הוקם פורום חינוך וקהילה באשדודהפורום לחינוך וקהילה אשדוד הוקם על ידי בוגרי תנועות הנוער באשדוד. זהו פורום אקטיבי המעוניין ליצור שינוי חברתי

הפורום מתחיל בארבעה מוקדים עיקריים, מנטורים, שולחנות עגולים, הפיאצה ברובע ב' וכנס שותפויות חינוך וקהילה. ניתן לקרוא עליהם בהרחבה פה. כל המעוניין להצטרף ולתרום בזמנו, מוזמן!

אתר הפורום

דף הפורום בפייסבוק

רקע- בוחרים להוביל שינוי:
החברה בה אנו חיים היום היא חברה בה חלה גלות פנימית על פרטים וקבוצות בתוכה. חברה זו מייצרת תחושות ניכור, מתוך מצב כלכלי ירוד, מתוך אדישות, מתוך תחושת עדתיות. אזרחים ומנהיגים בונים את עמוד השדרה הערכי שלהם על בסיס תועלת אישית, תוך התנערות מאחריות חברתית. כך נעלמת תחושת השייכות והקהילתיות המשמעותית כל-כך לעיצוב החברה וייצובה.

ייעוד- מהעצמה אישית לאקטיביזם קהילתי:
אנו מאמינים כי הדרך ליצירת שינוי חברתי טמונה ביצירת מצב שבו עשיית הטוב, אקטיביות במציאת מקום לכל פרט למימוש עצמי וחברתי, הקהילתיות והשותפות יהיו ערכים מקובלים שאינם שמורים ל"פראיירים". לכן אנו בוחרים לאגד קבוצה חברתית קהילתית אשר תעורר את הרשויות והפרטים ותעודד התנדבות ויוזמה של אזרחים רבים ככל האפשר להיות מעורבים בקהילה, להיות הקהילה.

אופי החברים בפורום והמטרה המרכזית:
חברי הפורום הינם אנשים המוכנים לקחת אחריות ולהיות מוכנים לתת דין וחשבון על מעשיהם זאת כיוון שלדעתנו בחברה דמוקרטית לכל אחד ואחת מהאוכלוסייה יכול להיות תפקיד כל שהוא בנושא ה"תחזוקה" של הקהילה ובחירת כיווני התפתחותה.


עקרונות מובילים:
· פורום חינוך וקהילה הינו מסגרת משותפת המאפשרת אווירה של פתיחות ודיאלוג.
· הקבוצה מתבססת על גרעין של ערכים משותפים מוסכמים אשר הובאו לעיל.
· הפורום הינו קבוצה חברתית (פנימית) וקהילתית (אקטיביסטית).
· חברי הפורום משתתפים באופן פעיל במעגלי נתינה שונים, כל אחד ואחת יתנו כפי יכולתם בצורה כנה ודיאלוגית, בתחומי החינוך והקהילה.
· הפורום דואג להמשכיות ושמירת הקיים למען העתיד ומתוך כך יוצר קשר עם תנועות הנוער באשדוד, ו/או מסגרות נוער אחרות בהתאם למטרות הקבוצה.

להצטרפות לפורום חינוך וקהילה: אנשי קשר-
יניב קקון- 0507868567, תמר קדם- 0544509540, רותם רון- 0578148009


פעילויות הפורום הקרובות:
"לעולם אל תפקפקו ביכולתה של קבוצה קטנה של אזרחים המקדישים מחשבה ומחויבות לשנות את העולם. למעשה, זהו הדבר היחידי שמשנה את העולם" (מרגרט מיד)

1. מנטורים
פרויקט אשר במרכזו עומדת האמירה כי כל אחד יכול- הפרויקט מאפשר למתנדבים בו להפוך את התחביב, המקצוע ונקודות החוזק האישיות שלהם לעשייה חברתית.
המתנדבים יפגשו עם תלמידי בית ספר יסודי (ה'-ו') במפגשי 1 על 1, מטרת המפגשים היא העצמת התלמיד וזאת ע"י לימוד תחום העניין המשותף (למתנדב ולילד) הלכה למעשה.
הצטרפות: דרושים מתנדבים המעוניינים להוות מבוגרים משמעותיים, בעלי תחומי עניין שונים בכדי ליצור מרחב בחירה מרבי לילדים השותפים בפרויקט.
איש קשר: בת חן- 0523921977

2. שולחנות עגולים
פרויקט המתבסס על כוחה של קבוצה הבוחרת לעשות למען הקהילה- יצירת מסגרות (קבוצות נוער בכיתות ח') המעודדות עשייה חברתית בסביבה הקרובה של חברי הקבוצה, במהלך בניית הקבוצה יקבלו החברים בה כלים לפיתוח מנהיגות צעירה בבית הספר.
הקבוצה (של 10-15 בני נוער) תבחר את תחום פעילותה ותלווה ע"י מתנדבים מפורום חינוך וקהילה הן בבניית הקבוצה והן ביציאה לעשייה כל זאת על מנת ליצור אזרחים אקטיביים מעורבים ופעילים בחברה הישראלית בכלל ובקהילה האשדודית בפרט.
הצטרפות: מדריכים ומנהיגים מקומיים, בעלי דוגמא אישית ורצון להעביר את זה הלאה.
איש קשר: אסף- 0548017971

3. פיאצה ברובע ב'
אירוע אשר מטרתו היא לייצר מפגש קהילתי ותרבותי המפגיש מוסדות (כלל המוסדות ברובע וסביבתו) ופרטים סביב עשייה משותפת בלב הרובע.
קהל היעד הינו מגוון וכולל צעירים, הורים, סטודנטים, ילדי הרובע וכך הלאה, מתוך כוונה ליצור המשכיות בפרויקטים קהילתיים ומפגשים נוספים לאחר האירוע.
האירוע הינו אירוע משותף למנהלת הרובע, הספרייה העירונית, ועד רובע ב', תחום אירועים, אגודת הסטודנטים ותנועות הנוער ברובע.
הצטרפות: אמנים מקומיים, סוחרים, אנשי הפקה, אנשי תרבות וכל מי שמעניין אותו להפיק ערב מיוחד וססגוני מלא ביצירה מקומית.
איש קשר: תמר- 0544509540

4. כנס שותפויות חינוך וקהילה
אירוע אשר מטרתו להעלות לסדר היום את חשיבות המעורבות החברתית ואפשר במה לשיח קהילתי ומקצועי על תפקיד החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בהקשר הזה וחשיבות השילוב ביניהם.
במהלך האירוע תתקיים הרצאה ולאחריה יתקיים שיח עמיתים וקהילה על הדרך לשלב כוחות, לבנות תמונת עתיד משותפת ולהבנות כקהילה.
האירוע מתוכנן לסוף ספטמבר, תחילת שנת הלימודים והפעילות הקהילתית אחרי הצהריים.
הצטרפות: אנשי חינוך, מורים, מדריכים, מנהלים, מנהיגים ואזרחי אשדוד אשר רוצים להביע דעתם על הנושא, להעלות רעיונות יצירתיים, לחבר בין מוסדות או פרטים לחשיבה ועשייה ו/או להתנדב בהמשך.
איש קשר: רותם- 0578148009

 
setImageBanner('88104251-7677-4d9f-b42e-37b4ba1e43f7','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה