מכבי חיפה, מכבי רעננה או אולי ק.ק. תל אביב? כל הקבוצות הוותיקות האלו בליגת העל בכדורעף נשים מדורגות היום מתחת לעולה החדשה – מכבי AOV אשדוד שתסיים את העונה הסדירה במקום השלישי, מעל לכל הציפיות והתחזיות.

את ההישג האדיר הזה משיגה הקבוצה מאשדוד הודות לרצף של חמישה ניצחונות. המשחק שהתקיים הערב (23.2), הפגיש אותה, רגע לפני קו הסיום בעונה הסדירה, מול מכבי חדרה החזקה במאבק ראש בראש על המקום השלישי.

צילום: מכבי אשדוד AOV

הניצחון 3-0 היה משכנע כאשר השחקניות מאשדוד הובילו בכל מערכה עד לסיום. לנה שיינין שמציגה כושר שיא במשחקים האחרונים, בלטה מעל כולן עם 22 נקודות כאשר דרלין רמדין הוסיפה 10 נקודות.

המשחק האחרון של העונה הסדירה, שיהיה לפרוטוקול, יהיה מול מכבי בנות נצרת המדורגת בתחתית הטבלה.

מאמן הקבוצה, אורי שפירא, אמר: "לקח לנו קצת זמן להיכנס למשחק במערכה הראשונה, ההתלהבות של חדרה והאווירה של האולם המלא השפיעו אבל לשמחתי הצלחנו להתעלות ולנצח. שתי המערכות הבאות כבר היו יותר קלות.

צילום: מכבי אשדוד AOV

זה היה משחק חשוב, הוכחנו לעצמנו שכשעובדים נכון, נראים טוב והמומנטום חיובי. אני רוצה לציין את לנה שיינין שבלטה בהתקפה והייתה בלתי ניתנת לעצירה, כמו בכל התקופה אחרונה".

לנה שיינין אמרה בסיום המשחק: "אני שמחה שאני יכולה לעזור לקבוצה ומרוצה מהיכולת האישית. זו לא הצלחה רק שלי, יש הרבה עבודה של בנות אחרות לפני שאני צריכה לסיים את הכדור בהתקפה. אני מחכה בקוצר רוח להמשך העונה ומקווה שנמשיך להתקדם ולנצח".

בשבוע הבא יחלו משחקי הגביע, כאשר במשחק הראשון (1.3.20) תארח אשדוד את ק.ק. תל אביב. בחודש הבא יחל הפליאוף כאשר מכבי AOV אשדוד תחל את הסדרה בבית מול מכבי XT חיפה או ק.ק. תל אביב, זהות המתמודדת תוכרע במחזור האחרון.