים שהם בטיול.

מה היה? שער נהדר של קינדה, מסננת בהגנה של אשדוד

המשחק החל בשער מוקדם של דיא סבע (10) וזה היה נראה כי הבור של אשדוד רק יגדל גם בערב זה. עם זאת, השחקנים של אשדוד לא אמרו נואש והפכו את התוצאה עם שערים של תום מונד (39) וגדי קינדה (49). 

הבעיטה לחיבורים של קינדה לא הייתה היחידה שזכו לראות ה-700 צופים שהטריחו את עצמם להגיע לאצטדיון ה-י"א.

אורי שטרית קבע שוויון מרהיב בדקה ה-61. לאחר דקות מרובות של משחק אגרסיבי, איאד אבו עביד כבש בעקב!! את שערו הראשון אי-פעם בליגת העל (88) וניצח עבור נתניה את המשחק.

אשדוד נמצאת עתה כבר ברצף שלילי של תשעה משחקים ללא ניצחון, וממוקמת במקום ה-11 בטבלה, ארבע נקודות בלבד מעל הקו האדום, מעל הפועל פתח תקווה לה משחק חסר.

איך מרגיש טעמו של ניצחון?

אשדוד כאמור רושמת משחק שמיני ללא ניצחון בליגה ותשיעי בסך הכול אם מחשיבים את משחק הגביע. 

התופעה באצטדיון הביתי היא בכלל הזויה, אם הפסד ביתי נוסף. אשדוד מתחילת דצמבר 2014 לא ניצחה באשדוד. הקבוצה האחרונה הייתה הפועל ת"א. 

אולי כדאי לשנות את השם מאצטדיון הי"א באשדוד, לאצטדיון הנאיבות באשדוד. אם רוצים עוד הוכחה לכמה המצב של אשדוד חמור. בבעיטה החופשית של נתניה שהביאה לשער הניצחון של נתניה, ביקש יא יא פטי משי חדד להצימד לאבו עביד בכדי שהוא יוכל לחפות מאחור. 

פטי ביקש ממש התחנן, חדד נצמד, אבל עביד עדיין הצליח להביק עם העקב למרציאנו שירצה לשכוח את המשחק הזה.

פטי, מאמין שמישהו באמת ישמור במקומו בקבוצה הזאת.

ניר קלינגר העלה שוב הרכב אנמי מאד, עם פלצ'וק כחלוץ יחד עם אור אינברום ומיכאל אוחנה. אשדוד כמעט ולא הגיעה למצבים בעיקר בחצי הראשון.

נכון שבלו ואבו ענזה זה לא זה. והם חטפו מאיתנו לא אחת ביקורת. אבל כרגע זה מה שיש ועם זה צריך לשחק.

הגימיקים האחרים פשוט לא תופסים. אשדוד חייבת למצוא את ההרכב שיביא לה נקודות.

לא משנה כמו בלו חלש, גם אבו ענזה מחמיץ, וכמה בנצי מושל או ניב זריהן פצועים. עכשיו שנותרו שמונה מחזורים לסיום, הכול צריך להיות בצד בכדי לעזור לאשדוד להישאר בליגה.

אין שחקנים בכושר

עוד מעט נגיע לפן האישי בקטגוריית הציונים, אלא שבאשדוד למעט קינדה, דוידוב ומונד אי אפשר לציין שחקן שנמצא בכושר. אין לאשדוד על מי להישען וזו בעיה רצינית.

אופיר מרציאנו אמור בעוד כשבועיים להגיע לנבחרת ישראל, הוא מגיע בכושר רע מאד. ביכולת לא טובה ושהוא סופג כמות רבה מידי של שערים בליגה.

בכל השערים היה לו חלק, בחלק גדול יותר כמו בשער הראשון והשני ובחלק קטן יותר כמו בשלישי. 

טום בן זקן, נמצא בסיטאוציה בלתי אפשרית. אין לילד הזה סיכוי להצליח במציאות שבה הקהל שורק לו בוז ומקלל אותו מהדקה הראשונה. (התנהגות מבישה ומגעילה של הקהל, שאני אפילו לא מכנה אותו קהל, אלא סתם אספסוף). 

בן זקן פשוט לא טוב וכרגע באשדוד חייבים להחזיר את ורטה להרכב. 

לא משנה מה קלינגר מנסה, שום דבר לא עובד. כרגע נראה שרק השליישה באמצע, מונד- קינדה- דוידוב, סבירה, כל היתר, פשוט רעים.

ציונים 

אופיר מרציאנו, 5, משחק לא טוב של מרציאנו, היה לו חלק כזה או אחר בכל שלושת השערים של נתניה.

טום בן זקן, 4.5, משחק לא טוב, מאד לא מדויק. נמצא במציאות בלתי אפשרית ומישהו צריך לחשוב על טובת הילד.

יא יא פטי, 5, עונה נוראית לבלם של אשדוד וזה התחבר גם למשחק הזה.

מיקי סירושטיין, 4.5, עדיין מחפש את קאיודה. משחק שהבלם ירצה לשכוח.

ג'וואן אושינואה, 4.5, הראה מדוע לא היה בהרכב עד היום. חרף העובדה שהגיע למצב מצוין בסוף שהיה יכול לגמור את המשחק.

גדי קינדה, 6.5, מספר אחד על המגרש. שער נהדר. האיש של אשדוד.

תום מונד, 6, שער נהדר, שלישי ב- 10 משחקים. יופי של רכש של אשדוד בעונה העגומה הזאת.

אלכסנדר דוידוב, 5.5, הבלחות לרגע. עדיין היחיד שנראה שאכפת לו מהמצב.

מיכאל אוחנה, 4.5, יופי של שחקן... לקט רגל. שחקן כזה אצלנו בשכונה לא מסיים משחק על הרגליים. שחק בנגיעה ותמסור את הכדור. זו לא תחרות כדרורים.

אור אינברום, 4.5, משחק שירצה לשכוח.

ניקולאס פלצ'וק, 4, שיחק? מישהו שם לב?

מחליפים:

ירו בלו, 4.5, לא עזר מאז שנכנס.

שי חדד, לא השפיע על המשחק.

ניב זריהן, אותו כנ"ל לגבי חדד.

מכבי נתניה: אריאל הרוש, אורי שטרית, איאד אבו עביד, עידו לוי, עומר פרץ, רן רול (אור ברוך, 67'), גבריאל ג'יורג'יו, רומאריו פירס, דיא סבע (נבו מזרחי, 89'), ערן לוי (עומר צלישר, 84'), לארי קאיודה.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה