נראה שאירועי משחק הכדורגל ביום שישי האחרון בין מכבי חולון לעירוני אשדוד במסגרת ליגה א' דרום לא עוברים לסדר היום. כזכור, בסיום המשחק פרצה מהומה על כר הדשא שלטענת שופט המשחק בר שחרור הוא הוכה על ידי שוער עירוני אשדוד, גל אנגלשטיין.
כמו כן, לטענת הקוו שמשת מכוניתו נופצה על ידי לכאורה אוהדי עירוני אשדוד. בעירוני מנגד יצאו כנגד שופט המשחק שלטענתם קיפח אותם בצורה בלתי נתפסת עד שהיו כאלה שטענו לדברים לא כשירים. 
בינתיים, משטרת ישראל הודיעה הבוקר רשמית על פתיחת החקירה סביב האירועים בסיום המשחק.
אנגלשטיין ושופט המשחק בסיום המשחק

בהודעה של המשטרה נכתב: "משטרת ישראל פתחה בחקירת אירועי אלימות בספורט וזאת לאחר שבמהלך סוף השבוע הוגשו במשטרה תלונות בגין תקיפת שופטים על ידי שחקנים ואוהדים.
המקרים התרחשו בסיום משחק הכדורגל שהתקיים ביום שישי האחרון. על פי התלונות קיללו שחקנים ואוהדים את השופטים וכן תקפו אותם במכות, יריקות והשלכת חפצים. בנוסף, חלון רכבו של אחד השופטים נופץ".
הנהלת עירוני אשדוד התכנסה אמש (ש') לישיבת חירום בכדי לבחון את המשך הטיפול בפרשה החמורה סביב המשחק מול חולון. 

בצד הצהוב מבינים כי לפניהם אחד השבועות הקשים של המועדון מאז הקמתו וזאת מחשש לדו"ח החמור של השופט, בר שחרור, שיוגש מחר בהתאחדות לכדורגל.

באשדוד מתכוונים להגיש מכתב חמור כנגד השופט לאור כל הטענות של הקבוצה ושל שחקניה על התנהלות סביב המשחק, כאשר הטענות צפויות להיות מגובות בסרטוני וידאו שחלק מהסרטונים כבר עלו לאוויר. 

בשלב זה נראה כי האירוע החמור ביותר יהיה סביב השוער, גל אנגלשטיין, שעל פי השופט פגע בו פיזית והשוער צפוי לעמוד בפני ועדת המשמעת.
שופט המשחק בר שחרור

מעירוני אשדוד נמסר: " אנו מגנים כל אלימות, מילולית ופיזית. מוקדם להסיק מסקנות ולקבוע עובדות. בשלב זה נראה שהתמונות אינן מדברות בעד עצמן ולצערנו הרב התקשורת מנפחת את העניין מעבר לכל פרופורציה וללא שום בדיקה, כי לא הייתה אלימות.
מה שנראה לעין בחלקי הסרטונים שפורסמו הוא אולי לא נעים לעין, אבל אין שם אלימות מילולית או פיזית. שוער הקבוצה אומר לשופט בלהט המשחק וההפסד ורמת השיפוט הנמוכה להחריד, מילים שאינן אלימות. גם יתר האנשים בסרטון אומרים לשופט דברים דומים". 

"אנו מחזיקים בסרטונים בהם רואים בבירור שהשוער לא נגע פיזית בשופט, ובוודאי שלא נגח בפניו. מבחינה משפטית הייתי ממליץ לשוער להגיש תביעת דיבה נגד כל כלי התקשורת שטען שהוא נגח בפניו של השופט.

הטענה לשבירת חלון רכבו של עוזר השופט אינה רלוונטית לקבוצה או לשחקניה וככל הידוע גם לאוהדים. זה עניין לבדיקת משטרה ומי שידו בדבר - שייתפס וייענש. מעבר לכל האמור, נאה דורש ונאה מקיים.

אנו אוחזים בעדויות של שחקנים על אמירות בלתי נסבלות כלפיהם מצד השופט ובמהלך המשחק, ובודקים אם יש בהם כאלה שהן אלימות או גזעניות.

אנו פועלים בצורה שקולה לבדוק ולנתח את האירוע, מכל צידו, לאסוף את כל הראיות והעדויות. נטפל במה שנדרש בתוך הקבוצה ובמלוא החומרה והרצינות ונביא את הממצאים לגורמים הרלוונטיים בצינורות המקובלים".  

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]