טורניר כדורגל – ספורט יוניפיידביום שלישי 26.02 התקיים בירושלים טורניר כדורגל מיוחד במינו. הטורניר, ספורט יוניפייד, התנהל בין מועדון האוהדים של מכבי עירוני אשדוד לבין מועדון האוהדים של הפועל קטמון ירושלים. נחשו מי ניצח?

טורניר הכדורגל "ספורט יוניפייד", היה שיאו של תהליך שהחל כבר בשנה שעברה, בתיווכה של מחלקת שיקום במנהל לשירותים חברתיים, במסגרתו הוקמה באשדוד קבוצה משולבת של אנשים עם מוגבלות המתאמנים יחד עם אנשים ללא מוגבלות.

התכנית החלה כפיילוט של ג'ויינט ישראל מעבר למגבלות, ובמסגרתה הוקמו שתי קבוצות כדורגל בארץ - באשדוד ובירושלים - שבהן מתאמנים אוהדי הקבוצות יחד עם אנשים עם מוגבלות (ספורט unified). 

הקבוצות המשותפות פועלות במסגרת מועדון מקצועני עירוני – באשדוד, תחת מועדון האוהדים של מכבי עירוני אשדוד, ובירושלים תחת מועדון האוהדים של הפועל קטמון, כאשר התכנית מאפשרת לאנשים עם מוגבלות לקיים פעילות ספורטיבית כחלק אינטגרלי בקהילה לצד אוהדים ללא מוגבלות.

חלוקת המדליות 

הקבוצה באשדוד מורכבת מכ-20 שחקנים המודרכים על ידי מאמן מקצועי, ביחס של 12 שחקנים עם מוגבלות ו-8 שחקנים ללא מוגבלות.

הקבוצה באשדוד מתאמנת אחת לשבוע, ביום שישי בבוקר, בקיץ ובחורף, כשהחזון הוא פתיחת ליגה לקבוצות משותפות בהובלת מועדוני כדורגל ברחבי הארץ.

השחקנים והאוהדים מוזמנים לצאת יחד למשחקי הליגה של הקבוצה המקצועית - מכבי עירוני אשדוד. 

ביום שלישי כאמור התקיים הטורניר השני ובו התחרו שלוש קבוצות – שתי קבוצות תחת מועדון הפועל קטמון וקבוצה אחת תחת מועדון מכבי עירוני אשדוד. 

שחקני שלוש הקבוצות

הטורניר נערך במגרש הביתי של הפועל קטמון בירושלים וקבוצת מועדון האוהדים של מכבי עירוני אשדוד הגיעה למקום השני בטורניר. העמותה למשחקים מיוחדים נתנה את חסותה למשחק וחילקה מדליות לכל השחקנים.

צילום: עו"ד יצחק שטיינבורצל - יו"ר מועדון האוהדים של מכבי עירוני אשדוד

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה