למה נשים בוגדות?לגברים ולנשים מטרות שונות בבגידה. במאמר זה נפרט על הסיבות שיובילו נשים לנהל מערכת יחסים (לא סטוץ של לילה אחד) מחוץ לנישואים.

 יחצ

סיבה זו, שלרוב האישה אינה מודעת לה, מגיעה מהצורך להרגיש שוב מחוזרת, אהובה ונחשקת ללא תנאים. מטרה זו חשובה עוד יותר אם האישה חווה חוסר חשק מיני מצד בן-זוגה או שיחסיהם שרויים במשבר מתמשך. במקרים אלה, מין אינו המטרה הבסיסית של הבגידה, אלא נדבך שמצטרף אליה בהמשך.

 

הפעם הראשונה שבה תשכב עם גבר שאינו בעלה היא לעתים "המחיר שצריך לשלם" בתמורה ליחסים שמחזקים את האישה ומחזירים לה את האמון בנשיותה. נשים בוגדות יחששו מחשיפת הרומן ויתייסרו על כך שהן מעמידות את משפחתן בסכנה.

 

 

זוגיות היא משחק, ולפעמים המשחק מסוכן. במקרה שהן נתפסות הן יהיו להוטות מאוד לתקן את הזוגיות שלהן ולהצילה. הקושי עם נשים כאלה בטיפול הוא שהן מבלבלות לעתים בין מין ואהבה ומתאהבות במאהב שלהן, שלא רואה אותן בתור "אמהות", ולכן מתאפשר להן להיות חופשיות יותר מבחינה מינית.

 

אני זוכר את פניו הנפולות של בעל נבגד אחד כשאמר לי: "לי היא תמיד סירבה לתת את מה שהיא נתנה עכשיו לגבר הזר הזה." נשים אלה, אותן ליליות שהשתחררו לפתע פתאום כמו שדות מהבקבוק, משתייכות לרוב לטיפוס הזוגי הגבולי.

 

הן מתקשות יותר ויותר להישען על בני-זוגם, והן עשויות אפילו לכעוס עליהם מפני שאינם גורמים להן אושר. הן יוצאות לחפש גבר חדש, שיהפוך בתורו למרכז חייהן, לפני שיתפטר מהתפקיד המסובך הזה.

 

 למען העונג

עוד סיבה שבגללה נשים בוגדות היא שבדיוק כמו הגברים, יש נשים שעושות אהבה רק למען העונג. כמותם, הן לא מעוניינות להיפרד או להתגרש אלא פשוט ליהנות מהחיים הכפולים. תכופות, אישה נשואה בעלת תיאבון מיני רב, עשויה לגלות לפתע-פתאום בעקבות פגישה מקרית שהיא חיה בלי אהבה ובלי תשוקה.

 

היא תבין שנישאה מכל הסיבות הלא-נכונות: גילה המתקדם, החשש להישאר לבד, הצורך בגבר משרה ביטחון, השאיפה למצוא אבא טוב לילדיה ובן-זוג טוב לחיים, גם אם הוא לא חבר טוב מחוץ לזוגיות.

 

היא תיווכח שטעתה כשחשבה שתוכל להניח בצד את המיניות שלה. כאשר היא מגלה מחדש את מיניותה, קשה לאישה לחזור אחורה למערכת יחסים נטולת מיניות ותשוקה, והזוגיות שלה מועדת לפורענות גדולה.

 

ליליות מסוגן שרואות עצמן שוות בין גברים וזכאיות כמותן לעונג, מפצות את עצמן על החסכים המיניים שלהן ומוכנות לוותר על ביטחון כלכלי, על הילדים והמשפחה, הכול למען התשוקה. מטבע הדברים, בחלוף הזמן, גם התשוקה הזאת דועכת, ונשים אלה מוצאות את עצמן לבדן ואז הן עשויות לנסות לחדש את הקשר עם בעליהן לשעבר.

 

זרז לפירוק הקשר

במקרים רבים, אישה משתמשת בבגידה כזרז לפירוק הקשר וכמקור כוח שיאפשר לה להיפרד לאחר שנים של קשיים בזוגיות שבה לא שמורה עוד בלבה אהבה לבן-זוגה. עוד לפני תחילתו של הקשר מחוץ לנישואים היא הייתה מאוכזבת מהזוגיות שלה וחשבה שהיא חסרת תקנה, והרומן שלה מהצד רק מאשש את תחושותיה.

 

במצב כזה, יהיה קשה לחזור אחורנית, אפילו בטיפול וחבל שכך. במקרים רבים, כאשר הגבר מתעורר ומבין שהוא עומד לאבד את כל עולמו המוכר, הוא באמת נחוש להילחם עליו, אלא שלמרבה הצער, במרבית המקרים כבר מאוחר מדי. אישתו כבר עם רגל אחת בחוץ ולפעמים גם עם שתיים.

 

מוזמנים לקרוא עוד באתר של ד"ר דניאל דריי

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה