במגמת שקיעה: במ.ס אשדוד מוטרדים מיכולת הקבוצה, ביקורת כמעט על כולםמ.ס אשדוד במגמת שקיעה. אחרי פתיחת העונה "הטובה" לכאורה מתגלה אחרי אמש הנתון הבא: אשדוד אחרי 7 מחזורים עם ניצחון אחד בלבד. הבעיה עם הכישרון בסגל, בעיית שגיב יחזקאל והביקורת על אוואט. במחזור הבא: קרב לחוצות בנתניה

עד לפני כשלושה שבועות בטרם הגיעו תוצאת התיקו מול הפועל חיפה ואז שני ההפסדים לק"ש ומכבי ת"א אמש (ב') במ.ס אשדוד דיברו על פתיחת עונה טובה, על שינוי בקבוצה ועל סגל איכותי שנבנה. 

זה נכון אבל רק לכאורה. נכונה העובדה שעד ההפסד לק"ש אשדוד הייתה בלי מנוצחת בליגה ורשמה רצף של חמישה משחקים ללא הפסד, אבל זה היה יותר אופטי מאמיתי. אשדוד סופרת כבר שני הפסדים רצופים והיכולת בעיקר ההתקפית צריכה להדאיג. 

אמש (ב') חרף ההסברים של אוואט אשדוד לא הייתה קיימת מבחינת התקפית. אז נכון שמדובר במשחק מול מכבי ת"א, אבל מכבי ת"א של העונה רחוקה ממכבי של העונה שעברה, בטח באצטדיון הי"א שתמיד הקשה על הצהובים.

שחקנים כמו בריהון, אזולאי, שגיב יחזקאל, גורדנה וגוזלן בטח אחרי ההצטרפות של סילבסטר לאשדוד יש כלים לשחק התקפי. אז אולי "שחקני העבודה" נראים יותר יעלים או טקטיים, אבל אשדוד תחיה או תמות על אותם שמות שהזכרנו קודם. 

כמה שבועות קודם לכן, שהגיעה הפועל ב"ש לאשדוד, קבוצה לא פחות טובה ממכבי ת"א, אוואט עלה בהרכב התקפי, ביצע חילופים התקפיים והשיג נקודה ואף היה ראוי ליותר. אז מדוע שינה אוואט את הסגנון? כנראה שהשם של מכבי ת"א עדיין מאיים. 

אז אחרי כל הדיבורים של פתיחת עונה טובה, שינוי וקבוצה אחרת, הנה הנתונים של אשדוד: אשדוד מסכמת מחזור שביעי עם ניצחון אחד בלבד כשבמאזנה שבעה שערי זכות ותשעה שערי חובה בעודה במקום התשיעי ובשבוע הבא תפגוש את מכבי נתניה, למה שאולי יהיה קרב המאכזבות עד כה, או קרב הלחוצות. 

אמש (ב') אשדוד בעטה פעם לשער וסיכנה חמש פעמיים בלבד את השער של מכבי ת"א, אז גם מכבי לא תקפה גלים גלים, אבל הייתה הרבה יותר מסוכנת. 

"היינו קטסטרופה מבחינה התקפית, אין דרך אחרת לתאר את מה שהיה שם פשוט לא היינו קיימים בחלק הזה. הייתה טעות לא לפתוח עם שלומי אזולאי", אמרו באשדוד והשמיעו ביקורת על בחירת ההרכב. 

בצוות המקצועי ניסו להסביר את הבחירה לתת הקרדיט לפיראס אבו עקל ולא בפעם הראשונה, בטענה כי אזולאי לא התאמן באופן סדיר במהלך השבועיים האחרונים עקב המתיחה בשריר הירך האחורי, אבל האמת הייתה שהצוות המקצועי העדיפו שחקנים יותר עובדים, יותר ממושמעים טקטית.

שחקן כמו יעקב בריהון, מוכשר מאד, צריך לקבל ביטחון בהרכב באופן קבוע, המטוטלת בין ההרכב לספסל לא מחזקות אצלו את הביטחון העצמי המעורר גם כך. 

אם אשדוד רוצה לקבל את בריהון טוב, היא צריכה לתת לו ביטחון. בנוסף, בלי שלומי אזולאי ושגיב יחזקאל לאשדוד כמעט אין מה למכור בהתקפה. המהירות והאחד על אחד של יחזקאל מול יכולת המסירה של אזולאי עושים עבור קבוצה כמו אשדוד את ההבדל.

בעיית יחזקאל

שגיב יחזקאל הוא אולי הבבועה של הכדורגל הישראלי, המון כישרון מעט תכלס. כשרואים אותו מבינים מצד אחד מדוע מכבי ת"א שילמה עליו 700 אלף יורו (מהירות, אחד על אחד, דריבל, בעיטה, חוצפה חיובית) ומנגד מבינים למה הוא עבר הרבה קבוצות ולא הצליח לתקוע יתד (מפוזר, בעיית משמעת, לא ממושמע טקטי, קבלת החלטה רעה).

באשדוד החליטו אחרי סיום העונה שעברה להשאיר את יחזקאל, אבל דומה שיחזקאל בינתיים מפגין את הצד השלילי של השחקן. 

אמש הוא לא היה בסגל בשל בעיית התנהגות או גישה. באשדוד כמו במקרה של בריהון צריכים לקבל החלטה אם הולכים עם השחקן על כל המשתמע מכך "ובולעים" התנהגויות כאלה ואחרות, או לא. 

"שגיב לא מצליח להתאים את עצמו התנהגותית לאופי הקבוצה וזה מקשה עליו, על החברים שלו ועל הצוות המקצועי. ניסינו הכול, באמת הכול ואם זה הגיע למצב שאפילו לרוני הוא לא מקשיב אז באמת שלא היה פה מנוס מלהוציא אותו ליציע עם הכבוד והחשיבות שלו לקבוצה".

"הוא חשוב לנו ולא נרים ידיים לגביו כל כך מהר. שגיב ילד טוב עם נשמה גדולה שמאוד חשוב לחדר ההלבשה אבל חייב לשנות את הגישה שלו אחרת יהיה קשה מאוד". השחקן ישוב כרגיל לאימונים עם חבריו כבר היום ואינו צפוי לקבל עונש נוסף אלא אם יחזור על טעויות ובעיות העבר.

בחירת ההרכב

לאורך כל החג היו הרבה מאד אנשים, אוהדי הקבוצה שהתקשו להבין את הדיווחים על ההרכב הצפוי של אשדוד, ללא אזולאי, ללא יחזקאל, בריהון וגוזלן. "האם אשדוד כל כך טובה ואיכותית שהיא יכולה לעשות הנחה למכבי ת"א?" תהו אוהדי הקבוצה.

תוכנית המשחק של אוואט הייתה לדבריו "להביא את מכבי ת"א לדקרות האחרונות כשהיא לא מבקיעה ואז שהיא קצת בלחץ וקצת יוצאת קדימה ביחד עם כניסת הכלים ההתקפיים של אשדוד לנסות להכריע את המשחק".

מאד יפה בתיאוריה, במעשי קצת פחות. אם הכדור של סבוריט נכנס פנימה בדקה ה- 1 או הכדור של אופאדו בשלהי המחצית הראשונה אשדוד יורדת בפיגור והמשחק מתנהל אחרת לגמרי.

אשדוד למעט המצב של סילבסטר בקושי הגיעה לרחבה הצהובה ודניאל טטנבאום השוער הצהוב היה עסוק בתרגילי חימום בכדי לא להתקרר.

שוב נחזור ונגיד, בסגל שכולל מקבץ שחקנים כמו שיש לאוואט ואוחיון הכוח של אשדוד הם בריהון, גוזלן, אזולאי יחזקאל וגורדנה.

אבו עקל, ברדע, אספה, סזנו עם כל הכבוד ויש הרבה, לא ינצחו לאשדוד למשחקים, מקסימום יבריחו את הקהל. אשדוד צריכה לשאוף ליותר משחקים כמו מול ב"ש של 2-2 מאשר למה שראינו אמש.

אוואט צריך לדעת שהוא מאמן קבוצה של סוסים שרוצים לדהור ולא של חיות בכלוב, תן לסוסים לרוץ וקח כדור נגד אולקוס. רק ככה אשדוד תוציא מעצמה יותר. 

הביקורת על אוואט הגיעה גם מכיוון הקבוצה עצמה "בנינו סגל שיכול להפתיע בפלייאוף עליון. לא השקענו כל כך הרבה כסף על שחקנים כדי שבסוף הם ישבו על הספסל".

אכזבה הייתה קיימת גם מהאופן שהקבוצה ספגה את השער שהפסיד לה את המשחק. "זו כבר פעם שלישית העונה שאנחנו סופגים את אותו השער", אמרו במועדון. "סגנון השערים הזה שאנחנו סופגים חוזר על עצמו שוב ושוב".

כעת יוצאת אשדוד לסדרה של שלושה משחקים עד פגרת הנבחרת ובקבוצה רוצים שש נקודות מהמפגשים הקשים מול מכבי נתניה, סקציה נס ציונה ובני יהודה.

צילום: אורי קריספין

טבלת ליגת העל בכדורגל 2019-2020

מיקום                           משחקים    נקודות

177הפועל ב"ש1
177מכבי ת"א2
147מכבי חיפה3
127הפועל חדרה4
107בית"ר ירושלים5
107בני יהודה6
97הפועל חיפה7
87הפועל כפ"ס8
77מ.ס אשדוד9
77הפועל ת"א10
67מכבי נתניה11
67הפועל רעננה12
47עירוני ק"ש13
27נס ציונה14

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה