"לפני שלוש שנים, קיבלתי על עצמי להיות רכז פרויקט 'זוזו' בעיר" מספר חגי סיטרוק מנהל מחלקת הילדים באגודת אשדוד בכדוריד ורכז הפרויקט בעיר, "בתחילה היינו רק בשלושה בתי ספר, כאשר היום שילשנו את היקף פעילותנו ואנחנו פועלים בתשעה בתי ספר ברחבי העיר". מטרת הפרויקט היא ליצור מנגנון בו ילדים יחשפו לפעילות ספורטיבית של משחקי כדור, תוך שימת דגש על משחק הכדוריד ובמקביל לאתר ולהכווין ילדים מוכשרים לפעילות ספורטיבית מחוץ לשעות בית הספר.

 

השנה השתתפו בטורניר תשעת בתי הספר כאשר בתום שלב הבתים, עלו לבית הגמר ארבעה בתי ספר צפרירים, אופק, חופית ושקד. חצי הגמר הראשון, בין צפרירים לאופק, הסתיים בזריקות הכרעה משבעה מטרים (לאחר שבתום הזמן החוקי והארכה שלאחריו התוצאה הייתה שוויון) בו ניצחב לבסוף נבחרת צפרירים. בחצי הגמר השני ניצחה נבחרת חופית את בית ספר שקד  ועלתה לגמר.

בשעה 12:00, לאחר שהסתיים המשחק על המקום השלישי, בו זכו בית ספר אופק, התקיים משחק הגמר, בניהולו ושיפוטו של שופט ליגת העל יוסי כהן. אל האולם במקיף ו' התקבצו קהל תלמידי בית הספר צפרירים וחופית  שעודדו בקולי קולות את נבחרותיהם ויצרו אווירה מחשמלת שהטריפה את השחקנים ואת ותיקי ענף הכדוריד שבאו לחזות בתצוגת עידוד מטריפה שלא הייתה מביישת משחק של ליגת העל.

 

בתחילת המשחק הייתה זו נבחרת צפרירים שהובילה ואף דרסה את יריבתה ושכנתה חופית בתוצאה 7-3, אך שחקני חופית לא נשברו עשו מספר מהלכים טקטיים והתחילו לנגוס אט אט ביתרונה של צפרירים עד שהסתיימה המחצית בתוצאה 8-7 לצפרירים. המחצית השניה הייתה כולה שייכת לבית ספר חופית. כל ניסיונות ההבקעה של צפרירים נהדפו, בעוד שחקני חופית בליווי הקהל האוהד דוחפים קדימה ומובילים למהפך ולריצה של חמישה שערים לטובתם (לעומת שני שערים בלבד לצפרירים) וכך הסתיים הגמר בתוצאה 12-10 לחופית.

לאחר שבשנה שעברה, נבחרת חופית הפסידה את האליפות בזריקות הכרעה, השנה היא עושה זאת בגדול ובהרבה כבוד. מארגני הטורניר, מקווים שבשנה הבאה הפרויקט יכלול את מרבית בתי ספר היסודיים בעיר כדי שאכן אלופת אשדוד בכדוריד לבית ספר יסודיים, תהיה אלופת העיר כולה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]