הרנסס של יחזקאל, החזרה של אזולאי ומה קשור ג'קי? מ.ס אשדוד חזרה לנצחמ.ס אשדוד יצאה מהמיני משבר שלה ואחרי שני הפסדים רצופים בליגה השיגה ניצחון חשוב אמש (ש') מול מכבי נתניה בחוץ (4-2). בהתחשב בזה שמחזור הבא נס ציונה מגיעה לאשדוד יש אופטימיות בקבוצה. בקבוצה מרוצים מהצמד של אזולאי שחזר להרכב, השיחה עם יחזקאל עזרה, ואיך קשורה השיחה של ג'קי לניצחון. וגם: האם צפויה בעיה חדשה בגזרת גורדנה

זאהי ארמלי חלוצה של מכבי חיפה בעבר אמר פעם שהתרופה הכי טובה לביקורת היא כדור ברשת. מ.ס אשדוד ומאמנה רוני אוואט חטפו לא מעט ביקורת אחרי ההפסד למכבי ת"א וענו עם ארבעה כדורים ברשת וניצחון חוץ על מכבי נתניה. 

כמעט חודשיים חלפו מאז מ.ס אשדוד טעמה את טעם הניצחון והמאזן הפך מדאיג. הבצורת נשברה ושברה יחד איתה לא מעט נתונים. ניצחון החוץ הראשון של אשדוד בנתניה, ניצחון שני העונה ורביעייה ראשונה. 

אשדוד לא כבשה רביעייה במשחק בליגת העל מאז אפריל 2014, אז הביסה את הפועל חיפה 1:4. הרביעייה האחרונה שהיא הבקיעה מול מכבי נתניה הייתה באוקטובר 2003, אז היא הביסה אותה 0:4. 

אוואט החזיר להרכב את שלומי אזולאי ושגיב יחזקאל וקיבל מהם יופי של משחק. נכון שההרחקות עזרו לאשדוד, אבל בסוף סופרים ניצחונות ונקודות. עבור יחזקאל היה מדובר גם בחזרה להרכב אחרי שבוע לא פשוט, כולל שיחה עם אוואט ושער בכורה בליגה. 

בניגוד לסטיית התקן מול מכבי ת"א, מ.ס אשדוד הראתה שוב גם אמש בנתניה שהיא מגיעה לכל מגרש היא מגיעה כדי לנצח, ואתמול היא באה אחרי שני הפסדים, וגם במשחק החוץ עם הגב אל הקיר היא ניצחה.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

כזכור, ביום רביעי ג'קי בן זקן כינס את השחקנים וערך עימם אסיפה במהלכה ניער אותם והבהיר להם היטב שמעמדו של אוואט לא על הפרק.

אשדוד נראתה מסודרת יותר, שמחה יותר ומסוכנת יותר ובמועדון מעידים כי יש תחושה אחרת מאז אותה השיחה.

"השחקנים הבינו שהמצב במועדון תמיד בשליטה ושיש מי שיודע ושומע הכל", אמר גורם בקבוצה, "ברגע שהוא נכנס לתמונה הבינו שחייב להגיע שינוי בגישה".

בן זקן דיבר על התרופפות המשמעת בקרב השחקנים והפנה אצבע מאשימה לאלו שהרשו לעצמם לדבר על ההרכבים ועל הסגלים שבחרו המאמן רוני אוואט ועוזרו משה אוחיון ולטענתו הקרינו לרעה על חדר ההלבשה, אך לאחר הניצחון אתמול נשמעו בקבוצה אחרת וגורם אף טען: "אנחנו מאמינים שמקומה של הקבוצה הוא בפלייאוף העליון".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

פרשה חדשה עם גורדנה?

לצד הניצחון והמחמאות יש את אגף הלא מרוצים ואחרי שבמשחקים האחרונים היו אלה שגיב יחזקאל, שלומי אזולאי ושובל גוזלן, אמש אפשר היה לציין את רועי גורנדה בעיקר שהוצא מהסגל למרבה ההפתעה. 

בתחילה היו בטוחים בקבוצה שההחלטה לנפות את רועי גורדנה מהסגל הייתה בשל פציעה קלה אבל בהמשך התברר כי מדובר בהחלטה מקצועית.

אוואט החליט לקחת את ההחלטה בעניין גורדנה והוא לא התלבש גם כדי לזעזע את כל השחקנים. כמו במקרה שגיב יחזקאל אין כוונה באשדוד לייצר משבר מול השחקן המוערך שמשמש גם כקפטן.

ככל הנראה אוואט ינקוט באותה דרך כמו נהג עם יחזקאל ויערוך עם גורדנה שיחה השבוע במטרה להחזירו לסגל ואף להרכב מול נס ציונה.

גורדנה היה כשיר לחלוטין למשחק ואף אמר זאת בשיחה עם אנשי הקבוצה בטרם ההתמודדות, "אני לא מבין את זה. הייתי עוד בטוח שאני אפתח בהרכב ופתאום אני אפילו לא בסגל?!".

בצוות המקצועי טענו מצידם: "גורדנה הוא אחד השחקנים החשובים שיש לנו אבל אם מסתכלים על המכלול יש לנו הרבה שחקנים שצריכים גם כן לקבל הזדמנות להוכיח את עצמם. חייבים לשמור על תחרות בריאה בקבוצה עם סגל רחב כמו שלנו".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

עוד שחקן שלא מרוצה ממעמדו הוא הבלם דודי תירם שגם אמש לא פתח בהרכב ולא עלה לשחק. תירם טרם רשם דקת משחק אחת מאז הגיע לקבוצה לפני כחודשיים.

הבלם מאוכזב מאוד ממעמדו וניתן גם היה לראות זאת על פניו לאחר המשחק מול האקסית בה שימש כקפטן, כשבשיחות פנימיות עם חבריו, תהה השחקן, "אני לא מבין למה אוואט התעקש על ההגעה שלי אם הוא לא נותן לי בכלל לשחק.

לפני שבאתי לפה אמרו לי כמה הוא נלחם עלי ובסוף אני על הספסל בלי שראיתי את הדשא, היה יכול להביא שחקן אחר במקומי שישב לו על הספסל שמונה מחזורים".

היריבה הבאה וההכנות

במחזור הבא אשדוד תפגוש את הקבוצה אולי החלשה בליגה, העולה החדשה נס ציונה, המטרה היא להמשיך את המומנטום ולרשום ניצחון נוסף על הקבוצה שטרם ניצחה העונה בליגה.

המאמן רוני אוואט אמר לאחר המשחק: "עד שספגנו את השער הראשון הייתה רק קבוצה אחת במגרש, שיחקנו נהדר וביטלנו את נתניה.

דווקא כשהיינו ביתרון מספרי קיבלנו החלטות לא טובות. אולי זה נובע מהלחץ ומהרצון לנצח. אבל עדיין כבשנו ארבעה שערים והיו לנו רגעים יפים של כדורגל. אמרתי בתחילת העונה שיהיה נחמד לראות את אשדוד ולא בטוח שיהיה קל למאמן".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

המאמן הוסיף: "אנחנו לא רוצים לעבור את מה שחווינו בשנים האחרונות. נבנתה כאן קבוצה איכותית, החליפו 15 שחקנים והיו שינויים בצוות המקצועי.

עשינו הכול בצורה שקולה ונכונה. גם במשחק קשה מול נתניה עלינו בהרכב התקפי עם שחקנים צעירים. זו הדרך של מ.ס. אשדוד ולפעמים משלמים על זה מחיר. אבל אני שמח לשלם מחיר כזה כשמנצחים 2:4".

על שגיב יחזקאל, שנשלח ליציע בשבוע שעבר והערב חזר היישר להרכב וגם כבש ובישל: "הוא פרויקט. אני אוהב אותו מאוד, לפעמים אני מרגיש כמו אבא שלו.

לפעמים אבא צריך לחבק וללטף. היה לנו שבוע סוער. הכדורגל הישראלי חייב שחקנים כמו שגיב יחזקאל. מחובתי לגרום לו לבוא ולהתעסק רק בכדורגל ולא בדברים שמסביב ואני מאמין שהוא ימשיך כך".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

אשדוד תקבל את יחזקאל המוכשר בחזרה?

שגיב יחזקאל חזר להרכב אמש והראה שוב כמה כישרון יש לו ברגליים. הוא צריך המון כיוון ושינוי פאזה, אב הוא מסוג השחקנים שיכולים לשנות את העונה של אשדוד. 

יחזקאל אמר: "אני חייב לנצל את הפוטנציאל שלי העונה ולעזור לאשדוד ולהגיע למקום גבוה יותר. אני כבר בן 24 ובקרוב 25, זו צריכה להיות העונה שלי. הגעתי למקום שנותן לי ביטחון. לא יודע אם נהיה בפלייאוף העליון, אבל אני מקווה לטוב".

"אני שמח שהצלחתי לעזור לקבוצה שלי, אם זה בבישול או בכיבוש שער, אחרי שני הפסדים שלנו, אני חושב זה היה ניצחון מאוד חשוב לביטחון ולקבוצה בכלל שייתן דחיפה למומנטום בהמשך אז אני שמח.

אני מעדיף שלא להתייחס לדברים שהיו יותר מדי, מה שהיה היה ואני שמח שהצלחתי להביא את עצמי לידי ביטוי כי זה מה שחשוב בסופו של דבר.

רואים שכלל הנראה הדברים שקרו השבוע עבדו. יש מאיתנו ציפיות מתחילת העונה כי הביאו שחקנים טובים ומנוסים, זה ניצחון ראשון שלנו באצטדיון הזה ואני שמח שכל אחד קבוצה הביא את מה שהוא יודע לעשות ושמח שהצלחנו לנצח".

טבלת ליגת העל בכדורגל 2019-2020

מיקום                           משחקים    נקודות

177הפועל ב"ש1
177מכבי ת"א2
178מכבי חיפה3
138בית"ר ירושלים4
138הפועל חדרה5
128הפועל חיפה6
108מ.ס אשדוד7
108בני יהודה8
88הפועל כפ"ס9
78עירוני ק"ש10
68הפועל ת"א11
68הפועל רעננה12
68מכבי נתניה13
38נס ציונה14

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה