גבר כבן 35 נאלץ יחד עם אשתו ושני ילדיו לעזוב את הדירה בה התגוררו לפני מספר חודשים בעקבות קשיים כלכליים וצווי עיקול אליהם נקלעו. כיום האישה והילדים מתגוררים אצל חמותו והוא חסר אונים, מתגורר במבנה נטוש באשדוד כבר יותר משלושה חודשים.

מיטתו במבנה הנטוש

השניים נקלעו לחובות וצווי עיקול על חשבון הבנק, ובכל חודש משכורתם עוקלה במלואה עד שלא נותר להם מספיק בכדי להתקיים. כיום הוריה של אשתו מסייעים בהוצאות הנדרשות לגידול הילדים, אך הוא נותר להתמודד לבדו.

חשוב להדגיש, על פי המשתמע, האיש למוד סבל רב עוד מילדותו וחייו אינם פשוטים ומפאת צנעת הפרט בוחר אשדוד נט שלא לחשוף את כל קורותיו.

מהמבוכה, המצוקה וחוסר האונים הוא נזהר מלבקש עזרה ועל כן הוא התבצר בחדר קטן במבנה נטוש ללא מים זורמים, ללא תאורה וחשמל, רק מיטה קטנה שנמצאה במקום כשלצידה שולחן קטן. מדיי יום הוא יוצא למלא בקבוקים מברז מים שנמצא לא רחוק, איתם הוא ממלא ג'ריקן שתלה בגובה מעל הכניסה לחדרו, שם הוא מתקלח.

המקלחת המאולתרת בכניסה לחדר

בבית חמותו הוא הרגיש את עצמו כמעמסה ובעקבות יחס שלילי וחוסר קבלה מצד משפחתו, לדבריו, גם אבדה ההזדמנות להתגורר לבינתיים בבית סבתו.

למעט חבר קרוב אחד שעוזר לו מידיי פעם אין עוד איש שיודע היכן הוא ישן. אינו מקבל עזרה משום גורם שהוא, למעט סיוע של תמר שירי, מנכ"ל עמותת ״בשבילך" - מרכז סיוע לגברים במשבר זוגי, אשר מלווה אותו מזה מספר חודשים במטרה לסייע לו ולמשפחתו להשתקם במצבם הרגיש. בשיחה עם אשדוד נט קוראתתמר שירי לראש העיר להתגייסות מלאה בנושא המורכב.

צילום: שמואל סרדינס

בעקבות הקושי המנטאלי הוא מאבד חושיו, אף לעבודה הוא מתקשה להגיע בעקבות המחסור בשינה בשל התנאים בהם הוא חי.

ללא קורת גג וללא האפשרות להחזיק אחת כזו הוא לראשונה חושף את סיפורו בתקווה שיהיה מי שיוכל לעזור לו.

לפרטים וסיוע ניתן להתקשר למספר -  053-963-2676 / עמותת ''בשבילך''

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]