הסיפור המלא מאחורי החזיז לבית הרב יאשיהו פינטו"מדובר בשלוש שנים של ייסורים גדולים. ניסו להרוס לנו את החיים ואת המשפחה, חשבנו שזה יעבור. איימו עלינו, על הילדים. קשה לתאר אכזריות כזאת. היינו מוכנים לספוג שנתיים של סבל איום ונורא, קשה ביותר, אכזרי באכזריות הקשה ביותר, שלא היה מאז הסיפורים הקשים ביותר שהיו בתנ"ך, המשפחה שלנו סבלה סבל איום ונורא של דברים אכזריים של כאב נורא... כל בוקר היינו קמים בארבע בבוקר ומרימים את הידיים אל הקב"ה ובוכים 'אלי אלי למה עזבתני...'".
כך מתאר הרב יאשיהו פינטו את מסכת הייסורים שעבר וששיאה הגיע עם פיצוץ בחצר ביתו. הרב פינטו היה בביתו בשעת זריקת החזיז, אך לא נפגע באירוע.
זריקת החזיז התרחשה שעות ספורות לאחר חשיפת חדשות ערוץ 10, שדיווח על תלונה שהגיש הרב בארה"ב בגין ניסיון סחיטה במיליוני שקלים.
"כנופיה של מנוולים מאיימת על הרב. תהיה כאן רעידת אדמה", אמרו מקורבים לרב על הפרשה שתחילתה באשדוד, המשיכה לארה"ב והתפוצצה שוב באשדוד.

מדובר בפרשה שיש בה הכל: ניסיונות סחיטה במיליוני שקלים,מעשי אלימות, איומים, גניבת כספים, פרסומים אסורים, האשמות והכפשות ובליל ראשון השבוע, הפרשה כבר תפסה הדים כאשר קול נפץ הרעיד את רחוב הר ציון ברובע י"א – חזיז התפוצץ בחצר ביתו של הרב בעודו הוא שוהה במקום עם בני משפחתו.
הידיעה על הפיצוץ בחצר ביתו של הרב יאשיהו פינטו, התפשטה במהרה ברחבי העיר ויצאה לכל אמצעי התקשורת.
עשרות מאמינים החלו להגיע לאזור ביתו של הרב יאשיהו פינטו, ביניהם גם בכירים ואנשי עסקים מוכרים. למקום הגיעה גם צמרת המשטרה באשדוד, ומפקד התחנה גבה עדות במשך דקות ארוכות מהרב.
שעות ספורות לפני השלכת החזיז, חשףערוץ 10 במהדורה המרכזית תלונה שהגיש הרב יאשיהו פינטו בארה"ב, לאחר שגורמים עבריינים ניסו לסחוט ממנו מיליוני שקלים. אבישי בן-חיים, כתב חדשותערוץ 10 ציין שכנופיה יהודית-ישראלית סחטה את הרב.
מדובר פרשה שבעבותיה בשנים האחרונות מתנהל בארה"ב מרדף בלתי פוסק של עיתונאים ועיתונאים מטעם אחרי הרב יאשיהו פינטו והוא סובל ממבול של פרסומים נוראיים שהינם חסרי בסיס.
ניצב בדימוס, אריה עמית, טוען שזהו "הטרור החדש", זהו ניצול כוחה של התקשורת למטרת סחיטת הון עתק.

מי עומד מאחורי סחיטת הרב?

הפרשה החלה מייעוץ אותו נתן הרב לפני כ-15 שנים, לבני זוג צעירים בשנות העשרים המוקדמות לחייהם, שהגיעו לקבלת קהל של הרב עוד בקריית מלאכי.
בני הזוג פנו לרב משום שנישואיהם עלו על שרטון, והרב במאמצים רבים הצליח לפתור את הבעיות ולגשר בין בני הזוג. מאותו הרגע, החל ע.ב. (השם המלא שמור במערכת) להגיע בהתמדה לישיבת הרב, הוא הגיע לשיעורי הרב על בסיס קבוע והתקרב לישיבה. לאחר זמן מה עברו בני הזוג לאשדוד, עיר ילדותה של האישה, בה גרים רוב בני המשפחה של בני הזוג.

במהלך השנים, כך על פי אותם גורמים, הסתבך ע.ב. במספר עסקים כושלים, נקלע לחובות ואף ניסה את מזלו בתחום מכונות ההימורים, מה שגרם לו גם להסתבך עם המשטרה, עד שיום אחד החליט להימלט ללוס אנג'לס שבארה"ב, תוך שהוא מותיר אחריו את האישה והילדים.
בלוס אנג'לס חבר לעבריין בכיר והחל לפעול תחת חסותו. במקביל, פנתה רעייתו לישיבה וביקשה את סיועם הכספי של חסידי הרב במימון כרטיסי הטיסה לה ולשני ילדיה, לארצות הברית. רחמיהם של החסידים נכמרו על האישה שננטשה והם מימנו לבני המשפחה את כרטיסי הטיסה.
כשהגיעה האישה עם ילדיהם ללוס אנג'לס, גילתה כי הספיק להסתכסך עם אותו עבריין, וכבר חבר לעבריין בכיר אחר, שיחד איתו הקים רשת של מקומות הימורים קטנים עם מכונות מזל, בכל רחבי לוס אנג'לס.
במהלך השנים ניהלו מלחמות עם עבריינים ישראלים נוספים שרצו להיכנס לתחום הזה, במהלכן נעצר העבריין הבכיר איתו עבד, וע.ב. שוב החליט להימלט והפעם לניו יורק, שם נכנס לעסקי הסקס והפורנו ופתח מספר חנויות בתחום.
תקופה קצרה אחרי שהגיע לניו יורק, התוודע לדבר קיומה של ישיבתו של הרב פינטו גם בתפוח הגדול, ובאופן טבעי החל לפקוד אותה לעתים קרובות.
בזכות ההיכרות רבת השנים עם דמויות מפתח בישיבה, הוא הפך למקורב.
אט אט החל ע.ב. להיות פעיל חברתית והזמין אליו אנשים אותם אירח בשבתות וכדומה.
אחת מהיכרויותיו החדשות הייתה עם בעל משרד יחסי ציבור ניו יורקי, ישראלי לשעבר, שהחל לשתף איתו פעולה עסקית. לדברי המקורבים לרב ששוחחו עם כתב "המגזין", העסקים שעשו השניים יחד, הפכו עד מהרה למפוקפקים ביותר - כשהיחצ"ן מביא את הידע והכישורים מהתחום שלו וע.ב. מביא את ה"ידע" והכישורים מעולם הפשע, ויחד הקימו מנגנון סחיטה מתוחכם ביותר.

סחיטה מתוחכמת ואלגנטית

איש יחסי הציבור, לו קשר עם עיתונאים רבים, היה שולח עיתונאי שירחרח בקרב עסקים של ישראלים או יהודים שנקלעו לקשיים כלשהם. לאחר יום או יומיים היה ניגש ע.ב. לאותם בעלי עסקים ומספר להם כי יש לו דרך שתמנע מאותו עיתונאי לפרסם את הכתבה ואף מעבר לכך: "אני מכיר חברת יח"צ מצוינת", סיפר להם ע.ב -  "תעשו איתם חוזה עבודה ל-3 שנים בסך של 200,000$, והם ידאגו שאף עיתונאי לא יתקרב אליכם".
לפי אנשי העמותה, השניים לא בחלו בשום אמצעי בזוי כדי להשיג כספים תוך ניצול מעמדו המיוחד של הרב: " נניח שע היה נתקל בשמו של איש עשיר אשר ילדו היה חולה. הוא היה מטלפן אליו ומספר לו שהרב חלם חלום על הילד, ושואל בתמימות אם אכן יש בעיה עם הילד...האיש שהיה מתרגש מהסיפור, היה מקבל הזמנה אל הרב לקבל ברכה ומבטיח שהילד יחלים. על השרות הזה הוא היה גובה סכום של 300 אלף דולר."
לפי החשדות הנחקרות ברשויות החוק בארה"ב, שיטת הסחיטה הייתה מתוחכמת במיוחד: הוא היה יוצר קשר עם חברות בנוניות וקטנות שהיו רגע לפני הנפקה והוא ידע ליצור עימם קשר ולהפחידם בתחקירים מזיקים שעשויים להרוס אותם. במהלך הפגישות הוא היה מציע להם לרדת מהסיפור תמורת תשלום כספי.

הרב הופך להיות הנסחט
אט אט החלו הידיעות על מעשי הסחיטה להגיע לאוזניו של הרב, שמצדו החל להתרחק מע.ב. ולהרחיקו ממעגל המקורבים אליו. כשהרגיש ע.ב. בהתרחקות הרב, החל במסע לחצים ואיומים גם כלפי בית הרב והישיבה.
הסוחטים, לפי החשד, איימו על הרב כי יפרסמו נגדו מידע שלילי על העמותה ובני המשפחה אם לא יקבלו סכום גבוה של כסף.
הרב סרב ובתגובה פרסמו נגדו שורת עשרות מאמרים בעיתונים וביטאונים שונים בארה"ב, בעיקר יהודים.
בין השאר פרסמו כי הטיל קללה על מיליונר יהודי אמריקאי, שמצא את מותו ביוני האחרון.

הרב לכאורה הודיע כי האיש יפח את נשמתו תוך 70 יום ואכן ביום ה70 כביכול, הוא נמצא מת בנסיבות מסתוריות.

פרסום אחר נוגע לממצאים רפואיים של אחד מבני משפחת הרב. הפרסום גרם ללחץ רב בקרב בני המשפחה.
הרב מצדו המליץ לכל הפונים אליו בעניין זה לפנות לרשויות, כשבמקביל גם הוא הגיש תלונה לרשויות החוק האמריקאיות, מה שהגביר עוד יותר את מסע ההכפשות והאיומים שהגיעו לשיא באיומו של ע.ב. להשתמש במידע שיש לו מתיק רפואי של אחד מבני המשפחה.
הרשויות בארה"ב ובכלל הFBI ניהלו חקירה סמויה שנמשכה כשנה, ולאחרונה הפכה גלויה, מה שהגביר את רף האיומים וניסיונות ההפחדה, עד לזריקת החזיז ביום ראשון האחרון.

אריה עמית, מפקד משטרת ירושלים בעבר ומקורב לרב פינטו, מציין שמדובר באיתות של אותה "כנופיית מנוולים" שמנסה לסחוט את הרב לדברי עמית: "מן הצד האחד יש את הרב פינטו, ומהצד השני יש רוע ורצון לעשות הרבה כסף בדרכים לא כשרות וההתנגשות הזאת מביאה לניסיונות סחיטה כלפי הרב וכלפי אנשי עסקים יהודיים אחרים. יש חקירה של רשויות החוק בארה"ב ועדכון של רשויות החוק בישראל כבר חודשים ארוכים".

עמית סבור שהפרסום בערוץ 10, הביא את אותם העבריינים לזרוק חזיז כדי להראות לרב את רצינות כוונותיהם. "זה מפחיד ומקומם. אני מאמין שהאבטחה שקיימת סביב הרב עושה את מה שעושה. מדובר ברב שהוא איש מאוד אהוב - שכל מה שהוא עושה בחיים רק לסייע לזולת, ומולו קמה כנופיה של מנוולים, שמנסים לסחוט כספים מאנשים. ישועת השם כהרף עין, וכשהחקירה תסתיים - תהיה סוג של רעידת אדמה בקרב יהדות ארצות הברית. בשלב מסוים, הרוע יגיע גם לישראל", אומר אריה עמית.

פרקליטו של הרב, עו"ד אבי לביא אמר בכלי התקשורת הארציים: "במשטרה בהחלט רואים את זריקת החזיז בחומרה ומבינים שמי שעשה מעשה שכזה יכול לעשות עוד מעשים ולהתקדם הלאה". לביא אף ציין כי לדעתו ולדעת רשויות החוק, יש בזריקת החזיז אזהרה סמויה "והרשויות פועלות על מנת למצות את החקירה".

לדברי עו"ד לביא, הרב הזהיר את המעורבים כשהוא ראה שהם לא מתכוונים לחדול ממעשיהם ופנה לרשויות, והוסיף: "המעשה העצוב של זריקת החזיז הוא קשר ישיר לאותה פרשה בארה"ב. מדובר בישראלי לשעבר בעל רקע פלילי שחבר לפרסומאי בכיר בארה"ב והם סחטו את הרב ואת המקורבים לו, ומאחר והרב גר בישראל זה טבעי שיתנכלו לו גם כאן".

"שנתיים של סבל איום ונורא"
הרב יאשיהו פינטו סירב להתייחס לתלונה שהגיש נגד הניסיון לסחוט אותו, כך גם לא התייחס לאירוע זריקת הרימון לביתו. במפגש עם אנשי ישיבתו מתייחס הרב פינטו לתקופה הקשה העוברת על משפחתו ועל ישיבת 'שובה ישראל'.

בקטע וידאו שפורסם באתר הישיבה אומר הרב פינטו "שובה ישראל עוברת שנתיים לא קלות, ימים קשים ימים מרים, אנחנו באופן אישי כאן המשפחה שלנו עוברים ימים חמורים ביותר... אנחנו מקבלים את הכל באהבה, כל מה שעושה הקב"ה זה הדבר הטוב ביותר, הדבר הנכון ביותר".

הרב מספר על החשש שליווה את ההחלטה על התלונה במשטרה משום החשש מחילול השם שהוא העוון החמור ביותר. "כמה שהיה אפשר לתחום את הדברים בתוכנו, שחס ושלום לא יהיה חילול השם גדול ביותר, תחמנו וסגרנו והשתדלנו לספוג ולספוג... חילול השם זה הדבר החמור ביותר שצריך להיזהר ממנו ביותר, אין דבר יותר קשה ומסוכן מחילול השם".

"היינו מוכנים לספוג שנתיים של סבל איום ונורא, קשה ביותר, אכזרי באכזריות הקשה ביותר, שלא היה מאז הסיפורים הקשים ביותר שהיו בתנ"ך, המשפחה שלנו סבלה סבל איום ונורא של דברים אכזריים של כאב נורא... כל בוקר היינו קמים בארבע בבוקר ומרימים את הידיים אל הקב"ה ובוכים 'אלי אלי למה עזבתני...'".

"יש לו תעצומות נפש אדירות. הוא מוכן לכל דבר", אמרו מקורביו תוך שהם מביעים תקווה שחקירת רשויות החוק בארה"ב וישראל יסתיימו במהרה והפרשה תהיה מאחוריהם.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('22d9a2e5-654c-4b0c-938a-cf80a376e3e8','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה