מוצאי שבת, אורזת את עצמי לישון מוקדם צריכה להתעורר לפני עלות השחר ולהגיע לאשדוד לפני הזריחה, איך שעוצמת עיניים מקפצים להם הדולפינים בבטן. לאוהבים יש פרפרים בבטן ולגולשים, לגולשים יש דולפינים. מתרגשת איתם עם ילדי הים שלי, בוקר יום ראשון מתקיימת תחרות אליפות הארץ סבב ראשון. ההתרגשות מתעצמת כשחושבת על כל ילד וילד וגם על הילדה, מחצית מהקבוצה פעם ראשונה משתתפים בתחרות, החששות, חוסר הידיעה שמלווה אותם היציאה אל החוף בנתניה פעם ראשונה לגלוש מחוץ לחופיה המושלמים של אשדוד, ויחד עם כל ההתרגשות, הם מעל הכל הם על הגל הקל ככה זה ילדי הים יש סוול שמגיע וזה חגיגה לכשעצמה.
קבוצה מכובדת  18 ילדים מגיל 10 עד 18 ארבעה חודשים של אימונים מחוץ למים בתוך המים, תרגול יוגה המלמד גמישות הגוף, סיבולת לב ריאה העמקת הנשימות, אימוני כושר עם זאב דויד, פגישות קבוצתיות עם הפסיכולוגלים אלי חווה, וכל מה שרק ניתן להעשיר את הילדים להצלחה. ואכן הצלחנו יותר מהכל דרך ארץ קדמה לתורה. נכון ציפיתם כרגע לקרוא על ההישגים על התוצאות על הגביע אבל רגע, לפני הכל אספר לכם על הפרי שקטפנו ביום התחרות.
18 ילדים מגיל 10 עד 18 נפגשים ברחבת הקאנטרי כל אחד עם הגלשן שלו לבוש בחולצת האקדמיה, ממתינים יחד עם ההורים לאוטובוס שארגנו חברי העמותה לגלישה באשדוד. האוטובוס מגיע, הגדולים לוקחים פיקוד יחד עם ההורים ומסדרים את הגלשנים בתא המטען, חיבוק אחרון ויוצאים לדרך. מנצלת את הזמן ומתרגלת עם הילדים מעט מתיחות ונשימות להעביר את זמן הנסיעה ביעילות. זאב ממשיך, מכוון ומזכיר להם את חוקי המשחק.
הגענו לחוף הים, חצי שעה לפני תחילת התחרות הם כבר במים, משתעשעים על הגלים. לומדים את הפיק החדש. התחרות מתחילה כחמישים ילדים מכל ערי הארץ, מתוכם 18 ילדים מהעיר אשדוד. בכל מקצה עולים ארבעה מתמודדים ובכל מקצה שני נציגים מהעיר אשדוד. כל מקצה שעלו להתחרות ישבו הילדים בחוף מחזיקים אצבעות ממתינים לראות את החברים נותנים הופעה, הם תומכים, הם מתרגשים ביחד, כל תרגיל הם מריעים הידד, ממתינים יחד לתוצאות כאילו הם כל אחד ואחד היו על הגל, מעודדים את מי שלא עלה מקצה, מריעים למי שעלה, כוחה של קבוצה, כי טיפה וטיפה תהינה לים וטיפה של ילד - ים ועוד טיפה של ילד - ים תהינה לסוול מושלם. זה היה הפרי שלנו של המדריכים אחדות קבוצתית.
פירות ההצלחה של הילדים:
מקצה של הילדים בני העשר עד 13 -חמישה מתוך שמונה ילדים פעם ראשונה משתתפים בתחרות, גלשו בתנאי ים לא פשוטים יחסית לפיק של הבוגרים שגם להם התנאים לא היו אידיאלים. מתן תורג'מן - הצליח להגיע לרבע גמר. עומר אנקונינה - מקצה ראשון מקום רביעי מתוך חמש. תחרות ראשונה. עומר חזן - מקצה ראשון מקום שלישי. תחרות ראשונה. שי דדון - מקצה ראשון מקום שלישי. נאור אשל - מקצה ראשון מקום רביעי. תחרות ראשונה. ליאור אסבג - מקצה ראשון מקום שלישי. תחרות ראשונה. אבירם קזס - מקצה ראשון מקום רביעי. תומר יסקולקה - מקצה ראשון מקום רביעי. תחרות ראשונה.
בנות עד 14 מאיה פריש - מקצה ראשון מקום שלישי. מקצה  14- 16 יובל שוורץ - משתתף פעם ראשונה בתחרות הגיע לרבע הגמר. ארז זאנו - גם הוא תחרות ראשונה עולה לרבע הגמר. איתי דדון - מקצה ראשון מקום שלישי. אלי ננקשווילי - מקצה ראשון מקום שלישי. בר מלול - מגיע לחצי הגמר. רז בן לולו - מגיע לגמר למקום הרביעיגיא כהן - מחזיק בידו את הגביע של המקום השני. מקצה עד 18לי מלול עלה לחצי הגמר. יוני זייתון עלה לחצי הגמר.
גיא כהן: "בדרך לתחרות התחלתי להרגיש את הלחץ בכל הגוף ומחשבות שבאות והולכות כל הזמן השתדלתי לשמור על קור רוח ולנשום נשימות עמוקות להירגע. במקצה הראשון גילתי שיש לי מקצה קשה עם מתמודדים קשים, לא נתתי לזה להשפיע עליי גלשתי כמה שיותר וכל הזמן אמרתי לעצמי שאני מנצח במקצה הזה ובאמת זה מה שקרה. בחצי הגמר היתחרתי מול גיא כהן ומול רז בן לולו נלחצתי ולא גלשתי טוב.ו לא עליתי לגמר.רוצה לומר תודה לאקדמיה לגלישה על האימונים וההכנות לקראת התחרות והתחרויות הבאות. ותודה לחברים בקבוצה על הפירגונים על העידוד, שנתנו הרבה כוח אחד לשני ועזרו לנו להמשיך הלאה וגם מי שנפל כולם היו שם בשבילו" בר מלול"כשהגעתי לתחרות האדרנלין היה בשמיים ידעתי איך להתמודד עם זה למרות שהיה קשה. למרות שזאת תחרות ראשונה שלי אני מרגיש שלא ניצלתי 100 אחוז מעצמי, אני מעריך את המקום איליו הגעתי ואני יודע שמטעויות למדים והדרך מכאן רק למעלה. זאת הייתה חוויה מהנה שמלמדת הרבה דברים, רוצה לומר תודה למדריכים באקדמיה לגלישה שמובילים אותנו קדימה על הגלים".
ארז ז'אנו: "תנאי הים היו קשים מאוד הגלים חלשים ואני אישית לא נהנתי מהים. אך בכל זאת הצלחתי להוציא ממנו את המקסימום. אני רוצה להודות לאקדמיה לגלישה באשדוד על הכל!!! עושים למעננו את הכי טוב שרק אפשר, אימונים ברמה של חו"ל ואפילו ארגנו לנו הסעות לתחרויות בארץ. פשוט כיף לדעת שיש מישו שתומך ומשקיע בנו.תודה ענקית ל OLLY שמכין לי גלשנים ברמה עולמית, ולהורים שלי תודה ענקית שאין מילים לתאר כמה הם משקיעים בי ונותנים לי הכל בשביל שאני אגיע להצלחה".
כמה מילים מהאלוף שלנו זאב דויד: "הילדים גלשו ברמה גבוהה, לרובם הייתה זו תחרות ראשונה בחיים, הם הפתיעו שועלי קרבות וותיקים עם ניסיון של כמה שנים מעליהם ועברו לשלבים מתקדמים. רכשו ניסיון למרות הלחץ והתנאים הלא קלים שהים נתן. הגל זז ממקום למקום והיה צורך לחפש על פני רצועה ארוכה יחסית של חוף מאיפה לתפוס את הגל. הכישרון נמצא שם רק צריך לנתב אותו. ועוד גביעים יגיעו הביתה לאשדוד. "דרכינו ממשיכה קדימה בין גל לגל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]