"ראיתי שאני הולך להילחם לבד"במשך חודשיים הוביל אלי זריהן את המאבק בסגירת הגנים של החינוך המיוחד לאחר שבית המשפט דחה את עתירתם ושאר ההורים החלו לאבד את רוח הלחימה, הוא הסכים לפשרה של העירייה  בנו, ששובץ בבית הספר מגינים, ילמד בגן המשולב סייפן -

"הרגשתי חרא שאני דואג לעצמי ולא לכולם, אבל ההורים השלימו עם ההחלטה של העירייה"

אלי זריהן. "ההורים התעייפו" צילום: צפריר אביוב

אלי זריהן, שהוביל את מאבק ההורים נגד העברת גני החינוך המיוחד לכיתות בתוך בתי הספר, התייאש. לאחר חודשיים של מחאה שכללה עתירה לבית המשפט, משמרות מחאה בלשכת ראש העירייה יחיאל לסרי, הפגנות בצמתים והקמת אוהל מחאה מתחת לבניין העירייה, החליט זריהן לעשות לביתו. הוא הסכים להצעת מינהל החינוך להעביר את בנו בן החמש מכיתת גן בבית הספר מגינים לגן סייפן המשולב. "לאורך כל המאבק דאגתי לא רק לטובתי אלא לטובת כל הילדים", הסביר. "מספר מצומצם של הורים באו לבקר וישבו איתי, אבל ביומיים שהייתי באוהל ביקשתי מההורים שיצטרפו ולא היתה היענות. ראיתי שההורים נשברו לגמרי ושאני הולך להילחם לבד".

לקראת סוף שנת הלימודים הקודמת הודיעה העירייה על סגירת שמונה גנים של החינוך המיוחד והעברת הילדים לכיתות שהוסבו בתוך בתי הספר. הסיבה: מצוקת מבנים אליה נקלעה העירייה והצורך לאכלס גני ילדים חדשים מהחינוך הרגיל. ההורים, בהנהגתו של זריהן, יצאו למאבק נגד החלטת העירייה. הם התייצבו בישיבות המועצה וניסו לדבר אל ליבם של נבחרי הציבור, חסמו צמתים מרכזיים, ניהלו קמפיין בפייסבוק ואף עתרו לבית המשפט בבקשה שיורה לעירייה לחזור בה מההחלטה. לאחרונה הכריע בית המשפט בסוגיה והחליט שלא לחייב את העירייה לשנות את ההחלטה. זריהן הקים בתגובה אוהל מחאה מתחת לבניין העירייה וקיווה שהורים נוספים יצטרפו אליו למאמץ אחרון.

לאחר יומיים, כשראה שאין היענות של שאר חבריו למחאה, הוא קיפל את האוהל ונענה להצעת הפשרה של העירייה. ביום ראשון הקרוב ילמד בנו של זריהן בגן סייפן שברובע א', המשלב בין ילדי החינוך הרגיל לילדי החינוך המיוחד. "לא יכול להיות שהפרה רוצה להיניק יותר ממה שהעגל רוצה לינוק", הוא הסביר. "דיברתי עם עוד הורים שהיו חלק מהמחאה, נשארו רק חמישה גנים וחלק מהם עשו העברות לגנים אחרים. הרגשתי חרא שאני דואג לעצמי ולא לכולם, אבל ההורים התעייפו והשלימו עם ההחלטה של העירייה ובסופו של דבר רק אני ועוד כמה הורים נשארנו. למרות ששאר ההורים לא היו מבסוטים, הצליחו להתיש אותם. עכשיו אני שלם עם ההחלטה, למרות שהייתי נשאר במאבק עוד חודשיים-שלושה".

זריהן סיכם את תקופת המאבק: "הפסקתי ללכת לעבודה, ועם שני הילדים הנוספים שלי לא עשיתי כמעט כלום כל החופש. הייתי מאה אחוז בתוך המאבק הזה". למרות שהצליח להעביר את בנו לגן מחוץ לבית הספר, הוא מאוכזב מהשלטון הנוכחי: "לסרי עזר לילד שלי כי היה לו מקום פנוי. יכולתי להשיג את זה מההתחלה, פשוט רציתי לבטל את רוע הגזרה לכל הילדים. אם הוא רק היה מתייחס להורים בצורה שונה".

למרות שהוא מעיד על עצמו כאדם לא פוליטי זריהן מרגיש שעליו לעשות מעשה לקראת הבחירות המקומיות: "אעשה הכל כדי שלסרי לא ייבחר. בחיים שלי לא הצבעתי, לא עניין אותי, אבל הפעם מצידי שכל אחד ייבחר, רק לא הוא". 

הכתבה המלאה מתפרסמת ביום שיש בידיעות אשדוד

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('566291fc-dd53-483a-87d9-a120d95dad22','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה