על אף השרב הכבד ושידורי המונדיאל, לא החמיצו "המשוגעים" לכושר את ההזדמנות ונטלו חלק פעיל בהפנינג הססגוני והרבגוני, שהופק ע"י צוות הרשות העירונית לספורט, זאת השנה הרביעית ברציפות. לאחר שכל הקבוצות והבודדים סיימו את הצעידה במסלול של כ-3 ק"מ, התרכזו הצועדים במתחם הספורט הרב-תכליתי, שהוקם בחוף לידו.

בין הקבוצות הצועדות ניתן היה להבחין בנציגות ממרבית בתי הספר היסודיים בעיר, קבוצות הנשים של ליגת מאמאנט, נשות מועצת הנשים העירונית, ילדי מועדון הקראטה שינדוקאן, ילדי מועדון הטאקוונדו, בי"ס אורט ימי, מועדוני ההליכה של קופת חולים מכבי, מתנ"ס דיונה ואבות אתיופיה. לא נפקד גם מקומם של עובדי מפעל אגן כימיקלים. הפתעה נעימה היוותה קבוצה שהורכבה מהנהלת סניף קופת חולים לאומית באשדוד.

מתחם הספורט הרב תכליתי שהוקם ע"י רשות הספורט ברחבת חוף לידו, היה מען התגשמות חלומו של כל חובב כושר גופני. מועדון הכושר פיטנס הציג במת זומבה סוחפת, בהנחיית איילת נאור ובשילוב להקת מתופפים ומדריכות להקת פיטנס. מועדון גו-אקטיב הציע התנסות לאוהדי הקיק בוקס שהוציאו בו  הרבה מרץ ואנרגיה. מועדון הולמס פלייס הציב 35 זוגות אופניים, שעליהם דיוושו בכף, חובבי הספינינג בהדרכת מוטי פורני שדיווש במשך שעתיים רצופות. חב' סוויץ' המתמחה במתקני כושר גופני, הגדילה לעשות ואפשרה לשחרר אנרגיה ותוך כדי כך, להכות בשקי אגרוף תלויים.

 

החברה גם הציגה אטרקציה מיוחדת במינה: "הפינה הירוקה", שבה ילדים יצרו אנרגיה באמצעות פעילות גופנית וקיבלו בסוף התהליך מוצר בריאותי שייק פירות טעים וקר! מכללת ד"ר גודלמן פרסה מיטות עיסוי לכל דיכפין, והעניקה עיסויים מפנקים ללא תשלום. לא נפקד מקומם של קופות החולים שגילו נוכחות בסיוע יחידת הבריאות העירונית.

 

אסותא הציבה ביתן מרשים תחת הסלוגן המקורי:"אסותא'מאמץ" ובו נערכו בדיקות מאמץ שכללו שווי משקל, מיאוצים, בדיקות דופק ועוד. המשתתפים זכו לקבל דף נתונים מפורט על מצבם הגופני. קופת חולים לאומית הציבה דוכן הסברה ובו חולקו משקאות צוננים להנאת המשתתפים. גם קופת חולים מכבי ערכה מבדקי כושר וחילקה שלגונים וקרטיבים. מ.ד.א הביאה למתחם ניידת להתרמת דם. תושבי אשדוד נענו בהמוניהם ותרמו ללא היסוס. 

גם יחידת הבריאות העירונית השתתפה בחלוקת חטיפי אנרגיה. על ההפקה המורכבת ניצח בני חזקיה סמנכ"ל רשות הספורט ומנהלת מחלקת הבריאות בעירייה, אילנה שמלה ללום ועימם כל צוות רשות הספורט. דורית נבון מפקחת בכירה במשרד הספורט סיכמה בשם המשרד,אך למעשה דיברה בשם כל ההמונים שהשתתפו בהפנינג הענק: "זהו אירוע ייחודי ומרנין לב. לראות את כל המשפחות ואת כל חתכי האוכלוסייה המקומית, מזקן ועד טף, נוטלים חלק ועוסקים בפעילות גופנית זוהי חוויה יוצאת דופן".          

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]