ממשלת ישראל קיבלה החלטה, שגובתה בתקציב של מאות מיליוני שקלים, להרחיב את תשתיות הספורטאים הפעילים והקבוצות התחרותיות בישראל.

המשימה שהוטלה על המשרד לתרבות וספורט והביצוע על הרשויות המקומיות באמצעות אגודות הספורט.

בהתאם, הנחה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את רשות הספורט, לקדם את התוכנית ולפעול למימושה,ככל הניתן למירב מקהלי היעד הפוטנציאליים.

ראש העיר והממונה על הספורט מר משה בוטרשוילי, הרימו את הכפפה ואפשרו לקיים את התוכנית בעלות מינימלית להורים, תוך מתן עדיפות והורדת מחירים, לתלמידים מיעוטי יכולת.

המטרה המרכזית של מדיניות זאת, כפי שהתווה ראש העיר, הינה הרחבת מעגל העוסקים בספורט, מבלי שהעניין הכלכלי יהווה אבן נגף, לתלמידים מוכשרים.

יעדי התוכנית מדברים על טיפוח תשתית אנושית לקידום הספורט בקרב ילדים ובני נוער. כל זאת,תוך מאבק בתופעות כגון: השמנת יתר,סוכרת ושאר מרעין בישין.

באשדוד, יחלו פרחי הספורט לפעול בשלושה ענפים,בשלב זה.

ענף השחייה, לו הוקצו 62 מקומות, התמלא במהירות עקב ביקוש גבוה.

השחיינים הצעירים, יפעלו ויתאמנו עד סוף שנת הלימודים הנוכחית, בבריכה

הלימודית של הרשות לספורט-בתיכון מקיף א'.

במשך כ- 7 חודשים, פעמיים בשבוע, בהדרכת מאמני הסקציה העירונית לשחייה, ילמדו הילדים (גילאי 7-8) את רזי השחייה.

רשות הספורט תממן את התוכנית,באמצעות תקציב ייעודי לו זכתה ממשרד התרבות והספורט. ההורים יישאו בהשתתפות סמלית של 100 ₪ בלבד לחודש.לשם השוואה-עלות ההשתתפות בחוג ספורט "רגיל" הינה סביב 250 ₪ לחודש.

הנחת העבודה הינה כי חלק נכבד מהשחיינים הצעירים, אכן יגיע לכדי מצוינות ויהווה את קאדר שחייני העתיד של אשדוד.

במקביל, נערכת רשות הספורט העירונית להפעלתם של חוגי ג'ודו לבנות ובנים, תלמידי כיתות ה'-ו' כבר בשבועות הקרובים.

בנוסף, בראייה עתידית, הוחלט ברשות להצטרף גם "לפרחי ספורט" בענף הכדורסל, המפותח מאוד בעיר, אך זקוק אף הוא, לעתודה לשנים הבאות.

רשות הספורט אישרה הסכם תפעולי וכספי עם המשרד לתרבות וספורט, לפיו, יימשך הפרויקט ויתוקצב בשלב ראשון  במשך5  שנים רצופות.

כך, הובטחה עבודה מקצועית ומעמיקה עם פרחי הספורט,תוך תכנון לטווח ארוך.

מבחינת המשרד לתרבות וספורט,מבטיחה התוכנית הלאומית"פרחי ספורט", הקמת קבוצות חדשות בענפי ספורט שונים.אליהן יצטרפו בוגרי התוכנית וייטלו חלק פעיל בפעילות ספורטיבית ובאורח חיים בריא יותר.

הממונה על הספורט משה בוטרשוילי הוסיף: "אנו ברשות הספורט מתכוונים להרחיב-ככל הניתן- את מדיניות הורדת מחירים באופן רוחבי. קרי: תשלומים סבירים לכל המגזרים במרבית ענפי הספורט".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]