משחק מספר 3 בחצאי גמר הפלייאוף בכדוריד יפגיש שוב את הפועל אשדוד מול הפועל ראשל"צ הפעם בראשל"צ. המשחק יהיה בשישי (16:30) ושתי הקבוצות באות במאזן של 1-1 אחרי שכל אחת ניצחה בביתה.  

אשדוד נראתה פשוט נהדר אצלה בבית וניצחה בצדק 25:31 את האלופה מראשל"צ. הסיפור הוא כמובן גאבור לנגהאנס, שלא שיחק במשחק הראשון בעקבות מתיחה בתאומים, אבל במפגש השני להט עם 8 שערים למרות הכאבים. איתו ובלעדיו זה סיפור אחר. 

הניצחון של אשדוד במשחק מספר 2 קבע דבר אחד בטוח שהסדרה לא תכורע בשלושה משחקים אלא בארבע מינימום או אולי בחמישה.  

אמנם מוקדם לעסוק בהפרשי השערים, שהתהפכו במשחק השני (+3 לאשדוד), אבל בהחלט ראוי לעכל את הניצחון של אשדוד, ולהבליט כמה מספרים משורות הסטטיסטיקה.

צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

הגרמני של אשדוד

החזרה של גאבור לנגהאנס באשדוד: במשחק הראשון הוא סבל ממתיחה בשריר התאומים ולא שיחק. בשני יחד איתו אשדוד נראתה קבוצה לגמרי אחרת.

הגרמני סיים כמבקיע המצטיין עם 8 שערים ואף סיפק אסיסטים, ואיתו אשדוד כבשה 5 שערים יותר מאשר הבקיעה במשחק הראשון (26:29 להפועל ראשל"צ).

עם לנגהאנס אשדוד כבשה 5 שערים יותר מאשר הבקיעה במשחק הראשון (26:29 להפועל ראשל"צ).

גם טומיסלאב סטויקוביץ' מאשדוד, סיפק 15  עצירות (יותר משני השוערים של הפועל יחד – פדז'ה דיאנוביץ' ומושיקו אלימלך שעצרו 10 כדורים).

שוערים: 39%, בדיוק אותו אחוז עצירות היו לאדם סאביץ' מרמה"ש, שסיפק 14 (שתיים פחות מכל 3 השוערים של מכבי ראשל"צ יחד), ולטומיסלאב סטויקוביץ' מאשדוד, שתרם 15 (יותר משני השוערים של הפועל יחד - פדז'ה דיאנוביץ' ומושיקו אלימלך שעצרו 10 כדורים). 

עד כה ההתקפה של ראשל"צ קצת תקועה ואולג בוטנקו מאמן אשדוד בוודיא ישמח לקבל את הקהות ההתקפית גם במשחק השלישי.

צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

שון סלס שכבש במשחק הראשון 7 שערים מ-11 ניסיונות, לא הבקיע במשחק האחרון. איתי סורקיס שרשם בראשון 5 מ-5, הבקיע רק שער אחד במשחק השני.

עוז חממי החטיא 3 פעמים מהפינה, מצבי הבקעה שהוא מסיים בדרך כלל באחוזים גבוהים. יובל גררה עם אחוזי הבקעה נמוכים. המרכז אמנם כבש 8 שערים בשני המשחקים, אבל מתוך 17 ניסיונות בצמד המשחקים - 47%.

 אחד הנתונים שחוזרים על עצמם הוא הסקור הכולל הכמעט קבוע במפגשים בין אשדוד להפועל ראשל"צ בליגה ובפליאוף – 56 שערים הובקעו בכל אחד משניים משלושת המפגשים האחרונים (ב-26:30 במחזור ה-22 של הפועל ראשל"צ באשדוד, ו-25:31 של אשדוד על הפועל ראשל"צ במפגש האחרון בחצי גמר הפליאוף).

55 שערים נכבשו במשחק הראשון בחצי גמר הפליאוף (ב-26:29 לראשל"צ), ו-53 במפגש הליגה הראשון במחזור ה-11 (24:29 לאשדוד).