השבוע קיימה החברה העירונית לתרבות הפנאי פעילות חשיפה של ספורט הנכים בישראל. במסגרת זו הגיעו ספורטאים נכים לפעילות משותפת עם תלמידי בתי ספר שונים בעיר, שכללה משחק ראווה של כדורסל כסאות גלגלים במהלכו אף השתלבו מספר תלמידים בקבוצות השונות והתנסו במשחק המיוחד. בתום הפעילות התקיים דיון פתוח במסגרתו דיברו הספורטאים על פציעותיהם השונות שרובן נגרמו בתאונות דרכים, והעבירו בכך מסר חשוב לבני הנוער, שעתידים להתחיל ללמוד נהיגה בקרוב וראו מקרוב כמה הרסניות יכולות להיות תוצאות תאונות הדרכים. 

החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד מהווה למעשה את ארגון הגג העירוני התומך בעמותות השונות הפועלות באשדוד ומשרתות אוכלוסיות שונות בעלי צרכים מיוחדים. אחת מהן היא עמותת "קידום", שמרכזת את פעילות ספורט הנכים בעיר מזה כ-15 שנה. יו"ר העמותה שמואל לנקסנר, הוא הרוח החיה מאחורי פעילות העמותה ועובד בשיתוף פעולה צמוד ופורה הן עם החברה העירונית לתרבות הפנאי (תחום צרכים מיוחדים) והן עם רשות הספורט העירונית. במסגרת הפעילות ישנם מספר ענפי ספורט וביניהם כדורסל כסאות גלגלים, טניס מגרש, כדור נוצה (בדמינטון), קבוצה של שחיינים צעירים ואופני ידיים. החל משנת הפעילות הבאה תיפתח גם קבוצה של כדור-שער ללקויי ראייה.

כאמור, ביום רביעי השבוע התקיים לראשונה גמר גביע המדינה בכדורסל כסאות גלגלים באשדוד, במעמד ח"כ יואל רזבוזוב, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הממונה על המתנ"סים ותחום צרכים מיוחדים הגב' הלן גלבר ומנכ"ל הטוטו מר איציק לארי. הגב' גלבר רואה בטיפול וטיפוח האוכלוסיות בעלי הצרכים המיוחדים משימה בעלת חשיבות עליונה ופועלת במספר מישורים לצורך הגשמתה. "לאנשים מיוחדים אלו אולי יש צרכים שונים", אומרת הגב' גלבר, "אך לעתים כל שהם זקוקים לו זה תשומת לב, מילה טובה או עידוד פעילויות כאלה ואחרות, והתפקיד שלנו כחברה הוא לסייע ככל שאנו יכולים על מנת לגרום להם להרגשה כי הם חלק בלתי נפרד מאיתנו. אני מברכת על שיתוף הפעולה הזה בין כל הגורמים וקוראת לקיום שיתופי פעולה נוספים המשלבים את המרכזים הקהילתיים, מערכת החינוך העירונית וגופים נוספים. לא בכדי אנו מקיימים את שנת הפעילות הנוכחית בסימן 'האחר הוא אני'".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]