יחיאל מלכה: "אני מביא פוליטיקה חדשה, אני לא אתבייש לכתת רגליים ולעבוד בשביל הציבור האשדודי"בצעד יחסית מפתיע החליט יחיאל מלכה (45) לפצוח בקריירה פוליטית ולהסתער על מקום במועצת העיר, לאחר שהקים את סיעת "התנועה מכל הלב" * עד היום מלכה התפרנס מניהול ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות, ומכריז בחצי הומור כי הוא לא חושש להתמכר למערכת הפוליטית * בכוונתו של מלכה להיות שותף בכיר בקואליציה הבאה באשדוד, הוא סימן לו למטרה לכבוש את כיסא סגן ראש העיר, לדבריו: "ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, מטבע הדברים מנהל את העיר ביד רמה ועסוק בפיתוח הדברים הגדולים. אני מתכוון לסייע לתושב ברמת הפרט שתעלה את איכות החיים שלו, בבעיות הרישום לגנים, העברות מבתי ספר, פרגולות שהאזרח צריך לרווחתו, כל דבר שייתן לאזרח הפשוט את התחושה שיש מי שדואג לו" * מסתבר שיש למלכה כמה ג'וקרים בכיס: השר עמיר פרץ ויו"ר סיעת "התנועה" ח"כ מאיר שטרית, אשר הביעו את תמיכתם בכנס שערך מלכה לפני 4 חודשים

מלכה, בן 45, נשוי לשונטל ואב לארבע בנות: חן הסטודנטית מסיימת שנה ג' למשפטים, הדר חיילת בצה"ל, עדן תלמידת שביעית ורינה תלמידת בי"ס יסודי. מלכה הוא תושב וותיק באשדוד, בוגר מקיף ב', סיים שירות צבאי בחיל האוויר, בוגר תואר ראשון במינהל עסקים. בשנים האחרונות עוסק בניהול ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד, ביצע בפועל את הקמת האשפוזית באשדוד (מרכז גמילה מסמים) ומלווה אותה כיום. בעבר עסק בתפקידי שיווק ופיתוח עסקי וניהולי במגזר החקלאי והתעשייתי בתחומי הייצור והייצוא בארץ ובחו"ל. בצעד יחסית מפתיע החליט מלכה לפצוח בקריירה פוליטית.

 "התושבים לא יצטרכו להילחם לבדם בחומות הבירוקרטיה"

 מלכה חוזר ואומר לאורך כל החודשים האחרונים כי החיבור שלו לתושבים הוא אבסולוטי. עושה רושם כי הוא מרגיש את הצורך העז לסייע לאנשים ממקום אישי ופרטי, ללכת עימם יד ביד, לפתור את בעיות היום-יום המלוות אותם. "ראש העיר מטבע הדברים עסוק בפיתוח הדברים הגדולים ועושה זאת בהצלחה, אין לו אפשרות לטפל בפרגולה של מישהו או במיקום הגן. לכן ואני מתכוון לסייע לתושב ברמת הפרט, שתעלה את איכות החיים שלו", מצהיר מלכה על כוונותיו. "זו תהיה העשייה המיידית והראשונית שלי במועצה, ברצוני לסייע לתושב ברמת הפרט שתעלה את איכות החיים שלו, בבעיות הרישום לגנים, העברות מבתי ספר, פרגולות שהאזרח צריך לרווחתו, כל דבר שייתן לאזרח הפשוט את התחושה שיש מי שדואג לו ויאפשר לראש העיר להתמקד בעשייה שקטה בדברים הגדולים של המשך פיתוח העיר, ניהול התקציבים ובניית בית החולים, האוניברסיטה והרובע המיוחד". 

ממקום זה מבקש מלכה לעזור לאזרח הקטן: "מה שדרוש היום הוא סיוע לתושבי העיר בפתרון הבעיות היומיומיות הדחופות המלוות אותם, מבלי שיצטרכו להילחם לבדם בחומות הבירוקרטיה. לפעמים מספיקה מילה, שינוי גישה או הגעה למקום הנכון, על מנת להקל על אדם ולעשות לו את היום, וזו תחילת הפתרון למצוקתו. אני לא רואה חבר מועצה שהיה או שמתמודד שמוכן לתת מעצמו למען הפרט ברמה כזו, ולכן אין ספק ששירותי לציבור יהיה נדרש ויעיל ביותר". כחצי שנה לפני הבחירות ערך מלכה כנס פעילים ראשון שהוגדר מוצלח, מבחינתו של מלכה. לדבריו "מאות תומכים התקבצו באולמי 'סהרה', שם שמעו על האג'נדה המלאה שלי".  פעיליו של מלכה הבטיחו לסייע ככל יכולתם להצלחה ביום הבחירות. בכנס נכחו השר עמיר פרץ, ח"כ מאיר שטרית וד"ר אבנר בן זקן, אשר בירכו את מלכה בחום והביעו תמיכה מלאה במועמדותו. עמיר פרץ החמיא למלכה באומרו: "אצל יחיאל לא תהיה בכלל דלת, תמיד הוא קשוב וזמין לרחשי הלב של התושב כבן אדם". ח"כ מאיר שטרית הוסיף ואמר: "חשוב שיחיאל מלכה יהיה שותף בכיר בניהול העיר אשדוד, במיוחד שכיום הוא המועמד הכי אותנטי שבא מלמטה והוא הנציג החברתי האמיתי".רותי מזרחי, מספר 2 ברשימת "התנועה מכל הלב"

אתה רואה עצמך כשליח?
"לאורך השנים אני פועל בשטח, חש את הדופק האשדודי, מסייע לכולם. עקב הפניות הרבות של תושבים, הרואים בי נציג חברתי אותנטי, החלטתי להרים את הכפפה ולהתמודד. אני מדבר עם כולם בגובה העיניים, בעל חשיבה רוחבית ומעמיקה, שומע את הבעיות של הפרט ורוצה לטפל באנשים כאנשים ולא ככלל. מהתחלה החלטתי לטוות דרך בה דלתי תהיה תמיד פתוחה, אוזני תמיד קשובה וידי מושטת לסייע היכן שרק אפשר".

 מספר בעלי עסקים הודיעו על התמודדותם במועצה, מה תהיה השפעתם לדעתך?
"השפעתם תהיה על עסקיהם בעיקר. צר לי לומר, אך איני רואה כיצד טייקון יכול ללכת יד ביד עם תושבת העיר ולפתור לה את בעיית הרישום בגן, להמתין איתה במלגם בתור כדי לבקש שלא ינתקו לה את המים או לטפל בנגמל מסמים ללא קורת גג. הם מצליחים בתחומם וכנראה שיהיו להם שליחים מתחתיהם שיבצעו את המשימות, אך לא לכך כוונתי. לציבור האשדודי מגיע גישה אישית ואמפתיה מחבר המועצה עצמו ולא משליחיו".

 מהיכן התקציב לרוץ למועצה?
"מאות הפעילים שמגיעים בהתנדבות עם הרבה אנרגיות ומוטיבציה חיובית לתמיכה ועבודת שטח מבורכת, הם עבורי שווי ערך לחיסכון במשאבים רבים. לצד זה הנני מגייס תרומות מחברים ומקרובי משפחה על פי חוק".

 השנה יש ריבוי מפלגות, הרגליים שלך לא רועדות?
"לא, היות שהתחלנו מוקדם את מערכת הבחירות עם עזרה ותמיכה מצידם של השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ ויו"ר סיעת "התנועה" חבר הכנסת מאיר שטרית, שהיו מראשי העיר הצעירים והאיכותיים שקמו במדינת ישראל, נרתמים ועוזרים לי בכל צעד ושעל ומאמינים בי, שאשרת נאמנה את הציבור ואהיה בעזרת השם סגן ראש העיר אשדוד. אסור לשכוח את הרכבה המיוחד של הרשימה שלי, בה נמצאים רותי מזרחי אשת תקשורת וחינוך וכן מרסל אמזלג, ראש קהילת 'בני אסרף', פעיל ציבור הידוע כמקרב לבבות, ואני בטוח שכאשר יחשפו שאר השמות בה, כל הציבור יבין שמדובר ברשימה חברתית ייחודית, שכולם בה מדברים בגובה העיניים".מלכה עורך חוגי בית וסיורים ברחבי העיר על בסיס קבוע

 בכוונתך לתת יד לבעלי העסקים הקטנים באשדוד, יש לך תוכנית כיצד לעשות זאת?
"כן, אני סובר שרק מי שחווה קושי כלכלי בעבר יכול לסייע ממקום פנימי וטהור. עברתי דרך ארוכה בחיי, ומבחינה עסקית בעבר הרחוק לפני שנים רבות איני מתבייש לומר שהתמודדתי גם עם קשיים, אך מכל דבר למדתי והוספתי לעצמי עוד ועוד. גם בכנסת יזמתי רעיונות חדשים למען בעלי העסקים הקטנים, שרבים מהם נמצאים במצוקה גדולה, עקב התפתחות בתי העסק הגדולים ודחיקתם מאחור. ברור שצריך למצוא פתרונות יצירתיים להקלה על בתי העסק הקטנים, אשר קורסים תחת הנטל ואינם עומדים בתחרות אל מול בתי העסק והמרכולים הגדולים. חשוב לשלב את העסקים הקטנים במפת התקציב העירונית, היות שהם מהווים את נתח העצמאים בעיר וחשובים מאוד לקיום היומיומי ולתשלומי המיסים השוטפים, אשר מהם כל התושבים נהנים".

 העלית רעיון מעניין של סיוע לבעלי העסקים הצעירים דווקא, דרך העשרת חיי הלילה בעיר, מה הקשר בין השניים?
"שלושת אלפים צעירים שנמצאים כאן בעיר ומחפשים מקומות בילוי הם הכוח העסקי של אשדוד בעתיד. מקומות בילוי יספקו להם בילוי לערב, אך ישאירו אותם בעיר ובעתיד הם אלו שיזמו למען תושבי העיר עוד ועוד עסקים במגוון תחומים, כך שהעשרת חיי הלילה תתרום מיידית להשארת הצעירים באשדוד, לתעסוקה וליזמות בעיר".

 אם כבר צעירים, מה בנוגע לחינוך?
"הילדים של היום הם השקעה בטוחה לעתיד העיר, לכן הרצון לשינוי חייב לכלול את התחום החשוב ביותר בחיינו, תחום החינוך. הילדים של היום הם דור העתיד שלנו. היום חושבים רק על בגרויות וציונים ושוכחים את הערכים. העיר בעתיד תיבנה מהילדים של היום, ולכן זוהי השקעה בטוחה לעתיד. העיר מודרנית ויפה, מתקדמת מבחינת בנייה, תרבות, נופים, ואסור לשנות את ההשקעה בחינוך. נפעל להעצמת המורה, נרצה להחזיר את מעמד המורה למקומו הטבעי, כי המורה הערכי הוא המודל לחיקוי וממנו התלמיד נבנה ומתפתח. נפעל להעצמת ההורים, החזרת נושא המשפחתיות כערך חשוב ביותר להתפתחות הילד. אנו הנושאים את דגל החינוך, שמים לנגד עינינו את חשיבות מעורבות ההורים ושיתופם המלאה בפיתוח ובטיפוח הילדים, נדאג להעצמת המורים, כראייה שבית הספר הוא חלק עיקרי ומשמעותי בחייו של הילד. בנוסף, נרצה לשלב תוכנית שאנו קוראים לה "העשרה ערכית תרבותית". במשך 12 שנות לימודיו ייחשף התלמיד למפגשים מובנים עם "אנשי מופת" מכל גווני הקשת, כמו פוליטיקה, צבא, דת, ספורט, מוסיקה, מדע, רפואה, ספרות, כאשר המוטו הוא: להבליט את הדברים הטובים והערכיים שבחברה. אנשי מופת אלו יהיו מודל לחיקוי של הילד. השקעה בחינוך משמעותה ילד צומח, בריא, מצליח, תורם לחברה ולמדינה".מלכה זוכה לתמיכה מצד ח"כ מאיר שטרית, השר עמיר פרץ וד"ר אבנר בן זקן

 אתה מצהיר שבכוונתך להעלות את מעמדו של המורה, כיצד אתה מתכוון לעשות זאת?
"היות שהתלמידים של היום הינם העתיד של כולנו, חשוב להשקיע בהם עוד ועוד ולחזק את הקשר בין התלמיד לבין המורה. העלאת מעמדו של המורה ושמירה על כבודו הכרחיים על מנת לקיים סדר לימודי תקין בכל כיתה".

 איך נוצר החיבור בינך ובין מספר 2 ברשימתך רותי מזרחי ומה האג'נדה שלה כוללת?
"היות שאנחנו רשימה חברתית אותנטית ורציתי מועמד שמבין ומכיר את הבעיות בשטח, התחברתי באופן טבעי לרותי מזרחי, שעבדה כעיתונאית משך עשרים וארבע שנים באשדוד והציפה את כל הבעיות החשובות בעיר. במקביל, היא אשת חינוך מבטן ומלידה, והערכים שאנחנו רוצים להקנות לתלמידים ולהוריהם הם משותפים. בנוסף, רותי תפעל בנושא העצמת נשים בכל הגילאים ובמגוון תחומי חוסר הקיימים כיום, החל מטיפול בבעיות פרט של פיטורים, הטרדות, דיכאונות, אלימות וכלה במסגרות אשר יעניקו לנשים אפשרויות תעסוקה מוגברות, העשרה עצמית והרבה סיבות טובות לחייך, כאשר הן קמות בבוקר. כחברי מועצה, המטרה שלנו להקל על הפרט כל קושי ולאפשר לו ליהנות מהעיר אשדוד".

 סיעות רבות חושבות שהבחירות כבר הוכרעו.. מהי עמדתך בנושא?
"אני חושב שהציבור האשדודי מבין שכיום חברי המועצה הם אלו שצריכים לדאוג להם, ולכן עליו לחשוב טוב טוב למי לתת את קולו. כיום אני המועמד היחיד שמבטיח ללכת עם התושבים יד ביד ולפתור את בעיותיהם. אני איש השטח שהגיע מלמטה, מכיר את המצוקות ואשמח לשמש פה לתושבים בכל צורך. התמיכה שלי בעיר גדולה ורחבה, ואני סומך על הבוחר שביום החשוב הוא יעמוד מאחורי הקלפי ויחשוב היטב מי בא למועצה כדי לסייע לתושבים ומי עושה זאת כדי לסייע לעצמו".

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('f4d6e325-961c-463d-9501-d7dd8c180925','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה