מתחילת העונה, הפועל ג'קי ליין אשדוד יודעת שהיא מועמדת לירידה והיא הייתה חייבת להסתגל למעמד של קבוצה שנלחמת על חייה. בתחילת העונה, זה לא היה נראה ככה והקבוצה התאפיינה בחוסר לחימה על המגרש, דבר שהוביל לרצף הפסדים שסיבך את הקבוצה עמוק בתחתית ליגת העל. לאחר שיחות מוטיבציה רבות מצד המאמן, והפנמת המצב מצד השחקנים, הקבוצה החלה להראות את האופי שמצופה מקבוצה הנלחמת על הישארותה בליגה והחלה לשחק בהתאם. רוח הקרבה והמון אורך רוח הובילו את הקבוצה לניצחונות המיוחלים.

אך כמו כל קבוצת תחתית, חוסר יציבות הוא המאפיין העיקרי והקבוצה לא הצליחה לברוח מהתחתית הבוערת. הפסד מרגיז לפני שבועיים במשחק קריטי וחשוב מול מ.כ חולון אשר סיבך את הקבוצה במאבק ההישרדות, יכול היה לגרום לירידת מתח והוצאת הרוח מהמפרשים. אך כמו שציינו, הקבוצה הדרומית כבר הוכיחה לא פעם שיש על מי לבנות. האדומים פגשו בשישי האחרון את א.כ נס ציונה, מצמרת ליגת העל, למשחק שרבים חשבו שלא יניב פירות עבור האשדודים. אם מסתכלים על המאזן של שתי הקבוצות, ההבדל הוא משמעותי, כאשר נס ציונה מובילה בהפרש של 9 נקודות בטבלה וממוקמת 5 מקומות מעל אשדוד.  אך מה שציפה לנו ביום שישי הפתיע רבים. הפועל ג'קי ליין אשדוד עלתה למשחק בידיעה שהפסד יכול לחרוץ את גורלם בליגה. עם ידיעה זו הם פשוט טרפו את המגרש. בליץ התקפי והגנתי מצד האדומים העלה את היתרון של האדומים כבר בפתיחה ל4-1.

נס ציונה לא ויתרו בקלות והצליחו לחזור למשחק ואף עלו ליתרון ראשון, 18 דקות בתוך המחצית הראשונה, 10-9. לאחר שעבר ביקורות לא קלות מצד העיתונים וההנהלה, שחקנה הרוסי של הפועל ג'קי ליין אשדוד, רומן אייטולוב, שלא ממש הגיע לעונה הזו עד ליום שישי האחרון שם הראה למה מדובר באחד הכישרונות הגדולים שנחתו בעיר הנמל. אייטולוב פשוט התפוצץ על המגרש ועם יכולת התקפית נהדרת (7 שערים), הוביל את הקבוצה ליתרון 16-13 במחצית.

המחצית השנייה התאפיינה בכול המאפיינים של משחק הישרדות. הגנות אגרסיביות מצד שני הצדדים הובילו את השופטים להרחיק לא מעט שחקנים ל2 דקות, במיוחד מהצד הכתום של נס ציונה, שבמילים עדינות, לא ליטפו את שחקני אשדוד ואף גרמו לכמה פציעות לא קלות בצד האדום. השיא היה כאשר הקבוצה האורחת נשארה עם שני שחקני שדה על המגרש לאחר ש4 שחקנים הורחקו בעבירות של 2 דקות. דבר שהוביל לאיבוד עשתונות מצד מאמנה של נס ציונה, אסף לוי, שאף הוא הורחק באדום.

כמובן, שכול הבלגן על המגרש רק תרם לריצה של אשדוד, שהצליחה לעלות ליתרון של 5 שערים עליו שמרה עד לסיום, 31-25.יש לציין את היכולת הנהדרת מצד המרכזים של הקבוצה, ג'ו מתתיה ונתנאל מלול שניהלו את המשחק בצורה נהדרת ושיבשו את ההגנה של היריב פעם אחר פעם. אך ללא ספק, המצטיין על המגרש היה שחקן הקיצון של הקבוצה, אלעד טלקר, שעם מאה אחוזי הצלחה,5/5 היה פקטור מרכזי בניצחון החשוב של הקבוצה. אלעד משחק בצד הלא נוח ליד בו הוא משתמש, ולמרות הקושי הוא נהיה מניה בטוחה לגול כאשר הכדור מגיע לידיו בדרך לשער.

 

כובשים בולטים לזכות אשדוד: רומן איטולוב, 7 שערים, נתנאל מלול, 3 שערים, אלעד טלקר 5 שערים. הפועל ג'קי ליין אשדוד ממשיכה במסע ההישרדות והיא תצא למשחק חוץ קשה מאוד מול יריבה ישירה במאבק, מ.כ קריית אונו, ביום שישי בשעה 15:30.