סיכום חדשות השבוע של אשדוד נטהמגזין השבועי של אשדוד נט מציג לכם את עקרי החדשות שכתבנו השבוע באתר. אם לא התעדכנתם עד לרגע זה משום מה...אז הנה הן לפניכם.

האמא למדה "החייאת תינוקות" והצילה את חיי תינוקה בן החמישה חודשים

חייו של אלרואי (5 חוד'), תושב אשדוד, ניצלו בזכות החייאה שבצעה אמו קרנית עד להגעת צוותי מד"א. "אין ספק שהדרכת ההחייאה שעברתי בקפלן לראשונה בחיי סייעה להציל את חיי ילדי", סיפרה האם

הרופאים במחלקת פגים בבית החולים קפלן נלחמו במשך 4 חודשים על חייו של אלרואי שנולד בשבוע 27 להיריון במשקל 850 גרם. מספר שבועות לאחר שחרורו מהפגייה בקפלן, לקראת מסיבה שתכננו לו הוריו, הוא הפסיק לפתע לנשום והתחיל להיות לבן וקר לגמרי.

לכתבה המלאה – לחץ כאן

 

להקה של 13 כרישים צולמה סמוך לחוף - נמשכים למים החמים מתחנת הכח 

סמוך לחוף, בקרבת תחנת הכח, שני צעירי צילמו להקה של כ-13 כרישים שבאה להתחמם קצת במים החמים שנפלטים מתחנת הכח. לפני כחודש הותקף עובד בחוות הדגים על ידי כריש, לו ניסה להושיט סיוע כאשר נלכד ברשתות חוות הדגים.

 

המשטרה פשטה על מסעדה (מסעדת פועלים) של מקורבו של דומרני באשדוד

אחרי מעצר שניים מאנשיו של העבריין, פשטו היום חוקרי המשטרה על מסעדה בבעלות מקורב לדומרני באשדוד, מסעדת פועלים ולא אחת המסעדות הגדולות והמוכרות בעיר. בעת הפשיטה שהו במקום סועדים. אנשי משרד הבריאות השמידו בשר פג תוקף. תגובות הבעלים: "זו התנכלות לשמה"

לכתבה המלאה – לחץ כאן

פעילות המשטרה השבוע

מכות בתוך המשפחה -
תגובה מהירה של שוטרי אשדוד מנעה החמרה של תקיפה בתוך המשפחה .
לפני מספר ימים, בשעת לילה, דווח למוקד המשטרה על צעיר תושב העיר יליד 1995 התוקף את אביו ואת אחיו הקטן ואף איים עליהם שירצח אותם, לאח הקטן אף גרם חבלות. שוטרי סיור אשדוד שהוזעקו לדירה הבחינו בצעיר כשהוא מתפרע ללא שליטה. השוטרים ניסו להרגיע את הצעיר ולדבר איתו , אלא שגם למראה השוטרים לא נרגע הצעיר והמשיך להתפרע ולהכות בכול הסובב אותו. בסופו של דבר הצליחו השוטרים להשתלט על הצעיר ולהביאו לתחנת המשטרה לחקירה. בחקירתו טען שהיה תחת התקף פסיכוטי ואינו זוכר מה עשה ולמה עשה את המעשה. הצעיר  נעצר והובא להארכת מעצר בבית משפט השלום ומעצרו הוארך עד 5/11. בכוונת המשטרה להגיש נגדו כ"א .

זרים בבית - 
ברגע האחרון החליטה הגברת שלא ללכת לאירוע המשפחתי ובכך שיבשה את תכניות הגנבים - תושבת העיר אשדוד התלוננה כי אלמונים פרצו לדירתה. לדברי התושבת, בסמוך לשעה 22:45 בשעה שהייתה בביתה, הבחינה לפתע במספר דמויות המסתובבות בבית. הפורצים, שהופתעו מנוכחותה של האישה בבית, נסו על נפשם. בעדות שמסרה המתלוננת בפני חוקרי משטרת אשדוד ציינה עוד כי מספר ימים קודם לכן הבחינה בדמויות סמוך לדירתה  שנראו בתצפית לעבר הבית, אך לא ייחסה לכך חשיבות, היום נראה לה כי יש קשר בין שני האירועים, כמו כן ציינה כי היא אמורה הייתה להשתתף באירוע משפחתי, ורק בהחלטה של הרגע האחרון נשארה בביתה.

תיק החקירה הופקד בידי רפ"ק גיא וקנין וצוות יחידת התשאול של התחנה. בפעילות מהירה ואיכותית של חוקרי התשאול רס"מ מנחם שריקר ורס"מ משה בנילוז ורס"מ יום טוב בן אדרת  נעצרו שלשה  צעירים תושבי העיר בגילאי 28-31 כחשודים בביצוע התפרצות. השלושה הכחישו המיוחס להם והובאו בפני שופט מעצרים שהחליט לעצור שניים מתוך שלשת החשודים.

החוקרים הצליחו לאסוף חומר הקושר את החשודים לביצוע התפרצות  ונגד השניים הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום הליכים נגדם .

יין ישמח לבב אנוש? 
המסוכנות לציבור מצד הנוהגים בשכרות עמדה למבחן השבוע - באחד מלילות השבוע, בסמוך לשעה 02:50, הבחינו שוטרי סיור רס"ל ניסים לוי  והמתנדב אלי צוציאשוילי ברכב הנוסע באופן שעורר את חשדם. השוטרים סמנו לרכב לעצור בצד לצורך ביקורת שגרתית, אך הנהג לא נענה לבקשתם ונמלט מהמקום. התפתח מרדף אחר הרכב במהלכו נסע הרכב בפראות תוך סיכון משתמשי הדרך, המרדף הסתיים עם מעצרו של הנהג, תושב אזור הצפון  בן 33, שנראה בגילופין. הוא נעצר והואשם בנהיגה בשכרות וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. בחקירתו הודה כי נמלט מהשוטרים משום שנהג תחת השפעת אלכוהול ופחד מהשוטרים.  רכבו של הנהג הוחרם והנהג הובא בפני שופטת מעצרים כב' השופטת סבינה כהן אשר החליטה לשחררו בתנאים מגבילים. 

 

אחיות מאשדוד ילדו בנים באותו היום וחגגו ברית משותפת

נופר אמזלג (27) ומעיין אלפרנג'י (32), אחיות מאשדוד, לא האמינו שהן עשויות ללדת באותו היום. לנופר היה תאריך משוער לניתוח קיסרי שלא תאם את לידתו המוקדמת של בנה הבכור של מעיין אבל כידוע, לגורל רצונות משלו והשתיים ילדו בנים ב-24.10.13.
את הברית ערכו השתיים במשותף במשכן האירועים "בית האופרה 

 "זו הייתה אטרקציה למשפחה, אנשים לא האמינו". הן סיפרו - 

 תאונה קשה

ברחוב דב גור אירעה תאונת דרכים במעורבות אופנוע. כוננים של איחוד הצלה לכיש ואנשי מד"א לכיש העניקו טיפול ראשוני במקום לפצוע באורח בינוני עד קשה. ניידת טיפול נמרץ פינתה אותו לבית החולים במצב בנוני.

 

פארק אשדוד ים מסכם עונה

 מאז פתיחתו הרשמית של פארק אשדוד ים, פעלה המזרקה המזמרת 246 פעמים (מתוכם, 30 במוצאי שבת). מאות אלפי תושבים ביקרו בפארק בעונת הקיץ ועד אוקטובר וכעת עוברים לתוכנית החורף. בעונת החורף תפעל המזרקה פעמיים ביום, בשעות 18:3- 20:30 ובמוצאי שבת ב-20:30 ו-21:30.
הפארק החדש הצליח להפגיש בין אב לנכד שלא הכירו זה את זה!

לכתבה המלאה – לחץ כאן     

 

חלוקת ערכות מגן

אגף הביטחון העירוני מוסר כי מבצע חלוקת ערכות המגן חוזר ובמהלך חודש נובמבר 2013 יחולקו ערכות מגן לתושבי אשדוד והסביבה. המבצע אותו יוזם פיקוד העורף, נועד לרענן את ערכות המגן בקרב אלה שלא הספיקו לעשות זאת עד כה, או אלה שזקוקים לערכות חדשות. סמי אביר, ראש מדור חירום באגף הביטחון העירוני, מבקש מהציבור לנצל את חלון ההזדמנות ולרענן את ערכות המגן.

 לכתבה המלאה – לחץ כאן     

 

בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה - ברובע ט' תבוצע חלוקת ערכות מגן בהפרדה בין נשים וגברים

חלוקת ערכות המגן באשדוד החלה וכבר מעוררת זעם בקרב התושבים, אך לא בגלל מחסור במסיכות. בהודעה שהוציאה עיריית אשדוד היא מציינת כי חלוקת ערכות המגן ברובע ט' תתבצע בהפרדה. אחת מתושבות הרובע זועמת: "זה מרתיח וזה מקומם. מנסים בכח לגרום לנו לעזוב את מקום הרובע ואת העיר"

לכתבה המלאה – לחץ כאן     

 

 חייו של רומן בן ה-5 מאשדוד ניצלו בזכות הכליה של אימו

מאז שנולד סבל רומן קורמלוב ממחלת כליות קשה, שגרמה לכך שהוא נאלץ להגיע שלוש פעמים בשבוע מאשדוד לדיאליזה בביה"ח שניידר בפ"ת. מעכשיו...זהו, כבר לא! רומן מתחיל לחיות בזכות אימו, קטיה, שתרמה לו כליה והצילה את חייו. " אני לא מרגישה גיבורה, הרי מדובר בביאות של הבן שלי. הוא לא מפיק לנשק ולדאוג לי וזאת התרומה הכי גדולה שאוכל לקבל".

לכתבה המלאה – לחץ כאן     

 

המאבק על קפה גרג בגן העיר בין אלון חסן לשרון ביטון

בית המשפט פסק ש50% מהזיכיון של קפה גרג בגן העיר שייכים לשרון ביטון ולא לאלון חסן.

לכתבה המלאה – לחץ כאן     

 

בעיריית אשדוד מהדקים חגורה ומבטלים "הסדרים" שהיו עם העובדים בנושא שעות נוספות

בעיריית אשדוד החליטו להיצמד לחוק שעות עבודה ומנוחה - להגביל את מספר השעות שעובד יכול לעבוד ביום אחד וכן להגביל את העבודה בימי המנוחה (שבת). עובדים שפנו למערכת אשדוד נט הביעו חשש מפגיעה משמעותית בשכר שלהם. "נגיע לפת לחם", אמר אחד העובדים לאשדוד נט.

לכתבה המלאה – לחץ כאן

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('56e8cc71-a2c2-41f5-ac71-a2574ff03473','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה