המלאכים של מוטייום לאחר שנולדו לו תאומות, התמוטט מוטי רוזנבלט בתוך רכבו וכמעט קיפד את חייו. שישה ביצעו עליו החייאה מלאה הכוללת שוקים חשמליים, וגם כאשר רופא לא נתן לו סיכוי לחיות, הם המשיכו בנחישות והצליחו להחזיר אותו לחיים. הוא שכב שבועות בבית החולים בתרדמת, אבל אז, בנר השמיני של חנוכה, אירע הנס והוא חזר להכרתו. השבוע, חודשיים וחצי אחרי, הוא פגש את השישה שכנגד כל הסיכויים, החזירו אותו לחיים (בתמונה מימין לשמאל: אברהם פורגס, הרב שוורץ, מוטי רוזנבלט ואביו של מוטי)

"נס רפואי", כך אומרים רופאיו של מוטי רוזנבלט (35), על מה שאירע לו בחודשיים וחצי האחרונים. מוטי הוא תושב קידרון. ביום אחד לפני חודש וחצי הוא הגיע לאשדוד כדי לאסוף ציוד שקנה עבור התאומות שנולדו לו יום לפני כן. את מה שקרה באותו היום הוא לא ממש זוכר. הוא רק יודע שבאותו היום שלח לו אלוהים שישה מלאכים שהצילו את חייו.

זה היה יום חמישי ה- 21 באוקטובר, שוקי הראל, עובד בחנות "מגה שופ" שבאזור התעשיה, וליאור שדה, בעל החנות, עסוקים בעבודתם בחנות. לפתע הם שומעים קול צפירה ארוך של רכב בוקע מהחניה. הם ממהרים החוצה לראות מה קרה."מצאנו אדם היושב ברכבו כאשר ראשו שמוט על ההגה" , סיפר לנו שוקי מיד לאחר האירוע. היה זה מוטי רוזנבלט שהתמוטט ברכבו. השניים ניגשים לרכב, אך מיד כאשר הם נוגעים במוטי, הוא מתעורר. "הצענו להזמין אמבולנס, כי הוא לא היה נראה טוב, אבל הוא ביקש שלא נזמין". מספר שוקי.

השניים מציעים למוטי להיכנס לחנות כדי להירגע קצת במזגן. מוטי מקבל את הזמנתם ונכנס איתם לחנות. הוא מתיישב ליד שולחן לוגם מהמים ומיד מאבד שוב את הכרתו.

שוקי, שבעבר התנדב במד"א, בודק את מוטי ושם לב שהוא ללא דופק וללא נשימה. בזמן שעובדים אחרים בחנות מזעיקים את מד"א, הוא מתחיל ביחד עם בעל החנות, ליאור שדה, לעשות החייאה על מוטי. "הוא התחיל להכחיל כי החמצן לא הגיע אליו", מספר שדה, שמעולם לא ביצע החייאה על איש. "ראיתי איך עושים בטלוויזיה, זה הכל", אומר לנו שדה.

בתוך פחות מארבע דקות מגיעים למקום מתנדבי יחידת האופנועים של איחוד הצלה דרום. שלושה מתנדבים של איחוד הצלה דרום ועוד כונן אחד של מד"א החלו בביצוע החייאה אינטנסיבית על מוטי.  אברהם פורגס, אחד המתנדבים, מגיע למקום עם ציוד החייאה שנועד לתת שוקים חשמליים (לייף פאק). רופא שמגיע למקום מעריך את סיכוייו של מוטי לשרוד ב- 10 אחוזים.

 

השישה שהצילו את חייו של מוטי, נפגשו השבוע בחנות מגה שופ

"פתאום אומר לי דניאל סוויסה שאסתכל על הצמידים שסביב ידיו", מספר פורגס. "מיד ראיתי שמדובר בצמידים שנותנים בחדר הלידה ב'קפלן'. היו לו שני צמידים והבנתי שנולדו לו תאומים. למרות דברי הרופא, המשכנו בהחייאה באינטנסיביות רבה יותר".

לאחר יותר מעשרים דקות של החייאה, תוך שימוש בשוקים חשמליים, מצליחים השישה להחזיר את הדופק ואת הנשימה למוטי. מדובר בדופק חלש ומצבו של מוטי קריטי, אבל הוא מפונה לבית החולים בחיים, לאחר שכבר היה בין המתים.

בבית החולים 'קפלן' ברחובות, המחלקת היולדות, נמצאת רותי רוזנבלט, אישתו של מוטי. את מה שקרה באשדוד מתחילים לאט לאט לספר לה הצוות הרפואי וחבריו של מוטי. "הם לא סיפרו לי הכל מההתחלה, אלה לאט לאט טפטפו את הפרטים. המצב היה לא טוב בכלל", היא מספרת.

הרופאים ב'ברזילי', אליו מפונה מוטי, מתקשים להעריך אם הוא יתעורר מהתרדמת אליה נכנס. "דרוש נס רפואי", הם אומרים לבני משפחתו. מנהל המחלקה הקרדיולוגית, פרופ' עמוס כץ, שראה את שעשו מתנדבי איחוד הצלה דרום להצלת חייו של מוטי, ממהר לשגר מכתב ליו"ר הצלה דרום, הרב מיכאל שוורץ. במכתבו כותב פרופ' כץ: "במחלקתי התקבל לאחרונה מטופל שעבר פעולת החייאה ע"י צוות "הצלה" באשדוד. אין לי ספק שאתם עושים עבודת קודש חשובה ביותר ועונים על צורך חשוב של הצלת חיים. נתגשם בכם הפסוק: כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו". 

במשך ארבעה שבועות שוכב מוטי בתרדמת כשהוא מחובר למכשירי הנשמה, ומשפחתו כבר הוכנה לגרוע מכל. משפחתו וידידיו עשו כל שיכלו ע"מ שיקבל את הטיפול הטוב ביותר, ובהמשך אף הועבר לבית חולים אחר, ומיד לאחר מכן הוא הצליח לפתוח את עיניו, אך עדיין לא תיקשר עם סביבתו. בנר שמיני של חנוכה חל המפנה הרציני ביותר, כאשר גם צוות המטפלים ראו שמוטי ממש מנסה לתקשר עם הסביבה, והחלו להוריד את הסיוע הנשימתי. מכאן הדרך היתה מהירה עד להכרתו המלאה ששבה אליו. "הדבר הראשון שהוא ביקש זה לראות את הבן שלנו בן ה-8. הוא לא ממש זוכר את הלידה ולא זכר כלום מהאירוע שהוא התמוטט. את התאומות הוא ראה בינתיים בתמונות", מספרת רותי אשתו.

כל הזמן הזה מנסים בני המשפחה לאתר את מתנדבי איחוד הצלה דרום שהיו חלק רציני מהצלת חייו של מוטי. לפני שבוע זה קורה. רותי מצליחה ליצור קשר עם אברהם פורגס, שהיה בין המתנדבים שהצילו את חיי בעלה.

מוטי, שהחל במסע שיקום בבית לוינשטין, זכה השבוע לפגישה מרגשת עם האנשים שהצילו את חייו. הפגישה שלוותה במטען רגשי גבוה, הצליחה להעלות דמעות בעיניהם של הנוכחים במקום, שהתקשו להסתיר את רגשותיהם. אביו של מוטי, שנכח בפגישה, סיפר על ההתמודדות בימים שלאחר אשפוזו של מוטי, ועל הרגשות כלפי מתנדבי איחוד הצלה דרום שהצילו את חייו של בנו, ממשיך דרכו.

"את מה שאני חשה קשה להעביר במילים. תודה זו מילה קטנה למה שאני רוצה להגיד למלאכים האלה, שהעניקו לבעלי את החיים במתנה. מעכשיו הוא יחגוג שני ימי הולדת", אומרת לנו רותי לאחר הפגישה. היא גם מבקשת להודות לכל הצוותים הרפואיים שטיפלו בבעלה במסירות, ושלמרות מצבו הקשה, האמינו שניסים יכולים להתרחש.

הרב מיכאל שוורץ, יו"ר הצלה דרום במסר חשוב לכל כוחות הרפואה המטפלים בחולים ופצועים: "אנא , אף פעם אל תאבדו תקווה מאף אחד. עשו כל שביכולתכם לתת את הכל ולשפר את מצבו של הזקוק לכם".  לבקשה זו מצטרפים היום גם הרופאים הבכירים שראו את מוטי במצבו הגרוע והיום מגדירים אותו כנס רפואי.

 
setImageBanner('0f38520b-7f88-4a5e-8eef-2cb26b651751','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה