בשבועות האחרונים שקדו בפרלמנט הילדים העירוני באשדוד על גיבוש אמנה למלחמה בתאונות הדרכים. בראשית השבוע הם החלו במבצע החתמות של כלל תלמידי בתי הספר היסודיים באשדוד והציבור הרחב.

כזכור, פעילות "שטח סטרילי" מכוונת לפעילות ממוקדת במה שמכונה "הגורם האנושי" –  הנהגים האוחזים בהגה. באמצעות ניידות ושוטרי התנועה, פקחים עירוניים, מתנדבים, מצלמות קבועות ומצלמות ניידות, תצפיתנים ואמצעי אכיפה ובקרה נוספים, הגורמים השותפים לפרויקט מעוררים את המודעות בקרב הנהגים לנהיגה זהירה ובטוחה.

המעורבות החברתית הענפה של תלמידי בתי הספר באשדוד בפרויקט החשוב של "שטח סטרילי", מדגישה את הערכיות על פי חזון ראש העיר בנושא החינוך. "הישג משמעותי שהושג כבר עתה בעקבות הפרויקט הוא שהילדים ובני הנוער של המחר שיוציאו רישיון נהיגה, יהיו נהגים זהירים יותר", משוכנע ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. "מעבר לכך, ברור מעל לכל ספק שהמעורבות של ילדים ובני נוער בפרויקט 'שטח הסטרילי', ישפיע באופן ישיר על הציבור הבוגר, מה שיוביל לנהיגה זהירה ואחראית".

ביום ראשון נפתח  בלשכת ראש העיר ד"ר לסרי יום ההחתמה על האמנה הייחודית, בהשתתפות הממונה על החינוך מר יהודה פרנקל, רכזת מעורבות חברתית קרן שטלריד, מינהל החינוך ומנהל פרויקט "שטח סטרילי" תנ"צ בדימוס יוסי אבני ומנחות פרלמנט הילדים. תלמידי בתי הספר פתחו את מבצע החתימה על האמנה, באמצעות כניסה לפורטל האינטרנט של מינהל החינוך.

ביום שלישי שעבר, יצאו חברי פרלמנט הילדים העירוני וקיימו מסע הסברה במרכזים מסחריים וחילקו חומרי הסברה לעוברים ושבים והעלו בפניהם את החשיבות לנהיגה בטוחה ושמירה על כללי הבטיחות  בדרכים. שיתוף הפעולה הפורה זכה ליחס אוהד מצידם של תושבי העיר, ששמחו לראות ולשמוע את דור העתיד מציג בפניהם את החשיבות בשמירה על ערך החיים.

בשנה שעברה הוקמה באשדוד קבוצת מנהיגות לילדי בתי הספר היסודיים במטרה לטפח תלמידים בעלי יכולות מנהיגות ולהשפיע על המהלכים החברתיים בבתי הספר ובעיר. כישורי מנהיגות מתחזקים במיוחד בגיל צעיר ובצעדי ההנהגה הראשונים בה ניתנות לילדים הזדמנויות להוביל, להתמודד ולתרום.

בתוך כך, בשנה האחרונה פרלמנט הילדים חיבר עצומה בנושא "נגד אלימות ובעד סובלנות". התלמידים הסתובבו והחתימו תושבים בעיר, וחילקו סטיקרים כשאת הסיסמאות הגו בעצמם. הפרלמנט הקים "שוק" ברחבה האחורית של קניון סימול, בו אספו פריטים למכירה מכלל בתי הספר באשדוד ומכרו לעוברים ולשבים. את הכסף שהרוויחו תרמו לעמותות המסייעות לילדים נזקקים.

הפרלמנט הנפיק כרטיס הנחות לכלל תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, לאחר שפנו למספר בתי עסק בעיר, וכל מי שהגיע עם הכרטיס במהלך חודשי הקיץ זכה להנחה.

האמנה

1.         בכל נסיעה, ארוכה או קצרה מקפידים לחגור חגורת בטיחות, כי זו חובה ולא זכות.

2.         חוצים את הכביש רק במעבר חצייה, לאחר שימינה ושמאלה מסתכלים ולקולות התנועה מאזינים.

3.         במשמרות הזה"ב אנו עוברים ועל החיים אנו שומרים.

4.         ברכיבה על אופניים חובשים קסדה, רוכבים במקומות בטוחים בטור ולא בשורה.

5.         ברמזור אדום עוצרים, רק בירוק עוברים וכך מסכנה נשמרים.

6.         בזמן הנסיעה לא מפריעים להורים כדי שבנהיגה יהיו מרוכזים.

7.         מזכירים להורים שבזמן נסיעה בנייד לא מדברים וכך לא נסתכן או נסכן אחרים.

8.         כשיורדים מהרכב מקפידים לרדת בצד המדרכה כדי שמהרכבים החולפים לא ניפגע.

9.         נזהרים בשעות החשכה ומשתמשים במחזירי אור להליכה בטוחה.

10.       כשעולים לרכב עם ההורים מבקשים להקפיד על המהירות ועל

            הכללים, כי על החיים שלנו אנחנו שומרים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]